Eco shocker: turbine eoliene pentru iluminarea autostrăzilor

Energiile regenerabile, cu excepția energiei solare electrice sau termice (a se vedeaforums dedicat mai jos): turbine eoliene, energii marine, hidraulice și hidroelectrice, biomasă, biogaz, energie geotermală profundă etc.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79386
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11072




de Christophe » 26/02/10, 11:57

ex-oceanic a scris:Vânturile induse de vehiculele ascendente și descendente se vor aduna pentru a roti turbina eoliană.


Și ... poate crește rezistența mașinilor? :şoc: : Cheesy: : Cheesy:

Ah nu, aerul este compresibil ... deși ... întrebarea merită pusă ... : Cheesy:
0 x
FPLM
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 306
Înregistrare: 04/02/10, 23:47
x 1




de FPLM » 26/02/10, 12:22

ex-oceanic a scris:Vânturile induse de vehiculele ascendente și descendente se vor aduna pentru a roti turbina eoliană.

Așa că, cer să văd!
Arrrg, nu ai timp să revii la toate mesajele. În plus, dacă Daerden o face, voi face o descompunere nervoasă!
Drumurile belgiene sunt poate elvețiene? Legat de Gruyère. Nu, e nasol ...
Într-o zi de băut (deci o zi obișnuită), Daerden ar fi putut lua probe peste tot sub influența euforiei? Nu, e și nas ...
Trebuie să nu mai încercăm să înțelegem ce se întâmplă aici, așa cum a spus bébert: „există două lucruri infinite, universul și prostia umană”.
Sunt din Liège și într-o zi leneșă, merg la magazinul de cipuri. Daerden se clatină din cutia din fața magazinului de cipuri. Tipul de la magazinul de cipuri (nu o lumină, recunosc) râde și îmi spune că atunci când DD era primar al orașului său (ani cred că) s-a întâmplat să aducă DD acasă pentru că nu mai putea să se țină de ace, pline ca o stridie. Mi-am luat la revedere de la buna mea dispoziție în acea noapte pentru că proprietarul râdea nostalgic când am vrut să plâng de rușine.
0 x
"Dacă nu ești atent, ziarele te vor face să urăști pe cei asupriți și să-i închini pe asupritori. "
Malcolm X

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Hidraulică, turbine eoliene, energie geotermală, energii marine, biogaz ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 129