Deontologie - forum - și societatea ...

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
quovadis
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 34
Înregistrare: 28/08/09, 15:42

Deontologie - forum - și societatea ...




de quovadis » 02/04/10, 23:43

Bonjour à tous,

Îmi place foarte mult acest lucru forum și petrec multe ore acolo, chiar dacă nu postez foarte mult din lipsă de timp din păcate și, de asemenea, la discreție ...

Dar acum, am o îndoială. Cum se face că aici, „cazuri particulare” pot avea prioritate față de „realitatea socială” a forum?

Ca exemplu, s-a observat că acest lucru face deja două fire blocate într-un timp scurt, întotdeauna în raport cu același agitator (a cărui poreclă este „Reciclare”, cu excepția cazului în care mă înșel).

Permiteți-mi să concretizez această îndoială, uimindu-mă de LOCUL pe care acest tip de PERSOANĂ îl ia pe acest frumos forum.

Acea moderație să fie atât de măreță pentru a le ierta greșelile din tinerețe, ortografia (acolo ar putea face un efort pe cont propriu ...) și greșelile lor pur și simplu, pentru că spun că sunt „artiști” și / sau susținătorii „economicului”. cauza "nu ar trebui să ierte totul. Ce face ca deodată să am o îndoială?! Cunoaște personal domnul Recyclinage vreun membru sau membri ai moderației în afara forum ?

Am citit undeva că cineva a spus despre Recy că a dat-o "o imagine proastă a forum". În umila mea părere, pentru participanți ca el este mult mai rău, această imagine devine catastrofală, judecă în schimb:

Iată cineva care:
- face o multiplicare intempestivă a firelor unul după altul și plin de defecte și cu ostentație;

- cine își permite cele mai grave insulte:
„Ești o risipă de civilizație”
https://www.econologie.com/forums/post164292.html#164292

- cine ne minte nerușinat:
„După zece ani căutând un loc de muncă”
https://www.econologie.com/forums/post164273.html#164273
... să se contrazică în același fir, mai departe.

Cine pronunță cele mai grave insulte chiar și împotriva Papei:
https://www.econologie.com/forums/post164274.html#164274

Cine își crește fiii care nu au succesul se așteaptă să atragă atenția asupra lui:
https://www.econologie.com/forums/post164793.html#164793

Și, prin urmare, cine își poate permite totul și nu este penalizat de moderație!

Pe de altă parte, cei care denunță în mod repetat înșelăciunile sale sunt evidențiați:
https://www.econologie.com/forums/post164859.html#164859

Fără a dori să se grăbească în brancarde (nu este stilul meu) pentru cineva din afara care aterizează aici, ar fi suficient să pună întrebări despre credibilitatea acestui lucru forum, Nu? Ceea ce este foarte dăunător în comparație cu conținutul său bogat.

Să fim clari: Reciclajul face parte din Asociația legată de Econologie. Dacă da, a face parte din această asociație ar oferi toate drepturile?

Unde este problema? Întrebare de „etică” și „societate”? Da, dar acest personaj curios participă cu greu la firele inițiate de alții, așa că ... Deci ar trebui să fim atenți să nu mergem prea departe. Acolo mi se pare că linia galbenă este deja trecută și că ne apropiem de perete :?

Și de ce, în cele din urmă, toți utilizatorii unui forum ar trebui să sufere diatriba personajelor care „reformulează” constant dezbaterile în beneficiul lor și caută mai ales să aibă întotdeauna ultimul cuvânt? Te rog, aprinde-mi felinarul.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79361
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060




de Christophe » 03/04/10, 01:09

Voi încerca să vă luminez cu elementele pe care le am în legătură cu recizia „cazului” ...

Recy nu are tratament preferențial și, pentru informarea dvs., a fost chiar interzis pentru câteva săptămâni la începutul anului 2010 ...

Dar de ce să generalizăm imediat despre credibilitatea generală a tuturor? forum asupra acțiunilor unui singur individ? Nimic nu te obligă să-i citești subiectele ... și nici mesajele ... Când nu este „după produs” se întâmplă ca Recy să aducă reflecții destul de interesante (ok este rar, dar bine ...). Restul timpului da se întâmplă să-l tragi de rahat ...

Cred că lucrarea de moderare este făcută corect: prea multă moderare și țipăm la cenzură ... Așadar vă pun întrebarea opusă: o forum prea moderat mergând spre cenzură mai credibil?

ps: nu, el nu face parte din asociație ... și mă îndoiesc că va face parte dintr-o zi ...
0 x
recyclinage
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1596
Înregistrare: 06/08/07, 19:21
Locul de amplasare: teren de artist




de recyclinage » 03/04/10, 02:05

deci sunt pedepsit, dar nu trebuie să spun nimic?

OKI

normală. ce, ...

băieții cred că ies dintr-o astfel de teorie fără să mă deranjez

tipii ăștia au un viitor în viață

MDR

sa ai o vacanta frumoasa sărutări
0 x
quovadis
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 34
Înregistrare: 28/08/09, 15:42




de quovadis » 03/04/10, 04:03

Ok, mulțumesc Christophe. Nici prea mult, nici insuficient amha:
@ fiecare responsabilitatea lui, @ fiecare să se modereze.
Intervenția-moderarea este deja „în afara cartei”.

Christophe a scris:restul timpului da se întâmplă să-l tragi de rahat ... Nimic nu te obligă să-i citești subiectele ...
- "a lui"? Mai degrabă, „acestea”! Prima postare este o "pastișă de presă" inteligentă, dar după aceea, patatra ..
- Credibilitate? „Economist expert”, el? ... lol. Această devalorizare a statutului, a clasei de facto le forum "a fost".
Christophe a scris:De ce să generalizați despre credibilitatea generală a tuturor forum asupra acțiunilor unui singur individ?
Nu. O simplă observare a vizitatorului mediu care ajunge, evaluează nivelul și, evident, renunță imediat în altă parte.
Deci, câți oameni valabili în acest caz VS 1 "dăunător", care se află în plină barba tuturor? Este social?

Christophe a scris:chiar a fost interzis câteva săptămâni la începutul anului 2010 ...
În ciuda acestui fapt: un mare dispreț este perceptibil în răspunsurile sale! :şoc: ... ești drăguț și voila!
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 302