Ar trebui să oprim masacrul? [de lejustemilieu]

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

de Obamot » 09/04/10, 23:13

Cel mai bun ar fi crearea unui partid politic.

Ceva de genul Partidul Bunului Simț. 8) : Cheesy: :D

(pssssitttt: Cap'taine unde ești?) : Mrgreen:

PS: în plus, am avea o pensie bună ca aleși, se pare ... -> [] ok Ed. Știu eliberarea ... :P

NB: apropo, a doua problemă majoră de bază este reînnoirea generațiilor ... și acolo veți avea de lucru pentru a convinge noul val ... Deja la adolescenți este la modă să pună la îndoială totul. Văd deja tabelul de aici : Lol:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264

de chatelot16 » 09/04/10, 23:40

revoluția din genul acționăm mai întâi și apoi gândim la asta, nu-mi place!

îmi amintește de revoluția franceză a lui Robespierre: votăm democratic legile excentrice și a doua zi ghilotinăm pe cei care nu le aplică ...

elimină problema! expediere absurdă! o problemă nu este ușor de eliminat decât dacă eliminați simultan victima problemei ... îmi amintește când jospin a vrut să îndepărteze persoanele fără adăpost ...

mai util: rezolvați o problemă: și pentru asta este mai bine să gândiți
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538

de Obamot » 09/04/10, 23:51

... bine în comparație cu celălalt măr => Imagine Imagine Imagine

Lionel Jospin a fost un Sfânt. => => => Imagine

Rușine celor care nu l-au votat ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
edfed
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 116
Înregistrare: 16/12/09, 10:05

de edfed » 10/04/10, 09:48

nu trebuie să ne fie frică să ne ridicăm.

una dintre primele legi ale revoluției franceze a fost:
Declarația privind drepturile omului și ale cetățeanului din 1793, articolul 35 a scris:Când guvernul încalcă drepturile oamenilor, insurecția este, pentru popor și pentru fiecare porțiune a poporului, cea mai sacră dintre drepturi și cea mai indispensabilă dintre datorii.


acest text a fost abandonat în mod direct în noua versiune din 1795, pentru că era prea favorabil celor fără cullot, oamenii, SUA.

de atunci, am avut cullottes, dar suntem doar mici cetățeni pasivi, mereu atât de ignoranți a ceea ce se întâmplă la etaj.

un drept de vot, iar oamenii mici sunt fericiți. nu i-a plăcut poporului să voteze.

pe scurt ... acolo sus, pe cer, ei știu că ne este frică să ne ridicăm. dovada este că continuă să ne ia deschis pentru idioți.

dar le este, de asemenea, foarte teamă că ne rebelăm

Acesta este motivul pentru care aceștia fac întotdeauna acțiuni pentru a-i ameți SUA, a se opune unul altuia, a micșora, a corupe etc.

depinde de voi să vă amintiți că lumea de mâine nu poate fi așa cum este astăzi. escaladarea creșterii care îi pune pe toți în rahat. tinerețea noastră complet pierdută și pervertită de moda nenorocită a rețelelor sociale de pe net ...

este necesar să facem o revoluție sângeroasă, să ne aducem aminte multă vreme, cei care nu vor să se murdărească cu mâinile, că rămân acasă, eu, fantezez să pot tăia niște capete cu mâinile mele, că eu În sfârșit am dovezi că vom putea trăi bine.


statului, el nu ezită să ne trimită râvnitele CRS, JANDARME și, dacă ne împiedicăm prea mult, vom avea dreptul la MILITARE.
și crezi cu sinceritate că prin realizarea „bilelor moi” vom reuși să eliberăm oamenii? trebuie să ne luptăm într-o zi din viața noastră, nu avem de ales, există doar lași care refuză să lupte și oameni prea răsfățați care nu știu ce este mizeria mare. poate discursurile tale pasive, le-ai lăsa la gunoi dacă te-ai afla într-o situație precară cu hărțuirea administrațiilor prin ajutor, ca atâția oameni.

îmi amintește de revoluția franceză a lui Robespierre: votăm democratic legile excentrice și a doua zi ghilotinăm pe cei care nu le aplică ...


da. nu trebuie să lăsăm în ecces legile absurde, pentru aceasta va fi necesar un tribinal excepțional pentru a judeca bine toate acestea.

robespierre, a fost un burghez care a făcut revoluția pe cont propriu.

acolo, este diferit, revoluția trebuie făcută de oameni, pentru oameni. nu este vorba de crearea unui climat de teroare, ci de relaxarea atmosferei. atunci suntem în era informației, comunicarea în timp real va preveni acest tip de abuz.

să creăm o „petrecere”. o petrecere al cărei sediu principal ar fi un site web. ca o forum de exemplu.
cu opinii variate și variate, utilizatorii pot reacționa și propune idei, vizitatorii pot vedea ce se întâmplă și se pot asigura că nu vor fi abuzați. Desigur, acest site ar fi extrem de sigur, iar metodele de înregistrare ar fi foarte complexe, cum ar fi nevoia de a-și da identitatea reală, apelarea unui număr gratuit pentru validarea înregistrării. etc ...

„partidul din față”, nici spre stânga, nici spre dreapta, nici deasupra, nici dedesubt, spre viitor, orice s-ar întâmpla.
și, bineînțeles, nu ar fi necesar ca băieții ca mine să fie, în caz contrar, ar fi baia de sânge asigurată. :D
0 x
bernardd
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2278
Înregistrare: 12/12/09, 10:10
x 1

de bernardd » 10/04/10, 21:20

edfed a scris:acolo, este diferit, revoluția trebuie făcută de oameni, pentru oameni. nu este vorba de crearea unui climat de teroare, ci de relaxarea atmosferei. atunci suntem în era informației, comunicarea în timp real va preveni acest tip de abuz.


Nu, dacă abuzul provine dintr-o revărsare de răni emoționale.

Pentru a lua un exemplu, dacă îți ating ușor brațul și mâneca ta ascunde o rană infestată care te doare foarte tare, vei reacționa brutal față de mine, în timp ce am fost bine intenționat.

Dar dacă nu înțeleg de ce ai reacționat așa, data viitoare când te văd, fie mă voi speria, fie mă voi înfuria.

Și emoțiile dureroase se acumulează în acest fel: cu cât ești mai violent, cu atât primești mai multă violență.

Pentru explicație mai completă...

Si un viziune foarte concretă răni emoționale ascunse în corp ...

edfed a scris:să creăm o „petrecere”. o petrecere al cărei sediu principal ar fi un site web.


O petrecere este în primul rând un grup din care trebuie să luați partea ... sub pedeapsa de a fi exclus: regatul instinctului de turmă, bazat pe ... emoții reprimate.

Și, prin urmare, opusul convingerii intime, responsabilității personale și libertății.

Puteți căuta cât doriți, atâta timp cât încercați să schimbați pe alții, este imposibil.
Singura modalitate de a merge mai departe este să te schimbi pe tine însuți.
0 x
Un bientôt!
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42

de Capt_Maloche » 11/04/10, 21:54

Obamot a scris:Cel mai bun ar fi crearea unui partid politic.

Ceva de genul Partidul Bunului Simț. 8) : Cheesy: :D

(pssssitttt: Cap'taine unde ești?) : Mrgreen:



Nu departe Imagine

Revoluția este un act în care voi amesteca bine și totuși nu sunt sincer în „mizerie”
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79367
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

de Christophe » 11/04/10, 22:39

Acest subiect este blocat (cauza: depășirea limitelor unor participanți), Maloche vă rugăm să nu abuzați de drepturile dvs. de moderare pentru a suprascrie această blocare : Cheesy:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 140