Cerere de concizie și respect. Vă rog.

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6991
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2914

Cerere de concizie și respect. Vă rog.




de gegyx » 12/02/06, 16:47

Pentru toti :
Personal, cred că intervențiile și întrebările, demne de a apărea în acest lucru forum, trebuie să fie rezultatul unei ușoare reflecții anterioare, și nu a encefalogramei "vii", a unei persoane.

Cu 2000 de membri, devine deja dificil să citești toate postările pentru a te actualiza, fără a mai fi nevoie să tastați, să „repetați” reflecții, să înmulțiți deschideri de subiecte sau „dispoziții”. momente inconsistente pe care majoritatea cititorilor le simt și le consideră inutile de afișat ...
Idem pentru subiecte noi create, în timp ce există adesea o legătură, creată anterior ...
Idem pentru mesajele consecutive de la același autor, în timp ce acesta are posibilitatea de a „reedita”, de a se corecta, de a-și completa primul mesaj și de a șterge mesajele care au devenit inutile. Trebuie să pară o sarcină „insurmontabilă”, pentru câțiva contribuabili majori la acest site.
Acest lucru dovedește încă o dată, o non-reflecție, o lipsă de răbdare, un semn de nerespect și, mai presus de toate, o anumită preferință de a se răspândi peste tot ce mișcă, pentru a-și lăsa amprenta, „bronzul”, chiar dacă este prost făcut ...
Pe termen lung, membrii cititori obișnuiți se pot plictisi ... Trebuie doar să vedem jenarea unora, cu privire la lipsa (anterioară) de notificări prin e-mail, cu privire la subiectele la care au intervenit. .. Este un semn că nu citesc totul, pentru că nu mai au timp.
Vă mulțumim pentru înțelegerea dvs.

PS: Diferitele mele remarci cu privire la abundența de mesaje inutile, la prezentarea mesajelor, la ortografie sau mai grav la clarificarea lingvistică a anumitor fraze utilizate de „Maeștri” pentru buna înțelegere a sfaturilor lor esențiale, n „au fost dezvoltate abia după aceea, o anumită doză de răbdare, pentru că, dacă era jenant pentru mine, trebuia să fie și pentru mulți oameni ... De aceea, pentru a îmbunătăți calitatea conținutului, că am intervenit de câteva ori în felul meu (ceea ce poate părea magistral), tocmai pentru a sensibiliza oamenii care persistă să nu vadă evidentul.
Gegyx.
Dernière édition alin gegyx 13 / 02 / 06, 11: 16, editate 1 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4




de jean63 » 12/02/06, 22:38

Pentru a preda astfel de lecții în tot ceea ce trebuie să fii cu adevărat prea inteligent și talentat.

Am crezut că webmasterul se numea Christophe și că are moderatori care să-l ajute.

Cred că puțini oameni și-au recunoscut defectele în acest sens forum așa cum am făcut în mai multe rânduri.

Nu sunt perfect DAR ceea ce mă asigură este că nu sunt singurul.
0 x
bolț
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 357
Înregistrare: 01/02/06, 20:44
Locul de amplasare: Pas-de-Calais




de bolț » 12/02/06, 22:46

bonjour

În ceea ce privește utilizarea forum :

Ar putea fi, adunat într-un singur subiect, un manual complet de sfaturi care vă permit să formatați un mesaj mai rapid, să integrați diagrame, fotografii, cu sfaturi și procedura de urmat, de exemplu, astfel încât imaginea ocupă mai puțin spațiu în kbyte

Văd sfaturi peste tot, ori de câte ori se repetă
dacă îmi amintesc că am văzut unul, când am nevoie de el, nu mai știu unde să mă uit, pentru că l-am văzut înecat în alte mesaje (ce subiect era ?, ce pagină?)

o legătură ar fi suficientă (întotdeauna la fel)
chiar dacă înseamnă să-l amintim în orice subiect, când unul nou este în jos și pune întrebarea

bolț
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Bing [Bot], Google Adsense [Bot] și oaspeții 298