[Un alt] Umor

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 18/02/06, 21:40

hihihihhi bine văzut :)

Dar cel mai rău este că al 2-lea ... există mari șanse ca acesta PIATA spre deosebire de prima poză!
: Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
lau
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 814
Înregistrare: 19/11/05, 01:13
Locul de amplasare: vaucluse




de lau » 18/02/06, 22:41

un videoclip care mi-a plăcut foarte mult!
http://www.break.com/index/2ndplace.html

O melodie care i-a făcut pe oameni să vorbească despre Claude Barzotti, cântărețul nostru de acasă !!!! : Lol: : Lol: : Lol:
http://ciblagepaca.jexiste.fr/modules/U ... ancais.mp3
0 x
Numărul de molecule dintr-o picătură de apă este egal cu numărul de picături de apă din Marea Neagră!
Avatar de l'Utilisateur
Jean-Francois
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 85
Înregistrare: 27/11/04, 00:18
Locul de amplasare: Poitiers în Viena




de Jean-Francois » 21/02/06, 13:49

un mic de altfel tiends

Niciun zgomot !!
Scena are loc într-un bar. Doi prieteni vorbesc.
- Nu știi ce, tocmai mi-am cumpărat ultima Peugeot complet electrică.
- Ah, asta e, este economic, nu poluează, e bine!
- Nah nah, nu-mi pasă, l-am cumpărat pentru că nu face niciun zgomot.
Deci, când vin acasă la 4 dimineața, ei bine, nu face niciun zgomot.
Apoi am cumpărat o poartă electrică telecomandată, montată pe cricuri hidraulice, așa, când ajung, apăs un buton și deschide poarta în liniște.
Apoi am cumpărat și un strat special pentru gudronul meu, când îl rostogolesc, nu face niciun zgomot, să zicem, în casă, nu auzi nimic, dar apoi NIMIC.
De asemenea, împletesc canisa câinelui meu, așa că, când vin acasă, nu mă poate auzi, nu latră și mai rău chiar dacă latră, nu s-ar auzi în casă.
De asemenea, mi-am montat ușa garajului pe un cric hidraulic și am pus același strat în garaj ca în parcare.
În casă, jur, nu auzi un strigăt de zgomot.
Mi-am înlocuit scările de lemn cu scări de piatră cu covor pe ele, când te plimbi pe ele, nu face un pic de zgomot, nu auzi nimic.
Și eu am dat afară ușile, așa că nu ar trebui să le deschid. Am cumpărat și ultima saltea multi-bobină Epéda, când stai pe ea, nu face deja zgomot și persoana care stă lângă ea nu se mișcă nici un milimetru.
Și bine, în ciuda tuturor acestor investiții, când vin acasă la 4 dimineața, soția mea se trezește și am dreptul la scenă:
"Unde ai fost? Ai mai băut cu prietenii tăi proști, și gnagnagna și gnagnagna !!!"
- Ei bine, bătrânul meu, dacă ai ști, când vin acasă la 4 dimineața cu Range Rover 2,5 litri diesel, am pus o mică lovitură ascuțită în poarta metalică pentru a-l deschide, face un zgomot tunător.
Apoi intru în curtea mea, fac două sau trei frâne de mână pentru formular.
Câinele zbieră de parcă nu ar fi permis. Mă duc în garajul meu, la fel, dând o mică lovitură ascuțită cu mașina, ies cântând în partea de sus a plămânilor.
Urc 4 până la 4 scările care scârțâie din lemn, trântesc toate ușile, intru în frigider, mă mănânc făcând un zgomot nebunesc, mă duc în camera mea unde doarme soția mea, mă răscolesc pe patul de apă cu brațele întinse în timp ce urla:
"FUTE! DUPĂ O GĂTITURĂ BUNĂ ASA AS AȘ FACE UN SUCK BUN !!!"
Ei bine, jur că soția mea nu se va trezi.

aici este voilou :P
0 x
me jeff născut cu o tijă într-o mână și un post de sudura în cealaltă :-)
... ______
... / ______ \
. (00 = H = 00)
.. IiI "" "" "" IiI .. Vraoummm !!!!!
Christine
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1144
Înregistrare: 09/08/04, 22:53
Locul de amplasare: În Belgia, o dată
x 1




de Christine » 22/02/06, 13:10

: Idee: Gata, am înțeles!

De ce, de îndată ce băieții vor să fie amuzanți, merg după femei? DEoarece AU UN COMPLEX DE INFERIORITATE. eh eh
0 x
Avatar de l'Utilisateur
plasmanu
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2847
Înregistrare: 21/11/04, 06:05
Locul de amplasare: Viaductul 07170 Lavilledieu
x 180




de plasmanu » 23/02/06, 18:11

Deserodre
Sleon a edtue of the Uvinertisé of Cma-
pod, ordinea ltteerilor dintr-un meteor
no ipmrotncae, the suele coshe ipmrot-
nate este că pmeirère și drenèire
fii la bnnoe pclae. Rseta poate fi
dnas a ttoal dsérorde and vuos puoevz tu-
joruos lrie snas problem. Este prace că
ceraveu hmauin nu citește chuaqe ltetre
în sine, mias cuvântul cmome un tuot.
0 x
„Să nu vezi răul, să nu aud răul, să nu vorbești răul” 3 maimuțe mici Mizaru
Avatar de l'Utilisateur
fostul Oceano
moderator
moderator
posturi: 1571
Înregistrare: 04/06/05, 23:10
Locul de amplasare: Lorraine - Franța
x 1




de fostul Oceano » 24/02/06, 21:37

Despre atacurile preventive americane:

Pentru a preveni răspândirea gripei aviare, Georges Walker Bush a decis să bombardeze Insulele Canare
: Lol:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6931
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2870




de gegyx » 25/02/06, 00:08

Cu gripa aviară, recomandările actuale pentru a nu crea panică în rândul consumatorilor sunt omniprezente.
Ieri la televizor, un reprezentant agricol a spus că a rămas „senin”.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2




de ZAC » 25/02/06, 08:17

salut
FRANȚA METROLITANĂ 400 de curci au planul gripal: orsec
Departamentul Reuniunii 300000 de persoane (400 de morți) au chicoungouya: este o boală ușoară.
@+
ZAC
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)
Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 25/02/06, 09:51

zac a scris:salut
FRANȚA METROLITANĂ 400 de curci au planul gripal: orsec
Departamentul Reuniunii 300000 de persoane (400 de morți) au chicoungouya: este o boală ușoară.
@+
ZAC


Da, sunt îngrozit de diferența de tratament dintre aceste 2 epidemii ... în câteva luni Chicoun a provocat la fel de multe decese (dacă sunt 400 sunt mai multe, dar am auzit 80 ieri) ca de la apariția gripa aviară în anul 2000 în Asia ... Dar hei suntem mai mult la secțiunea umor ....
0 x
Avatar de l'Utilisateur
NLC
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2751
Înregistrare: 10/11/05, 14:39
Locul de amplasare: Nantes




de NLC » 25/02/06, 11:18

Econologie a scris:
zac a scris:salut
FRANȚA METROLITANĂ 400 de curci au planul gripal: orsec
Departamentul Reuniunii 300000 de persoane (400 de morți) au chicoungouya: este o boală ușoară.
@+
ZAC


Da, sunt îngrozit de diferența de tratament dintre aceste 2 epidemii ... în câteva luni Chicoun a provocat la fel de multe decese (dacă sunt 400 sunt mai multe, dar am auzit 80 ieri) ca de la apariția gripa aviară în anul 2000 în Asia ... Dar hei suntem mai mult la secțiunea umor ....


Ai 100% dreptate, este un scandal. Personal, nu mai urmăresc știrile din cauza acestui rahat de gripă aviară pe care ni-l repetă tot timpul. Dar înțelegeți, există unii care se joacă în mare și care vor putea vinde milioane de vaccinuri, așa că trebuie să fiți foarte alarmat pentru a speria pe toată lumea și a pune presiune asupra lor.

Dar ai dreptate, suntem în secțiunea umor, așa că o mică glumă despre oficiali:

Care este diferența dintre un oficial și un jucător de șah?
- Șahistul face un gest din când în când

: Lol:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 211