Procesul Pantone

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
creştin
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 26/02/06, 21:51
Locul de amplasare: nord

Procesul Pantone




de creştin » 26/02/06, 22:07

Ar putea cineva să-mi explice modul de funcționare al procesului pentonei. Acest proces este aplicabil arzătoarelor (păcură grea) în contextul reducerii Nox. Dacă vreunul dintre voi are această experiență, aș dori să o împărtășesc cu el. multumesc anticipat
0 x
Avatar de l'Utilisateur
asgard os tyr
My R21 Pantone pe TF1 :)
My R21 Pantone pe TF1 :)
posturi: 160
Înregistrare: 06/02/05, 18:21
Locul de amplasare: pretutindeni
x 1




de asgard os tyr » 27/02/06, 12:51

vrei untul, banii cu unt și cremă !!! : Cheesy: :x : Mrgreen:
Vă dați seama că ceea ce ați cerut este să oferiți contra nimic ani de exp și bani de bani investiți din buzunarul nostru !!! :?
Nu spun asta pentru tine, ci pentru toți cei care doresc să facă schimburi sau aproape
simți asta realizează că întotdeauna este același lucru care oferă !!!
din nou în acest sfârșit de săptămână am antrenat benzina și este greu dacă pot optenir o defraimare !!!
Ar trebui să te gândești la toate astea! Un pic cel puțin !!! :se încrunta: : Mrgreen:
La rândul meu, aș dori să pun la dispoziția fiecăruia dintre noi să facem ce vreți !!! dar cu condiția !!! mi se pare normal !!! NU ???
gaseste ceva GRATUIT in aceasta lume !!!
și mai rău ar fi timp să ne dăm banii persoanei potrivite !!!
nu la escros !!! 8)
0 x
triumf
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 7
Înregistrare: 20/02/06, 20:19

Re: procesul Pantone




de triumf » 27/02/06, 13:20

Christian va vedea pe site-ul de bază QUANTHOMME îți vei găsi fericirea
0 x
Avatar de l'Utilisateur
PITMIX
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 2028
Înregistrare: 17/09/05, 10:29
x 17




de PITMIX » 27/02/06, 13:44

Asguard te înțeleg, dar la bază site-ul Quanthomme oferă informații gratuite. Ei bine, este adevărat că aplicarea diagramei de bază pe care o furnizează este inutilă.
Am rotit informații gratuite pe site-ul meu și postarea mea pe mes montare.
Pentru moment nu funcționează. Dar dacă într-o zi va funcționa ce se va întâmpla? Mă vor ucide sub pretextul concurenței neloiale ... :| Gloupuri !!
Înțeleg că persoanele care comercializează bule și alte truse Pantone nu sunt binevenite aici.
Este normal că prețurile sunt prea mari, iar principalul lucru lipsește.
Munca și garanția rezultatului.
Furnizați acest lucru, astfel încât să meritați un salariu.
Aici ne aflăm astăzi. Ori plătiți și reactorul dvs. funcționează. Fie te descurci singur și îți vine greu ca mine, dacă nu ai noroc. : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
asgard os tyr
My R21 Pantone pe TF1 :)
My R21 Pantone pe TF1 :)
posturi: 160
Înregistrare: 06/02/05, 18:21
Locul de amplasare: pretutindeni
x 1




de asgard os tyr » 27/02/06, 19:07

Este adevărat, dar nu am găsit prea multe VALIDATE concret!
pur și simplu treceți la dyno !!!
de asemenea, este adevărat că există deja cineva care câștigă bani cu toate acestea și că nu este neapărat ceva grav!
sa alegi sa te lupti in are colt si sa avansezi orbeste ???
finanțează-i pe cei care anunță deja ceva criptat! (puțin uitând de cei care vor să facă ceva !!!) (nu mă vei contrazice christophe !!! : Cheesy: ) sau să aibă încredere în gazele care nu și-au demonstrat rezultatele!
(Cineva a venit să mă vadă cu un prototip realizat în antrenament cu un gaz și nu a existat niciun rezultat !!!
Concluzie ... !!! : Mrgreen: : Evil: :se încrunta: 8) :!:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79112
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 27/02/06, 19:20

https://www.econologie.com/le-plan-origi ... -2167.html

Ar fi doar BINE să citiți site-ul înainte de a cere o lucrare gata pregătită ...

Pentru întrebarea dvs. despre NOx (acest lucru se traduce că sunteți probabil un industrial sau inginer), răspunsul este nu ... în starea actuală a cunoașterii. Dar poate puteți finanța niște studii?

"Dacă vreunul dintre voi are această experiență, aș vrea să o împărtășesc cu el." ai o definiție amuzantă de „partajare” ...
Dernière édition alin Christophe 03 / 04 / 15, 12: 24, editate 1 ori.
0 x
babache8
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 38
Înregistrare: 03/01/06, 00:41
Locul de amplasare: Vendres plaje, herault
x 1




de babache8 » 27/02/06, 19:39

Este întotdeauna mai ușor de împărtășit pentru cel care nu are nimic !!!! Christian, începe prin citirea paginilor domnului Michel DAVID, care a experimentat o mulțime de lucruri. În special capitolul 15, paragraful numit „un mic cuvânt despre reactorul montat ca un arzător”. În caz contrar, faceți ca majoritatea dintre noi, apucați un ferăstrău, o torță și .......... ACȚIUNE!
0 x
Dacă nu există nici o soluție, nu există nici o problemă!
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79112
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972




de Christophe » 27/02/06, 19:48

PITMIX a scris:Ori plătiți și reactorul dvs. funcționează.


CHIAR AȘA ? Este nou? : Cheesy: : Cheesy: : Cheesy:
Dernière édition alin Christophe 03 / 04 / 15, 12: 24, editate 2 ori.
0 x
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 27/02/06, 19:56

Bună ziua Asgard
Ce crezi despre arzătorul meu pe care l-am făcut acum 30 de ani și care funcționează în continuare, cu tot combustibilul lichid,
L-am dezvoltat în toate detaliile (mai mult de 5 ani) și l-am pus pe internet cu toate măsurătorile și planurile,
La fel și cu aragazul meu cu ardere lentă.
Nimic nu m-a obligat să fac asta ...
Dar, înainte de a deveni un bătrân senil, cred că, după 30 de ani de serviciu al unui proces, este timpul să îl comunic altui, când ajung în parcul osos, nu aș mai avea nevoie de el

Deși au trecut mai bine de 20 de ani de când am comunicat planurile altora, dar adevărații oameni de mână sunt rare și în acest moment
internetul nu era cunoscut.
Folosesc o bună parte din timpul meu predând piloților
și tehnici pentru îmbunătățirea aeronavelor. și îmi dau seama
că o mulțime de cunoștințe se pierd dacă nu sunt transmise celor mai mici vor face la fel într-o zi cu îmbunătățirile lor ..

Înțeleg reticența dvs. de a dori să transmiteți date care necesită ore de efort și energie, dar atunci când
aurras atinge o anumită vârstă, nu mai contează.
Mai devreme sau mai târziu, altul va găsi ceea ce ați găsit, când ceva este în aer, aproape toată lumea gândește la fel
Urmează forum veți vedea că mulți bricolaji fac lucruri la care v-ați gândit, dar de care nu ați avut timp să vă dați seama.
Nu suntem o legiune pentru a oferi detalii despre forum și dacă fiecare dintre noi începe să ne uităm la forum este sfârșitul secțiunii
dedicat pantonului, vom rămâne cu secțiunea de ecologie.
Deși ideea nu este corectă pentru a menține forum , dar printre toți cei nou experimentați există lucruri de învățat și vor deveni altele noi, dacă sunt perseverente
experimentat și frumosul este atunci când elevul îl depășește pe instructor.

André
0 x
gil67
x 17




de gil67 » 27/02/06, 20:23

Andre a scris:...
dedicat pantonului, vom rămâne cu secțiunea de ecologie.
Deși ideea nu este corectă pentru a menține forum , dar printre toți cei nou experimentați există lucruri de învățat și vor deveni altele noi, dacă sunt perseverente
experimentat și frumosul este atunci când elevul îl depășește pe instructor.

André

Bună André,
Pur și simplu intervin pentru a vă arăta că un anume Jean Pain a descoperit și dezvoltat câteva lucruri foarte interesante. El a înregistrat toate lucrările sale, care au fost publicate și vândute în destul de multe limbi. Cartea sa a vândut 70 de exemplare și a permis multor oameni să-și aplice descoperirile.
Poate că ar trebui să faci la fel.


Mereu mi s-a părut păcat că facem o asemenea agitație în jurul pantonei. Cu toate acestea, inventatorul și-a făcut public reactorul. Cei care au rezultate, cel puțin susțin că sunt, nu comunică. Speră să facă avere?
Dacă proprietarul tractorului nr. 22 ar fi comunicat așa cum a făcut el însuși Pantone, astăzi am fi comercializat deja subansamblurile.

În 2001, în Franța, lanțul scurt de hvb nu a interesat nimeni, am fost primul care a vrut să înființez un lanț scurt complet, nu a funcționat din cauza producătorilor, asta este o altă poveste. Astăzi, utilizatorii sunt cei care se află pe forum olio ... împărtășește experiența lor.
Pantone a apărut în 2001, mi se pare. Tractorul nr. 22 puțin mai târziu, totuși ani mai târziu suntem încă în același punct.

Pacat.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 116