Pantonizator belgian, demonstrație?

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2

Re: ȘI motorul aspiră?




de ZAC » 24/02/06, 15:17

Ducanard a scris:Nu asta duce la deteriorarea mai rapidă a motorului?

salut
nu, dacă nu încercați să-l „umpleți” cu apă, dimpotrivă, îl prelungește. puteți avea o creștere a consumului de ulei pe motoarele „spălate”, dar dacă motorul dvs. este sănătos, este totul bun.
@+
ZAC
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)
Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.
triumf
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 7
Înregistrare: 20/02/06, 20:19




de triumf » 25/02/06, 19:25

De ce canadienii nu testează un amestec cu lichid de răcire la un nivel scăzut, poate rezolva înghețul fără a întârzia prea mult punctul de fierbere?
0 x
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 25/02/06, 19:42

Salut Triumph
Pentru mine nu demontați niciodată un motor care a funcționat prea mult cu o scurgere la garnitura chiulasei, pe termen lung antigel
se simte ca un motor care a funcționat cu zahăr în absență, segmentele sunt blocate în caramel și motorul pompează uleiul către scials. Iarna lasă apa să înghețe, motorul sfârșește să-l topească, în luna mai se va gândi la asta mai mult ...

André
0 x
triumf
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 7
Înregistrare: 20/02/06, 20:19




de triumf » 25/02/06, 20:32

Cu apa și rugina ei treci prin reactor, generatorul meu rulează cu orice și orice și nici o problemă, chiulasa și nichel de supapă.
0 x
Kedar
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 74
Înregistrare: 06/09/05, 15:33
x 1




de Kedar » 26/02/06, 13:49

bonjour
Am făcut o modificare la R21 pantonizat, am avut un carburator care a furnizat cu apă, dar nu a mai funcționat, în ciuda mai multor demontări, de asemenea, am făcut picurare în loc de carburator, debitul este stabil 3/4 litru / oră, de fapt este un con de sticlă cu o cârpă în partea de jos (depresiune) se pare că funcționează la fel de bine ca și combustibilul .....
dacă cineva știe să vă trimită câteva fotografii ...
@+
0 x
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4




de jean63 » 27/02/06, 00:47

Kedar : Arrow:

R21-ul dvs. este o esență? ce motor? 1700 cm3? F2N? 1986?

Dacă da, asta mă interesează, am același lucru.

Pentru a-ți pune fotografiile, trebuie să parcurgi www.image-dream.com : vă abonați, este gratuit, apoi navigați, selectați fotografie după fotografie și, în sfârșit, dați adresa exactă a fotografiilor dvs. pe acest site când scrieți postarea.
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 102