Comandă materiale din oțel inoxidabil 310 sau 316

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
Murphy59
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 12
Înregistrare: 24/02/06, 11:39
Locul de amplasare: Valenciennes

Comandă materiale din oțel inoxidabil 310 sau 316




de Murphy59 » 08/03/06, 15:39

bonjour

Am vrut să comand materialele pe net, dar nu este ușor,

Am fost la o plimbare la http://www.radiospares.fr

este destul de dezordonat și, când citești caracteristicile, spune că este nemagnetic :?:

care ar avea referința bună pentru o tijă de 12 + un tub de 16

Cod: Selectați toate

# Tiges: acier 303S21 austénétique à coupure franche. Contient du sulfure ajouté pour améliorer ses qualités d’usinage ; possède une forte résistance à la corrosion.Non magnétique.



# Tubes: acier 316 L austénétique résistant à la corrosion, non magnétique. Facile à usiner et à polir. Propriétés mécaniques améliorées par l’usinage à froid. Les tailles jusqu’à 9,53 mm inclus sont proposées avec un annelage brillant et les tailles de 12,70 à 25,40 mm avec une finition polie non brillante, avec un grain A240. Non recommandé pour les températures supérieures à +300°C .
0 x
Avatar de l'Utilisateur
lau
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 814
Înregistrare: 19/11/05, 01:13
Locul de amplasare: vaucluse




de lau » 08/03/06, 16:55

Ați aflat despre o curte de gunoi nu departe de locul în care locuiți? dacă nu..
http://www.radiospares.fr/cgi-bin/bv/br ... 1193457912
0 x
Numărul de molecule dintr-o picătură de apă este egal cu numărul de picături de apă din Marea Neagră!
Murphy59
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 12
Înregistrare: 24/02/06, 11:39
Locul de amplasare: Valenciennes




de Murphy59 » 09/03/06, 12:35

Într-un tub de oțel inoxidabil rupt?

mulțumesc pentru link, dar nu funcționează

Cod: Selectați toate

http://www.radiospares.fr/f1/session_timeout.htm


referința ar fi mai bună

merci
0 x
85
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 7
Înregistrare: 05/01/06, 19:00
Locul de amplasare: Vendée




de 85 » 13/03/06, 22:20

salut
încercați să vedeți dacă cineva care lucrează într-o fabrică agroalimentară nu vă poate recupera acest lucru ... în acest sector, li se permite să folosească numai oțel inoxidabil. Departamentul de întreținere are ceea ce aveți nevoie pentru a-l tăia, sudura ... încercați să găsiți persoana potrivită lângă dvs. Chao
0 x
Avatar de l'Utilisateur
PITMIX
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 2028
Înregistrare: 17/09/05, 10:29
x 17




de PITMIX » 13/03/06, 22:46

Bună, cred Lau a însemnat un voluntar.
Tija din oțel inoxidabil nu am găsit-o la producător, dar testează la fel. Dacă ai în colțul tău un magazin de hardware pentru profesioniști precum „Coșul” sau „Descourt & Cabaud” îți poți găsi fericirea.
Dar este scump.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
abyssin3
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 623
Înregistrare: 18/07/05, 15:12




de abyssin3 » 14/03/06, 10:28

dar o tijă din oțel inoxidabil, se află într-un magazin, departamentul de sudare, nu?
0 x
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 14/03/06, 16:02

Salut Abisinian
Într-un magazin se vinde în lungime de 20 metri sau 6 metri
Ce vei face cu restul?
În jur trebuie să existe mici companii de prelucrare
in general au un stoc intreg de echipamente si el iti vinde un mic
părți. Dacă este recalcitrant, face un plan mic și are piesa prelucrată la măsura exactă, cu tijele mici la capete, acolo va colabora, este chiar mai puțin costisitor decât cumpărarea unui bar.
Dacă este un prim ansamblu are nevoie de o tijă simplă de oțel, dacă ansamblul funcționează bine, după un an de utilizare îl veți înlocui cu oțel inoxidabil. Nu este noxul care face ca asamblarea să funcționeze sau nu. De multe ori faci schimbări.
În general mă duc la reciclatorii de metale, el colectează toate metalele rămase de la aceste companii, separă oțelul inoxidabil de celelalte metale și găsești tubul reactorului și tija care merge cu el, există atât de multe opțiuni, cauți în cutia mare (TOB) este vândută în greutate, (1 dolar pe kilogram) cumpărați ceva mai mult, astfel încât să poată citi ceva pe cântar. iar el va fi mai receptiv când te vei întoarce.


André
0 x
Lusitano
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 23
Înregistrare: 11/01/06, 18:54
Locul de amplasare: herault

Produits




de Lusitano » 14/03/06, 17:49

salut tuturor!
nu preia conducerea :şoc: de fapt, la un dealer de recuperare a metalelor sau deșeuri puteți găsi aproape totul, este posibil să fiți foarte răbdător, iar oțelul inoxidabil este foarte rar.
În caz contrar, luați directorul PAGINI GALBENE sub comerțul FERS și veți găsi semnele acolo (valabile în toate orașele Franței)
Servesc profesioniști și persoane fizice (cu siguranță nu sunt aceleași prețuri) lungimi de 6m. pentru oțelul inoxidabil mai multe lungimi disponibile ... uneori pot fi tăiate gratuit pentru confortul transportului, altfel aveți nevoie de un polizor mic sau ferăstrău.
Nu ezitați să le cereți catalogul produselor lor GRATUITE.
altfel, așa cum a spus, Andre se duce la micul fierar, lăcătuș sau metalurg local și îi cere să-i cumpere câteva din aceste resturi : Mrgreen: lusitano a + prieteni
0 x
phil 14
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 93
Înregistrare: 27/06/05, 12:28
Locul de amplasare: Calvados

ocazional inox




de phil 14 » 08/04/06, 20:28

Pentru normani, am o adresă pentru colectarea exclusivă a materialelor din oțel inoxidabil (lactate + diverse) la granița dintre Calvados și Eure.
A+
FIL 14
0 x

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 115