La dracu de viteză mică ......

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
lau
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 814
Înregistrare: 19/11/05, 01:13
Locul de amplasare: vaucluse




de lau » 08/03/06, 13:02

Confirm: sunt nenorociți!
În decurs de 1 an până la 1 an și jumătate, municipalitatea mea se va dezagrupa și voi anula de la ei.
Alaltăieri mi-au sunat acasă, le-am spus că toate facturile mele sunt facturate gratuit. Tipul imi spune ca la telefoane mobile, FT ofera preturi mai avantajoase... in ultimii ani FT a pierdut foarte multi clienti iar cotele lor de bursa au luat lovitura!
Așa că trebuie să re-atragem clienți!
0 x
Numărul de molecule dintr-o picătură de apă este egal cu numărul de picături de apă din Marea Neagră!
hitih
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 21
Înregistrare: 16/09/05, 13:21
Locul de amplasare: Clermont-Ferrand




de hitih » 08/03/06, 13:19

Cunosc costul depozitului: 200 EUR din partea mea pentru a avea dreptul de a-mi redeschide linia și de a continua rachetul. Aștept cu nerăbdare să se degrupeze și ar fi bine să fie la fel de repede să mi-o dea înapoi, cât să mi-o ia : Evil:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
krissg29
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 80
Înregistrare: 07/11/04, 21:26
Locul de amplasare: centrul de Finistere
x 2




de krissg29 » 08/03/06, 20:54

dacă este suficient să plătiți 100 € pentru a pune un amplificator, chiar dacă ceilalți profită de pe urma lui, sincer nu este să ezitați! .. soluția parabolei costă mult mai scumpă

compara cu asta
http://www.ariase.com/fr/observatoire/fai/netsystem.html#CODE284

În concluzie:
- abonament pentru 1.5 GB la 300 kb/s (real, nu teoretic dacă nu există slăbire) pentru 16.5 €/lună
- modem vândut cu 36 EUR

Tot ce trebuie să faci este să găsești o pildă:
Am găsit un kit de demodulator digital prin satelit cu antena sa cu două capete la vânzare în ianuarie la 40 EUR la Géant, iar kiturile analogice sunt mai ieftine.
Iar kiturile de bază prin satelit (demodulator, antenă și cap) sunt întotdeauna mai puțin costisitoare decât un rake terestru sau un decodor TNT.

Pentru instalarea vasului, cu puțină metodă, nu este nimic complicat.

Încă nu am luat ADSL prin satelit pentru că nu mă deranjează atât viteza cu 56k, cât mai degrabă conexiunea limitată în timp (56k gratuit = 50 ore/lună). Iar satelitul fiind unidirecțional (de la satelit la PC), este necesar să se păstreze un furnizor „terestesc” de viteză redusă și, prin urmare, limitat în timpul de conectare.

CARE ESTE NEPERMIS!! E plictisitor și mai mult, avem mai puțin timp decât ceilalți. : Evil:
0 x
Nu confunda inginerul și ingenioasa
depăși
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 190
Înregistrare: 12/12/05, 15:16
Locul de amplasare: Tailanda




de depăși » 18/12/06, 10:07

hi,

După puțin peste 9 luni de luptă cu FTwanadoOrange....
Am ADSL!!!
A trebuit sa schimbe 300m de cablu si doua cutii de conectare!!!
Greu ! Greu ! Pentru a-i face să se miște....amenințare...înștiințare formală...apoi șansa de a întâlni persoana potrivită care locuiește în Africa și care a făcut ca lucrurile să se întâmple pentru mine :şoc: :şoc: :şoc:
asta trebuie sa fie....globalizarea!!!

A + Serge.
0 x
Respect!
freddau
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 641
Înregistrare: 19/09/05, 20:08
x 1




de freddau » 18/12/06, 11:30

Ai spus pe 22 in Asniere???? :))

te-ai dus să găsești un tip în Africa pentru a-ți rezolva problema în Franța.

Chapeau
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 124