Whisper 200 SMA invertor

Energiile regenerabile, cu excepția energiei solare electrice sau termice (a se vedeaforums dedicat mai jos): turbine eoliene, energii marine, hidraulice și hidroelectrice, biomasă, biogaz, energie geotermală profundă etc.
mikaelb
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 9
Înregistrare: 11/10/10, 11:47

Whisper 200 SMA invertor




de mikaelb » 27/10/11, 18:46

bonjour

Aș dori să conectez o turbină eoliană șoaptă 200 la un invertor SMA windy boy 1100lv pentru o injecție de rețea
A făcut cineva vreodată acest tip de conexiune
turbina eoliană este multi-tensiune: 24,36,48V
Care este cea mai bună tensiune pentru acest tip de invertor
invertorul trebuie reglat în funcție de turbina eoliană, trebuie informat despre puterea în raport cu tensiunea furnizată: trebuie să i se acorde 7 puncte
vă mulțumesc pentru ajutor
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 28/10/11, 09:53

Sunați la SMA France: conform ultimelor știri, sunt foarte drăguți.

De asemenea, puteți descărca manualul de utilizare complet (manualul de instalare) al gadgetului în mai multe limbi de pe site-ul lor.
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
mikaelb
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 9
Înregistrare: 11/10/10, 11:47




de mikaelb » 28/10/11, 10:50

Am sunat deja pe sma care mi-a dat detalii despre procedura de configurare a invertorului, software-ului ...
dar mai am un lucru foarte important de găsit pentru funcționarea corectă a turbinei eoliene este să informez software-ul SMA: trebuie să dau 7 puncte de funcționare (tensiuni în funcție de putere) și coeficienții de eficiență
fără aceste setări nu va funcționa
0 x

Înapoi la "Hidraulică, turbine eoliene, energie geotermală, energii marine, biogaz ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 266