Încălzitoare de apă cu gaz Vaillant și apă caldă (sau chiar rece).

Și dacă ar fi repararea, mai degrabă decât a aruncat și schimba? Redescoperă plăcerea de a le reparații. Cum de a diagnostica o problemă sau găsi piese de schimb? Reparați în sine este o modalitate de a economisi bani, în general!
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064




de Christophe » 15/11/11, 18:14

Ok devine mai clar.

Arcul de retur a fost schimbat ... sau uitat sau montat incorect?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 15/11/11, 18:17

Am avut acest tip de mașină la casa mea anterioară. (Locatar)
Când s-a defectat, l-am înlocuit cu un acumulator electric. M-a costat 250 de euro și o întoarcere la rinichi, dar ce fericire!

Pentru duș: foarte rău: de îndată ce este necesară puțină apă (3 până la 4 litri / min), încălzirea este insuficientă și apa devine rece. imposibil de stabilit
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79374
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11064




de Christophe » 15/11/11, 18:26

Remarca dvs. mă cheamă elefant: Vaillant este un brand renumit recunoscut pentru seriozitate! Dacă nu aveți o copie chineză?

Ce ați încercat mai exact să remediați? Dacă așa cum s-a spus mai sus, filtrul de gaz sau duza sunt înfundate, nu are nimic de făcut ca reglare, cu excepția curățării / schimbării lor ...
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Defalcare, depanare și reparații: reparați-vă? "

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 114