Către o industrie a lemnului?

Energiile regenerabile, cu excepția energiei solare electrice sau termice (a se vedeaforums dedicat mai jos): turbine eoliene, energii marine, hidraulice și hidroelectrice, biomasă, biogaz, energie geotermală profundă etc.
Avatar de l'Utilisateur
sen-no-sen
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6856
Înregistrare: 11/06/09, 13:08
Locul de amplasare: Beaujolais de mare.
x 749




de sen-no-sen » 04/12/11, 19:54

Ahmed a scris:„Nu este relocabil”, cu siguranță nu în China, ci într-un alt mod: imigranții săraci sunt necesari masiv pentru aceste sarcini ingrate (remarcă evident lipsită de un caracter rasist).


Vorbeam din punct de vedere local și francez, în China este o altă poveste!

Mă întreb și motivele care au dus la această operație ciudată ... subvenții? ... eroare de judecată? ... plan bine stabilit pentru a stabili o situație de monopol?


Având în vedere crizele energetice viitoare, aceasta poate fi privită ca o formă de investiție în viitor, pentru a obține un monopol așa cum subliniați.
0 x
„Ingineria înseamnă uneori să știi când să te oprești” Charles De Gaulle.
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12307
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2968




de Ahmed » 04/12/11, 20:41

Pentru „local” am înțeles corect, dar mi-a permis să introduc o remarcă.

Crizele energetice ar putea beneficia de fapt de acest tip de inițiativă, atâta timp cât acestea rămân în intensitate redusă.
Pentru crizele mai severe, nu cred că acest model este mai bine înarmat.
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Hidraulică, turbine eoliene, energie geotermală, energii marine, biogaz ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 276