Izolarea termică a unei uși

Încălzire, izolare, ventilare, VMC, racire ... confort termic scurt. Izolație, energia din lemn, pompe de căldură, ci și electricitate, gaz sau petrol, VMC ... Ajutor în alegerea și implementarea, rezolvarea problemelor, optimizare, sfaturi și trucuri ...
sebarmageddon
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 102
Înregistrare: 01/02/07, 11:16
Locul de amplasare: Franţa




de sebarmageddon » 23/12/11, 13:53

multumesc Christophe pentru informatii,
de fapt, nu, nu mi-am pus adresa de e-mail când mi-am postat fotografiile,
Mă întreb dacă mi-am validat mesajul de ieri...


Imagine
in dreapta, in partea de jos a usii, vedem umiditatea, care ar veni din fundul peretelui, din moment ce peretele nu este izolat, se condenseaza in jos pe gresie, iar podeaua este beton, asta e ...

Imagine
nu prea vedem, dar partea de sus a ușii (scândura) este curbată, în partea de jos, este mult mai puțin așa

Imagine
în partea de jos, vedem două puncte de umiditate, gândindu-mă, mă întreb dacă nu este partea din față a ușii care nu este impermeabilă și care ar face ca apa să se infiltreze prin interior

acum sunt poze
0 x
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 23/12/11, 14:18

Ilustrație perfectă a ceea ce repet despre umiditate, că trebuie să gândim științific cu mare grijă ca un detectiv care caută indicii ascunse înainte de a acționa, altfel muncă aproape inutilă!!!
0 x
sebarmageddon
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 102
Înregistrare: 01/02/07, 11:16
Locul de amplasare: Franţa




de sebarmageddon » 23/12/11, 14:29

nu este aproape inutil, ci clipește : Cheesy:
este clar că trebuie să ne gândim bine
în plus, ceea ce este bine făcut la început, nu trebuie refăcut, în timp ce acolo ...
:strigăt:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Încălzire, izolare, ventilație, VMC, răcire ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 267