Problema încălzitorului de apă cu gaz și a apei calde ...

Și dacă ar fi repararea, mai degrabă decât a aruncat și schimba? Redescoperă plăcerea de a le reparații. Cum de a diagnostica o problemă sau găsi piese de schimb? Reparați în sine este o modalitate de a economisi bani, în general!
barbaradom
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 16/03/12, 13:47

Problema încălzitorului de apă cu gaz și a apei calde ...




de barbaradom » 16/03/12, 21:09

bonjour,

Aici am o problemă cu cazanul meu / încălzitorul de apă.

Partea cazanului funcționează destul de bine, dar partea încălzitorului de apă are unele probleme.

Când fac dușul, pun apa la temperatura potrivită și cam în fiecare minut acționează ca și când am folosi apă fierbinte timp de zece secunde și apoi revine la temperatura potrivită și fierbe din nou mai multă apă Fierbinte ...
Totuși nimeni nu folosește apa în acest moment (nici cazanul pentru încălzire, nici mașinile de spălat ...)

Devine destul de enervant pentru că nu te mai poți bucura de un duș bun la o temperatură constantă!

S-a întâmplat aproape peste noapte și nu am schimbat nimic (mixere sanitare ...) așa că nu prea știu ce ar putea fi!

Aveți sugestii care să mă ajute?

Merci par Avance
0 x
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 16/03/12, 22:15

Posibilitate serioasă ca un mixer slab fabricat sau robinete reci fierbinți care alimentează un aparat precum mașina de spălat, cu un singur furtun, să aibă robinetele deschise în același timp, astfel încât apa rece să se amestece cu apă fierbinte imediat ce se trage apă fierbinte, care reduce presiunea apei calde în comparație cu apa rece, care apoi se repede în locul apei calde, luând un anumit timp pentru a ajunge la pielea ta! !

Soția mea îmi face asta uneori pentru a deschide cele două robinete pe un singur furtun al mașinii de spălat și apoi să mă întrebe de ce nu mai există apă fierbinte !!!

Dacă într-un apartament cu apă colectivă caldă și rece, poate fi un vecin care face acest lucru, așa cum știam eu, acum 40 de ani, până când condominiul a pus supape de reținere !!

Amuzant să afli cine a făcut asta și să țipi la vecin pentru că și-a închis penisul!
0 x
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 21/05/12, 14:13

Problema rezolvata ??????
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Defalcare, depanare și reparații: reparați-vă? "

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 103