Câteva videoclipuri despre aviație: Jodel F11

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79322
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11043




de Christophe » 25/06/12, 22:18

Un articol frumos și foarte complet despre dezvoltarea SpitFire: http://www.slate.fr/story/38547/spitfir ... innovation
0 x
Avatar de l'Utilisateur
yannko
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 286
Înregistrare: 24/11/08, 22:44
Locul de amplasare: Praga, Republica Cehă
x 2




de yannko » 26/06/12, 08:00

Excelent, mulțumesc, acum există o lipsă de articole de calitate ca asta în aviație, există doar loc pentru bârfe vechi pe Boeing-Airbus ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79322
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11043




de Christophe » 27/06/12, 11:17

Nimic!
Există o mulțime de articole de lung metraj foarte bine dezvoltate www.slate.fr. !

Acest lucru schimbă inutilitatea web 2.0 coruptă de rețelele sociale !!!

Internet de calitate este încă posibil ... dar trebuie să știi cum să-l folosești!

Mă face să vreau să împing pe un subiect nou, deoarece rețelele de socializare au „înșelat” rețeaua! : Evil: : Evil:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
yannko
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 286
Înregistrare: 24/11/08, 22:44
Locul de amplasare: Praga, Republica Cehă
x 2




de yannko » 27/06/12, 11:40

Într-adevăr, acest site pare articole foarte profesioniste, de calitate, a devenit extrem de rar! :| Îmi amintește de reviste de hârtie, la vremea respectivă erau lucruri excelente, calitatea scăzuse până la subsol, cam ca orice altceva.

Nu-mi spune nici măcar despre rețelele de socializare, nu mai suport. Mereu fac rezistență, iar oamenii devin aproape agresivi când spun că nu am fundul meu („Huh! Este posibil ca asta :şoc: Limită, unii vor refuza să continue să comunice cu mine într-un alt mod mai clasic, în care devii „exclus” social. Aici vedem nivelul de lobotomizare :strigăt: !

De fapt, este cam ca în jurul nostru, jurăm de suprafață sau de punctul de pauză. Aproape că nu mai există niciun motiv pasional pentru a face o activitate sau pentru a te investi profund în ceva. Când faceți ceva pentru interes sau pasiune de acum încolo, vă luăm pentru o idee ... Este mai bine să faceți lucrurile bine în linie, fără a trece peste bord, mai ales să nu aveți ambiții sau proiecte puțin departate .
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79322
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11043




de Christophe » 27/06/12, 11:46

yannko a scris:Nu-mi spune nici măcar despre rețelele de socializare, nu mai suport. Mereu fac rezistență, iar oamenii devin aproape agresivi când spun că nu am fundul meu („Huh! Este posibil ca asta :şoc: Limită, unii vor refuza să continue să comunice cu mine într-un alt mod mai clasic, în care devii „exclus” social. Aici vedem nivelul de lobotomizare :strigăt: !


10! Absolut ... acesta este al treilea pericol pe facebook: provoacă comportamente apropiate de acestea a unei secte! Și ca în majoritatea sectelor, membrii nu sunt conștienți de faptul că sunt acolo și luptă pentru guru-ul lor!

: Evil: : Evil:

yannko a scris:De fapt, este cam ca în jurul nostru, jurăm de suprafață sau de punctul de pauză. Aproape că nu mai există niciun motiv pasional pentru a face o activitate sau pentru a te investi profund în ceva. Când faceți ceva pentru interes sau pasiune de acum încolo, vă luăm pentru o idee ... Este mai bine să faceți lucrurile bine în linie, fără a trece peste bord, mai ales să nu aveți ambiții sau proiecte puțin departate .


20! Societatea noastră este într-adevăr bolnavă ... Profund marele RESET : Cheesy:

ps: Văd că subiectul te interesează ... cu atât mai mult motiv pentru a lansa acest subiect!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
yannko
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 286
Înregistrare: 24/11/08, 22:44
Locul de amplasare: Praga, Republica Cehă
x 2




de yannko » 27/06/12, 12:04

Clar, îmi iau în serios capul cu tot mai mulți oameni din jurul meu, este o prostie, dar voi ajunge să nu mai am aproape pe nimeni, dar hei, nu este o dramă, pentru că în cele din urmă am văzut deriva , trebuie să faci o alegere :| .

Fața mea este plină de prostii pe Twitter, chestie cu Baboo, doar auzind asta, mă enervez singură. Și după aceea, când nu ai fundul și stai la o masă cu oameni pe care nu-i cunoști, ei bine ... nu e nimic de spus, pentru că în afară de Star Ac ', " Les Bleus "(al naibii de cum mă face să-mi par părul doar auzind asta: rău)", iar PS, s-a terminat am ajuns în Antarctica într-o conversație bogată.

Scurt vis despre : Mrgreen: .

Da Christophe, sunt un fan al unui avion, pe termen scurt îl am ca proiect pentru a trece PPL, apoi pe termen mai mult sau mai puțin lung (dependență financiară :|) CPL și ATPL-ul teoretic. Situația în aeronautică este un câmp de ruină și nu se îmbunătățește, dar hei, dacă aștept din nou, nu o voi face niciodată.

În afară de asta, intenționez să iau o licență ULM pentru a-mi plăti o mașină în termen de 10 ani. Sunt un pilot de planor pentru moment, asta e tot :D!

Sper să ia un Go Pro sau ceva similar pentru a realiza videoclipuri pe termen lung sau un dispozitiv care să facă fotografii frumoase, pentru că este sincer excepțional văzut de sus!

Apropo, ce echipament folosești pentru fotografiile / videoclipurile avionului?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Câteva videoclipuri despre aviație: Jodel F11




de GuyGadebois » 07/05/20, 19:28

Halucinez: acesta este un model redus !!! (Nu știam unde să postez)
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
taam
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 187
Înregistrare: 26/09/16, 21:57
x 10

Re: Câteva videoclipuri despre aviație: Jodel F11




de taam » 09/05/20, 13:40

Sunt blocat, prea puternic vecinii noștri germani.

Citind puțin mai sus, sper că Yannko va avansa în proiectele sale timp de 8 ani.
Aerul nu este un râu lung, calm, ci doar ridicați-vă capul. M-am obișnuit să văd cerul ... gol.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Câteva videoclipuri despre aviație: Jodel F11




de GuyGadebois » 15/05/20, 19:26

taam a scris:Sunt blocat, prea puternic vecinii noștri germani.

Citind puțin mai sus, sper că Yannko va avansa în proiectele sale timp de 8 ani.
Aerul nu este un râu lung, calm, ci doar ridicați-vă capul. M-am obișnuit să văd cerul ... gol.

Un alt ! :şoc:

Si altul ! :şoc: :şoc:
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
taam
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 187
Înregistrare: 26/09/16, 21:57
x 10

Re: Câteva videoclipuri despre aviație: Jodel F11




de taam » 15/05/20, 20:53

Cum adică nasul Concorde nu poate fi coborât ... și nu are trapa de tren ...?
: Hopa:
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 355