Jean Louis Naudin și generatorul în formă de U de Richard Vialle

Inovații, idei sau brevete pentru dezvoltare durabilă. Scăderea consumului de energie, reducerea poluării, îmbunătățirea randamentelor sau proceselor ... Mituri sau realitate despre invențiile din trecut sau viitor: invențiile lui Tesla, Newman, Perendev, Galey, Bearden, fuziunea la rece ...
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 06/10/12, 18:48

Dacă credeți, faceți manipularea buclei pe sine, acest transformator HF, am dat planurile circuitului auto-oscilator (pe baterie, simplu, capabil să oscileze pe orice rezonanță chiar slabă, la frecvența de rezonanță în care defazajul este zero între curent și tensiune) și planul unui detector care trebuie plasat în locul lămpii, de bază pentru a se bucla pe sine.

Aruncați o privire la aceste planuri de bază pentru a înțelege.

Dar nu mai lansa videoclipuri de manipulare care arată o ignoranță totală a fizicii și tehnicii HF !!!

În schimb, aflați elementele de bază pentru a evita măsurători greșite.

Răspundeți la întrebarea mea despre impedanța de intrare a unui osciloscop la aceste frecvențe, de exemplu.

Etc ..
0 x
BobFuck
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 534
Înregistrare: 04/10/12, 16:12
x 2




de BobFuck » 06/10/12, 21:58

BobFuck a scris:OK, deci explicați raționamentul dintre constatare că:

Când conectați un bec, acesta se aprinde și puterea consumată de întregul dispozitiv scade

Și concluzia care se obține ...


Nu mă așteptam la un răspuns și, prin urmare:

gegyx a scris:Domnilor, distracție bună.


: Mrgreen:

Totuși, speram să fiu mai amuzant.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 7004
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2926




de gegyx » 07/10/12, 10:41

... și balonul cu aer cald decolează ...

***
Ps: Nu am de oferit o concluzie inevitabilă.

Înainte de enumerarea acestor experiențe, ești liber să fii interesat sau nu de ele și să tragi concluziile tale.

Aici, cei care se cred oameni de știință calificați nu au nici cea mai mică curiozitate științifică.
:|
0 x
moinsdewatt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5111
Înregistrare: 28/09/09, 17:35
Locul de amplasare: Isere
x 554




de moinsdewatt » 07/10/12, 12:48

Se pare că Jean Louis Naudin este în tratament psihiatric?
0 x
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 07/10/12, 13:43

gegyx a scris:
Aici, cei care se cred oameni de știință calificați nu au nici cea mai mică curiozitate științifică.
:|


Am avut deja acest tip de experiență, transformator ciudat, care există gata fabricat aproape la fel, în telefoanele noastre mobile, toate dispozitivele, HF, VHF, cuptor cu microunde, radare, avioane, cu șocuri și capacități distribuite, cu configurații și mai complexe. emițătoare și receptoare, adesea, chiar și în sateliții pentru GPS și televizoarele noastre, care nu ar funcționa deloc dacă cunoștințele noastre despre electromagnetism și realitate nu se potrivesc cu realitatea experimentală.

Acest tip de experiment în toate aceste dispozitive se desfășoară la nesfârșit de miliarde de ori pe secundă în miliarde de locuri diferite, ca și în cazul GPS-ului, televizorului, radarelor noastre, etc., înghesuit cu transformatoare ciudate

Știința face posibilă, cu tehnologia, reproducerea constantă a experimentelor peste tot și verificarea constantă a cunoașterii noastre stabilite ca fiind o realitate a lumii noastre.

În plus, această atitudine arată o ignoranță totală a metodelor științifice refuzând să învețe munca trecută a milioane de oameni pe același subiect, de-a lungul secolelor !!

Ești capabil să evaluezi rezonanțele reale ale unei bobine lungi cu firele sale înfășurate foarte strâns pe o mandrină de cupru care expulzează toate HF-urile Vialle ???
Este aproape similar cu un transformator coaxial, de impedanță.
Acest lucru s-a făcut și cu o dornă supraconductoare, de aproape orice metal posibil, în urmă cu mai bine de 50 de ani, pentru a măsura adâncimea penetrărilor în superconductori, măsurători esențiale pentru înțelegerea elementelor de bază ale supraconductorilor, înainte de 1957. .

De asemenea, înainte de a disprețui știința, macar invata ce s-a facut, bazat pe toate tehnologiile noastre, care, lucrând constant, verifică dacă sunt reale și că proiectarea evoluției universului nostru nu se schimbă în funcție de plăcerea sa bună, prin schimbarea legilor fizice, pentru a ne bate joc de noi.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28750
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5549




de Obamot » 07/10/12, 15:08

a scris:Se pare că Jean Louis Naudin este în tratament psihiatric?

Bine...

Și ce dacă? Ce deducere ar trebui să tragem din ea?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 07/10/12, 18:37

lessdewatt a scris:

Se pare că Jean Louis Naudin este în tratament psihiatric?


Încet basul! Nu suntem aici pentru a defăima pe nimeni! Ori ai o sursă de încredere și o citezi, ori f .....! Mulțumesc : Evil:

(în plus, posibil fiind tratat pentru depresie, acesta este cazul multor profesori, de exemplu)
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
moinsdewatt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5111
Înregistrare: 28/09/09, 17:35
Locul de amplasare: Isere
x 554




de moinsdewatt » 08/10/12, 19:49

elefantul a scris:lessdewatt a scris:

Se pare că Jean Louis Naudin este în tratament psihiatric?


Încet basul! Nu suntem aici pentru a defăima pe nimeni! Ori ai o sursă de încredere și o citezi, ori f .....! Mulțumesc : Evil:

(în plus, posibil fiind tratat pentru depresie, acesta este cazul multor profesori, de exemplu)


Un zvon. Nimic mai mult.
0 x
moinsdewatt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5111
Înregistrare: 28/09/09, 17:35
Locul de amplasare: Isere
x 554




de moinsdewatt » 08/10/12, 20:36

gegyx a scris:Bun ! Lectură fericită „a douăsprezecea planetă”
: Cheesy:
V-aș atrage atenția că „sfârșitul lumii energetice” a fost pentru 21 septembrie (sau în jur).
Furtună electromagnetică venită de la soare, datorită poziției sensibile a planetelor și prezenței (?) Nemesis, Nibiru, Hercobulus, Marduk ...
... ...


și suntem surprinși că are unii ca Gegyx care îi susțin pe JL Naudin și R Vialle
: Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 7004
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2926




de gegyx » 08/10/12, 20:56

Tâmpitul se întoarce cu calomnia lui.
:|
Rulați pe capătul lumii energetice, cu mai puțini wați
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Inovații, invenții, brevete și idei pentru dezvoltare durabilă”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 67