Revizuirea presei: motor pantone, injecție de apă și econologie

Cărți, emisiuni de televiziune, filme, reviste sau muzică pentru a partaja, consilier pentru a descoperi ... Discutați cu evenimente curente legate în mod direct sau indirect, la econologic, mediu, energie, societate, consum (legi noi sau standarde) ...
Avatar de l'Utilisateur
lau
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 814
Înregistrare: 19/11/05, 01:13
Locul de amplasare: vaucluse




de lau » 13/04/06, 14:57

zac a scris:În plus, înainte de toate montajele, îi fortez pe proprietar să facă un consola reală pe cel puțin 1000km


exact :!:
În ceea ce privește APTE, doar prin modificarea unui aspect important al spad și Copyright nu merită nimic 8)
0 x
Numărul de molecule dintr-o picătură de apă este egal cu numărul de picături de apă din Marea Neagră!
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79327
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 13/04/06, 15:10

asgard os tyr a scris:Ca APTE !!! : Evil:


POTRIVIT? kézako? : Cheesy: : Cheesy: Nu am spus nimic (dar mi-ai citit gandurile)

asgard os tyr a scris:și toți cei care le urmăresc simt să afle dacă verifică ce spune el (pentru a le numi doar!)
cu care nu este posibilă colaborarea !!! (este petrecere pentru că am o gură murdară !!!) : Cheesy: : Mrgreen: : Cheesy:


Da ... exact. Nu știu ce să ia pe acești oameni ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79327
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 13/04/06, 15:12

bolon a scris:Pentru econology raportul, am pe cineva care interress ca mine la Pantone, și știind că mi-am interrssais de asemenea, el fotocopiate și transmis la mine (acolo 46 pagini)


Așa că nu aveți o versiune electronică pe mână?
Crezi că va fi o șansă să primești unul?

Nu prea frumos din partea autorilor care nu mi-au spus despre studiile lor .... din nou: luam dar nu transmitem mesajul ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79327
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 24/05/06, 16:19

Econologie, blog al lunii în I-Tech (periodic gratuit de înnoire tras la copii 50 000)

Imagine

Numărul complet descărcat aici:
https://www.econologie.com/econologiecom ... -2941.html
Dernière édition alin Christophe 10 / 01 / 11, 15: 39, editate 1 ori.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79327
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 02/03/07, 11:16

Articol publicat în 1 parizian martie 2007

Imagine
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79327
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 14/03/07, 17:08

2 mai multe articole:

Imagine
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79327
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 14/03/07, 17:11

Imagine

Și totuși ... funcționează ... : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
crispus
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 401
Înregistrare: 08/09/06, 20:51
Locul de amplasare: Rennes
x 1




de crispus » 14/03/07, 19:59

În negru TM standard, în roșu „pantoné” TM


Pentru a citi cuplul / puterea curbelor, avantajul Pantone este avantajos. Articolul spune contrariul. Nu ar fi ca o coajă?
0 x
godear
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 6
Înregistrare: 15/03/07, 19:41

Motorul HVP + Pantone




de godear » 15/03/07, 20:20

Bonjour à tous,

În primul rând, am vrut să vă împărtășesc plăcerea că trebuie să pot interacționa cu oamenii care vor să schimbe lucrurile ...

Sunt student la școala de afaceri din Nancy și de două ori am echipat 4l Pantone pentru a participa la trofeul 4l. Interesul nostru a fost, în special, de a participa la realizarea acestui proces și a virtuților sale.
Ambele sisteme s-au dovedit a fi eficiente, chiar dacă rezultatele lor nu corespund celor observate pe tractor.
Cu toate acestea, acest lucru ne-a permis să ajungă la oficialii noștri aleși și să facă o propunere pentru o comunitate comună (Citez de îndată ce acordurile de experiment au fost semnate de către prefect) pentru echiparea flotei captive cu motoare HVP și a doua oară, cu tehnologia Pantone pe motoarele HVP.

Lucrăm în colaborare cu două școli de inginerie, Ecole des Mines de Nancy și ESSTIN, pentru a valida aspectele tehnice ale proiectului.
Asteptam motoarele livrate de Sovab si Renault RVI, ceea ce ne va permite sa efectuam studiul pe banci de test.
După efectuarea testelor, vom merge la experimentul real în condiții reale.
De asemenea, suntem responsabili de realizarea unui studiu economic care evidențiază interesele economice ale acestei comunități și un sistem fiscal adecvat.

Acest experiment este în același sens cu cel al CC Villeneuvois, cu excepția faptului că suntem în cadrul legii privind decretul interministerial și că vehiculele noastre vor lucra la 100% cu HVP.

Vă invit să mă contactați pentru ca experimentarea noastră să fie cea mai reușită posibilă datorită diferitelor tale abilități tehnice, juridice și / sau economice.
Nu există nici o îndoială că principala așteptare a oficialilor noștri aleși se bazează mai mult pe interese economice decât pe imaginea ecologică singură.
Dacă acest experiment ar avea rezultate ecologice pozitive, acest CC ar lua în considerare convertirea tuturor acestor vehicule.
Știu că Christophe a fost deja contactat de unul dintre colaboratorii noștri la Ecole des Mines.

Vă mulțumesc pentru interesul acordat acestui proiect și sperăm să aveți sprijinul dumneavoastră.

Din nou, vă mulțumesc tuturor pentru toate informațiile disponibile pe acest site.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
bob_isat
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 290
Înregistrare: 26/08/05, 18:07




de bob_isat » 14/04/07, 12:18

aceste teste sunt minunate ...

replica către toți scepticii?
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la «Media și știri: emisiuni TV, rapoarte, cărți, știri ...»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 255