ECD: îndoieli cu privire la rezultate? Înșelătorie, escroci ...

Construirea habitatului natural sau ecologic: planuri, proiectare, sfaturi, expertiză, materiale, geobiologie ... Casă, construcție, încălzire, izolare: tocmai ați primit una sau mai multe citate. Nu pot alege? Precizați problema dvs. aici și vă vom sfătui cu privire la alegerea corectă! Ajutor în citirea DPE sau a diagnosticării energiei de mediu. Ajutor la cumpărarea sau vânzarea de bunuri imobiliare.
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 08/10/12, 18:58

Informativ si agreabil.

Dar luându-ți facturile la încălzire și însumându-le, ai un DPE gratuit, exact, chiar și ținând cont că uneori uiți să închizi geamurile.

Chiar și cu lemnul liber afară, în jurul casei mele, strâns în loc să-l lase ani de zile să putrezească, lăsat să ardă în aer liber de vecinii mei care mă afumă, sau chiar prin tăierea copacilor mari de la casa vecinilor mei care îmi blochează. vedere, DPE-ul devine fals, pentru ca incalzirea mea este atunci libera!!!
0 x
dimitri16
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 5
Înregistrare: 08/10/12, 13:21




de dimitri16 » 08/10/12, 20:31

ce cauți prin DPE, o etichetă energetică, un echilibru termic, niciun software nu este perfect, totul depinde de ceea ce îl alimentezi și de interpretările pe care le faci despre el.

Lemnul gratuit nu are nimic de-a face cu DPE pentru că, chiar dacă nu plătiți pentru energia dvs., are o valoare de piață

Pe de altă parte, în marea majoritate un DPE este evaluat prin calcul și rareori prin facturi.

Nu ezita să-mi vizitezi site-ul și să-mi folosești codul.

bună seara
0 x
Avatar de l'Utilisateur
jlt22
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 414
Înregistrare: 04/04/09, 13:37
Locul de amplasare: Guingamp 69 ani




de jlt22 » 14/10/12, 22:13

CAPITAL difuzat astăzi pe M6 pe diagnosticarea imobiliară.

Există întotdeauna margouline ca diagnosticieni:
- aceeași casă clasificată C, apoi D, apoi E de
diferiți diagnosticiști
- aranjamente cu agentiile imobiliare pentru a avea a
DPE bun pentru a face proprietatea mai interesantă de vânzare
- chiar și azbest aparent nedeclarat.

Este cu adevărat un gunoi.
0 x
dimitri16
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 5
Înregistrare: 08/10/12, 13:21




de dimitri16 » 15/10/12, 08:03

Emisiunea M6 de duminică va aduce cu siguranță o mulțime de comentarii și asta e bine.

Format ca inginer termic, m-am specializat recent în expertiză în renovare energetică, adică audituri energetice, a nu fi confundat cu DPE.

Există o piață, ei bine cred, problema este că puțini oameni sunt pregătiți să plătească 400 sau 500 de euro pentru un audit energetic când un DPE valorează 100 de euro.
un DPE este efectuat de un diagnostician, în timp ce un audit este efectuat de un BE termic, nu este chiar același tip de serviciu.

DPE este doar o simplă bucată de hârtie care vă permite să respectați reglementările pentru închirierea sau vânzarea proprietății dumneavoastră. Diagnosticienii buni tind să moară din cauza serviciilor și costurilor mai mari (între 150 și 200).

după ce știi ce cauți
DPE = reglementare = cel mai ieftin posibil cu riscul de a influența cumpărătorul sau firma de închiriere.
AUDIT= optimizarea lucrărilor de renovare, diferite scenarii și calculul randamentului investiției.

pentru cei care vor să se distreze, am creat software-ul DPE care este complet gratuit și accesibil gratuit www.actis-energie.fr
vei intelege putin mai bine abaterile. Algoritmul permite mult prea multe aproximări și face acest lucru în mod legal.

bon curaj
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Imobiliare și construcții ecologice: diagnostice, HQE, HPE, bioclimatism, habitat natural și arhitectură climatică”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 91