Recenzii despre turbina eoliana Wifeo?

Energiile regenerabile, cu excepția energiei solare electrice sau termice (a se vedeaforums dedicat mai jos): turbine eoliene, energii marine, hidraulice și hidroelectrice, biomasă, biogaz, energie geotermală profundă etc.
gennymar
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 32
Înregistrare: 25/05/12, 10:29
Locul de amplasare: 84

Recenzii despre turbina eoliana Wifeo?




de gennymar » 22/10/12, 08:50

bonjour,

Ce părere aveți despre acest tip de turbină eoliană?

http://leseoliennesdusud.wifeo.com/caracteristiques.php

Merci beaucoup
0 x
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10

Re: Aviz cu privire la turbina eoliană Wifeo?




de dedeleco » 22/10/12, 14:56

gennymar a scris:bonjour,

Ce părere aveți despre acest tip de turbină eoliană?

http://leseoliennesdusud.wifeo.com/caracteristiques.php

Merci beaucoup


Original, dar foarte puține informații, doar o mașină rotativă ușor elicoidală de 3 m înălțime, verticală, cu diametru necunoscut, foarte voluminoasă pentru 1 KW, pentru a compara cu o turbină eoliană cu lamă orizontală, cu jumătate de diametru, 1,6 m mai puțină rezistență la vânt și volum.

Nimic despre caracteristicile precise, principiile, puterea în funcție de vânt, viteză, alternator, curbele în funcțiune, efectele vortexurilor, comparații cu alte turbine eoliene, în afară de cocoșul cocorico !!

Imposibilitatea de a-l pune în înălțime pentru a lua un vânt puternic și mai regulat.

Așadar, cereți să vedeți cum funcționează în oameni, în situații reale, în special în cele în care funcționează de ani de zile, și luați-vă părerea, fără prezența vânzătorului.

Nimic care să inspire încredere pentru a decide cu deplină cunoștință, deci foarte mare neîncredere.
0 x
gennymar
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 32
Înregistrare: 25/05/12, 10:29
Locul de amplasare: 84




de gennymar » 22/10/12, 15:25

Îl văzusem pe domn într-o piață din Nîmes.
I-am trimis un e-mail, dar este destul de confuz: se pare că trebuie să oferiți un spațiu de 3m x 3m, dar el nu a menționat mediul. Prețul este de 8000 €, dar fără instalarea celor 4 plăcuțe de beton și mi-a spus că este necesar să chem un electrician, așa că aceste costuri trebuie adăugate și ...
Când Windéo m-a rambursat în sfârșit (noul meu avocat va trimite citația în scurt timp) aș dori să găsesc soluția pentru a fi și mai independent (am deja un tracker 1000).
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Hidraulică, turbine eoliene, energie geotermală, energii marine, biogaz ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 148