Acordă o casă din lemn? MOB

Construirea habitatului natural sau ecologic: planuri, proiectare, sfaturi, expertiză, materiale, geobiologie ... Casă, construcție, încălzire, izolare: tocmai ați primit una sau mai multe citate. Nu pot alege? Precizați problema dvs. aici și vă vom sfătui cu privire la alegerea corectă! Ajutor în citirea DPE sau a diagnosticării energiei de mediu. Ajutor la cumpărarea sau vânzarea de bunuri imobiliare.
Avatar de l'Utilisateur
robindesbois
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 12
Înregistrare: 20/08/09, 16:53
Locul de amplasare: Languedoc
x 1

Acordă o casă din lemn? MOB




de robindesbois » 12/06/10, 19:28

Salut tuturor!
în ce cazuri putem primi subvenții atunci când construim din lemn?
1 x
trebuie să găsești cele mai simple și mai economice lucruri din trecut.
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685




de Did67 » 13/06/10, 10:32

1) Nu știu o subvenție „specifică” ...

2) Ulterior, poate intra în case etichetate BBC, dacă este ...

3) Puteți construi un hotel în DOM-TOM și puteți beneficia de anumite lacune fiscale ...

4) Cred că, cu ceea ce ni se spune, va trebui să învățăm cum să ne realizăm proiectele fără subvenții! Cei care există se vor topi ca zăpada la soare ...

[pentru cei care nu urmează știrile: primul nostru ministru a anunțat aseară 50 de miliarde de euro în economii și 50 de miliarde de euro în impozite suplimentare; urmărește-mi privirea! ; Cupa Mondială a început bine; persoane anesteziate; sa mergem; reforma pensiilor; sfârșitul lacunelor fiscale; taxe noi ... câte goluri, echipa Franței? mulțumesc Domenech, continuă să fie o prostie, acest lucru îi ocupă pe jurnaliști, cecurile franceze se iau pentru antrenor, îl ocupă ... Pentru a aprecia cifrele, bugetul diferitelor ministere, deficitele incluse = aproximativ 400 de miliarde; prin urmare, 1/8 mai puțin buget și 1/8 mai mult impozite]
0 x
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 13/06/10, 13:43

Statistic, vedem că subvențiile și standardele se îndreaptă spre soluții care să satisfacă și să păstreze lobby-urile, cu soluții non-optime, sau chiar înșelătorie, cu reguli și legi complexe care se schimbă mai repede decât timpul practic de implementare !!
0 x
heliu
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 50
Înregistrare: 16/03/09, 09:50




de heliu » 27/06/10, 10:48

studiază bine chestia
de exemplu, creditul fiscal dev durabil pe izolația externă
Se așteaptă 40% (sau 25% dacă locuința după 1977) din sumă, inclusiv instalarea ...
pentru placarea mea din lemn
Am planificat să recuperez 6000 EUR
dar au ținut cont doar de izolație
nu lemnul care nu este recunoscut ca izolant ...
nu numărăm ansamblul schelelor
împărțim totul la 3 și saltăm 2000 €
NB: un instalator moderat onest care cunoaște bine textele va face factura conform
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685




de Did67 » 03/07/10, 19:24

elio a scris:
... un instalator moderat onest care este familiarizat cu textele va factura în consecință


Putem juca puțin, la margine, dar niciodată să nu luăm autoritățile fiscale pentru idioți!

În ceea ce privește cazanele pe peleți, au existat ajustări, deoarece autoritățile fiscale pot cunoaște cu ușurință prețul „de listă” al unui astfel de echipament!

Și acolo, recuperare pentru beneficiar și control fiscal pentru meșter!
0 x
razputin
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 29
Înregistrare: 26/10/12, 16:24




de razputin » 30/11/12, 12:12

Anul trecut am vrut să cumpăr o casă din lemn din Toulon pe care am găsit-o pe acest site http://www.aktifimmo.com/annonces-vente-maison--toulon-tr1-tb3-p0.html . Așa că am căutat și mijloace de subvenționare, deoarece este un bun ecologic. Am verificat la Agenția Națională pentru Îmbunătățirea Habitatului (ANAH), dar trebuie îndeplinite anumite condiții pentru a beneficia de bonusuri financiare, deci totul depinde de situația dvs.
Așa că încercați să îi contactați și veți vedea.
0 x

Reveniți la „Imobiliare și construcții ecologice: diagnostice, HQE, HPE, bioclimatism, habitat natural și arhitectură climatică”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 133