Pelete și pelete: ce viitor pentru prețuri?

Încălzire, izolare, ventilare, VMC, racire ... confort termic scurt. Izolație, energia din lemn, pompe de căldură, ci și electricitate, gaz sau petrol, VMC ... Ajutor în alegerea și implementarea, rezolvarea problemelor, optimizare, sfaturi și trucuri ...
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264




de chatelot16 » 08/10/12, 20:26

aici vorbim despre pelet

pentru sare și dioxină este de
https://www.econologie.com/forums/post241916.html#241916
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 08/10/12, 23:29

: Cheesy: ahaha Chatelot nu a surprins gradul al doilea! (mdr) Râaah orbire!

https://www.econologie.com/forums/post241933.html#241933

Chatelot: Știu că nu mă iubești, mă faci să o simt suficient: dar înainte de a-ți apăra prietenul, ar fi bine să analizezi c ... eriile pe care le spune!

https://www.econologie.com/forums/post241942.html#241943

Și acum cine a spus asta, mai degrabă ...?

hahahaha

: Mrgreen: : Cheesy:
0 x
roy1361
x 17




de roy1361 » 09/10/12, 21:27

dedeleco a scris:Soarele de vară usucă buștenii foarte bine, mai bine decât puțin peletele vechi care au preluat umiditatea din aerul ambiant.


Nu, dar dedicat, nu se poate !!! Ai luat cursuri de noapte ca să fii atât de prost, sau ce ??

Chiar crezi că stocăm peleta astfel încât să pompeze umezeala și apoi să o întindem la soare pentru a o usca ?????

Și de ce nu îl puneți în stive, ca fânul la vremea respectivă.

ouinnnnn ....
0 x
dedeleco
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9211
Înregistrare: 16/01/10, 01:19
x 10




de dedeleco » 09/10/12, 22:14

Poate în Elveția bogată, dar în Franța, cei care nu investesc într-un sistem impermeabil foarte scump sau care nu au locul, păstrează peletele cât pot de bine, precum buștenii, ca unul dintre fiii mei, cu sobe mici de pelete , pentru a înlocui urgent gazul din rezervor, care a devenit prea scump, de urgență !!

Și nu am răspuns cu acest vocabular, nu foarte elvețian:

să fii atât de prost
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685




de Did67 » 10/10/12, 09:53

Și iată-ne din nou ...

Septembrie. Ploaia. Începutul anului școlar. Cameră de joacă ... Este cine va săruta frumoasa ... Da, e urâtă grăsimea ... Eu, el este polițist, tatăl meu, așa că ...

Chao.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685




de Did67 » 10/10/12, 10:02

dedeleco a scris:Poate în Elveția bogată, dar în Franța, cei care nu investesc într-un sistem impermeabil foarte scump sau care nu au locul, păstrează peletele cât pot de bine, cum ar fi buștenii,


În Franța, majoritatea covârșitoare au:

- sau un siloz vrac; în kit la aproximativ 2 de euro; sau auto-construit ca mine și mulți alții (cu aproximativ 000 de euro material; fotografiile sunt pe aceasta forum)

- fie funcționează cu pungi, care sunt impermeabile până la deschidere; iar oamenii în mod normal deschid pungile după cum este necesar, doar pentru a menține pungile stivuite și pentru a utiliza cât mai bine spațiul ...

Să nu mai luăm francezii sistematic pentru idioți!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 10/10/12, 11:52

Did67 a scris:Și iată-ne din nou ...

Septembrie. Ploaia. Începutul anului școlar. Cameră de joacă ... Este cine va săruta frumoasa ... Da, e urâtă grăsimea ... Eu, el este polițist, tatăl meu, așa că ...

Chao.

Ei bine, doar la începutul anului școlar? Acasă este tot timpul anului (când nu este în „vacanță” : Lol: )

Aaaaah Dedeleco și silogismele sale : Arrowd: : Arrowd: : Arrowd:
- "Locuiești într-un astfel de loc, așa că ești bogat»

dedeleco a scris:poate bogat, dar în Franța

Cannes unde este deja? Pe Coasta de Azur Nu este Lichtenstein francez, unde Dedeleco are contul său bancar? : Mrgreen: : Cheesy:

Sunt oameni aici care au grâu, dar cei mai mulți muncesc foarte mult! Lasă-l pe Dédé să vină la plimbare cu bicicleta ta montană și el va vedea „Cât de ușor este ...” : Mrgreen: : Cheesy: aici nu există a treia jumătate ca după jocul său zilnic de petanca ...! : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
ludo_76
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 5
Înregistrare: 06/02/10, 23:20
Locul de amplasare: Seine-Maritime




de ludo_76 » 30/10/12, 17:56

Aici (Le Houlme 76770)
suntem la 249 € pe palet (65 saci) de BURpellet sau 259 € pe palet de BIOpellet
0 x
Avatar de l'Utilisateur
sospoeleagranule
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 22/09/13, 18:22
Locul de amplasare: Clermont




de sospoeleagranule » 25/09/13, 06:49

Bună ziua tuturor, pentru informații, încerc să listez toate prețurile furnizorilor de pelete din Franța.

Dacă doriți să mă ajutați, vă rugăm să răspundeți la următoarele întrebări:

- Numele furnizorului:
- Cod postal :
- Prețul pe tonă de granule:
- Granule în pungi sau în vrac? :
- Tipul granulelor și marca:
- Cantitate comandată:
- Data cumpararii :
- Prețul granulelor:
- Livrare inclusa in pret? :
- Preț de livrare:
- Cometariu:

Voi adăuga prețul dvs. la fișierul nostru (deja peste 350 de furnizori enumerați).

Pe termen lung, sper să pot face un bilanț al situației în fiecare trimestru, pentru a ajuta consumatorii săraci să găsim cei mai ieftini furnizori.



Link către listă ICI
0 x
EricN418
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 11
Înregistrare: 27/09/13, 17:52




de EricN418 » 03/10/13, 14:22

Prețurile nu se schimbă foarte mult, pe de altă parte, ajutorul de stat crește.
La fel de mult asupra impozitelor și taxelor pe care ni le bombardează, asupra energiilor regenerabile și a altor izolații, sunt foarte prezenți.
Recomand acest site pentru a găsi tot ajutorul financiar pentru lucrările voseconomiesdenergie.fr

Între bonusul de renovare, bonusurile la energie, creditele fiscale și așa mai departe, sunt multe de făcut.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Încălzire, izolare, ventilație, VMC, răcire ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Google Adsense [Bot] și oaspeții 354