Vânt: pentru sau împotriva turbinelor eoliene?

Energiile regenerabile, cu excepția energiei solare electrice sau termice (a se vedeaforums dedicat mai jos): turbine eoliene, energii marine, hidraulice și hidroelectrice, biomasă, biogaz, energie geotermală profundă etc.
Raymon
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 901
Înregistrare: 03/12/07, 19:21
Locul de amplasare: vaucluse
x 9




de Raymon » 29/09/13, 19:02

poate, de asemenea, în Camargue există probleme de stabilitate, deoarece delta de la Rhône este o mlaștină veche și, bineînțeles, cele verzi pentru animale ...
după ce E PR este bcp mai mare decât în ​​Cadarache


EPR se află în Flamanville, în Normandia, la Cadarache, avem doar ITER ... acest m ... care probabil nu va produce niciodată nimic.
Pentru Camargue este o zonă mică, restul văii joase a sonorului foarte vânt este mult mai mare decât atât. Practic într-un triunghi Avigon Marsilia și până la Perpignan. Această zonă este singura din Franța unde vântul este de 8.7m / s. și foarte puține turbine eoliene.

deci esti multumit de cifra aproximativa si s-ar putea sa gresesti in ceea ce priveste performanta acestor turbine eoliene dragute, nu sunt multumit de aceste cifre si creste scepticismul meu ...

Nu sunt mulțumit de o cifră aproximativă, ei sunt pur și simplu diferiți de la o regiune la alta și, în orice caz, într-o regiune sau o turbină eoliană produsă mai puțin din lipsă de vânt, va purta mai puțin, lamele sunt diferite, de asemenea, în funcție de viteza medie a vântului.
0 x
EricN418
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 11
Înregistrare: 27/09/13, 17:52




de EricN418 » 24/10/13, 15:32

Am descoperit turbine eoliene verticale acum câteva temple și este într-adevăr dracului!
Nu este nevoie de catarg și de pus pe acoperiș, probleme de stabilitate dispuse, funcționează de la 5 km / h, la revedere săptămâni fără turbine eoliene, iar celălalt tip începe puțin mai târziu, dar suportă până la 220 km / h de vânt, poate fi mai potrivit pentru Camargue.
Singura preocupare este performanța, dar un reductor de viteză montat pe el și presto este bine !!

În cele din urmă, vă pun sursa mea, dar personal sunt convins http://www.voseconomiesdenergie.fr/travaux/eolienne
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Gaston
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1910
Înregistrare: 04/10/10, 11:37
x 88




de Gaston » 24/10/13, 15:40

EricN418 : 5 mesaje pe forum, 5 link-uri către același site : Evil:
0 x
EricN418
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 11
Înregistrare: 27/09/13, 17:52




de EricN418 » 24/10/13, 16:55

Este că acest site m-a ajutat mult și m-a adus.
Vreau doar să beneficiez de alții și, în același timp, să-l folosesc ca argument de autoritate pentru a-mi susține spusele.

Dar voi încerca să fac un pic fără, cum ar fi vânătorul care trebuie să vâneze fără câinele său, forumeur în față forumnu are legătură.

Și la fel de mult astăzi, am puțin timp, încât atunci când nu îl am prea mult îmi permite să nu trebuie să explic totul și să mă cert, legătura fiind prezentă în întărire.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 24/10/13, 18:32

Este un pic mic Eric, evident că ai interese în referința acestui site ...

Politețea ar fi să solicitați un schimb de legături / parteneriat cu webmaster-ul (eu), mai degrabă decât spam-ul de genul ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 29/10/13, 13:35

Administrația belgiană nu îi place turbinele eoliene: http://www.levif.be/info/actualite/belg ... 657237.htm

:|
0 x
Avatar de l'Utilisateur
sen-no-sen
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6856
Înregistrare: 11/06/09, 13:08
Locul de amplasare: Beaujolais de mare.
x 749




de sen-no-sen » 29/10/13, 13:43

Christophe a scris:Administrația belgiană nu îi place turbinele eoliene: http://www.levif.be/info/actualite/belg ... 657237.htm

:|


Nu este vorba în realitate de turbine eoliene în acest document, ci de amplasarea lor, aparent „făcută de la zero”.

Puțin amintire la turbinele eoliene din Franța, ar trebui să fie între 100 și 000 pentru a înlocui flota nucleară franceză ... nu sunt sigur că peisajul apreciază!
0 x
„Ingineria înseamnă uneori să știi când să te oprești” Charles De Gaulle.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 29/10/13, 14:00

Nu prea înțeleg nuanța ... Sen!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
sen-no-sen
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6856
Înregistrare: 11/06/09, 13:08
Locul de amplasare: Beaujolais de mare.
x 749




de sen-no-sen » 29/10/13, 14:05

Christophe a scris:Nu prea înțeleg nuanța ... Sen!


Preocuparea nu se află în turbinele eoliene ca atare, ci în relevanța investițiilor lor.
0 x
„Ingineria înseamnă uneori să știi când să te oprești” Charles De Gaulle.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 29/10/13, 14:14

Locația face parte din dezbaterea „pro sau împotriva turbinelor eoliene” ... nu ????
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Hidraulică, turbine eoliene, energie geotermală, energii marine, biogaz ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Google Adsense [Bot] și oaspeții 220