Tractor Ford SuperDexta

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
Superwann
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 21/01/14, 01:54

Tractor Ford SuperDexta




de Superwann » 24/01/14, 23:17

Bonjour à tous,
Mă gândesc serios să achiziționez un tractor pentru a lucra la o mică fermă de grădinărit de puțin peste un hectar.
După cum vă puteți imagina, aș dori să îl modific puțin pentru a-i limita consumul de motorină, acesta fiind echipat cu un motor Perkins (3 cilindri) din 1964.
Înțeleg că au existat, prin urmare, două moduri de utilizare a apei, motorul pantone și dopajul cu apă.
M-am întrebat dacă un suflet caritabil mi-ar putea explica diferența?
De asemenea, apa folosită trebuie să fie supusă unui tratament special pentru a putea fi utilizată eficient?
Lumânările trebuie schimbate?
Sistemul poate fi utilizat doar singur (amestec) sau este adăugat la motor și, prin urmare, independent (poate fi oprit pentru a utiliza motorul „în mod normal”?)
Utilizarea unui astfel de sistem poate fi combinată cu cea a uleiului de gătit?
mulțumesc mult
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Pascalou
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 89
Înregistrare: 23/01/14, 10:08
Locul de amplasare: Magdeburg, Germania




de Pascalou » 27/01/14, 14:22

Aveți nevoie de o injecție de apă pe tractor, pentru răspunsul la întrebările dvs., citiți mai întâi tot ceea ce se găsește cu ușurință pe aceasta forum.

Editați: iată un exemplu despre un tractor Ford:
tractor-ford-pantone-pic86.jpg


tractor uzat, care este folosit ocazional, dar fumează mai puțin, chiar dacă sunt modificări (primul meu panton)
denis


Și pe un nou Holand TN75 Turbo mai modern:

tractor-nou-holand-tn75-turbo-pic97.jpg
tractor-nou-holand-tn75-turbo-pic98.jpg
tractor-nou-holand-tn75-turbo-pic99.jpg


Și un tractor Ford 8240:

tractor-ford-8240-pic102.jpg
0 x
Energia este nelimitată, nu este o problemă, omul este problema!
https://www.econologie.com/fichiers/partag ... xfBlcC.doc

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 176