Eco Energy Premium

Ajutor și consiliere pentru munca ta reală în noi sau renovare, interior sau exterior.
leatitia07
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 26/05/14, 17:10

Eco Energy Premium




de leatitia07 » 28/08/14, 16:16

Bună ziua, pentru cei care nu sunt încă conștienți, există bonusuri ecologice (fără credit fiscal) care vă permit să finanțați o parte din munca dvs., la rândul meu am făcut o simulare pe ecoprime.fr care mi-a permis să știu suma primei la care aveam dreptul.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 28/08/14, 16:31

Spam ... la revedere!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685




de Did67 » 28/08/14, 17:24

Nu prea repede, Christophe! Practic, sunt informații bune.

Dar știți doar că există mai multe „agenții” care oferă aceste bonusuri. Prin urmare, trebuie căutați cel mai mare ofertant cu privire la acțiunea de economisire a energiei pe care o vom întreprinde!

(căutare sub „certificat de economisire a energiei”)

Acestea sunt "Certificate de economisire a energiei", care, într-adevăr, este posibil ca unii oameni să nu știe că există.

Acestea sunt „oferite” de diverși „revânzători de energie”, care au obligația legală de a dedica atât de mult și atât de mult din vânzările lor măsurilor de economisire a energiei sau, în caz contrar, să plătească o taxă ...

Deci, ei „oferă” aceste bonusuri, care, prin urmare, nu le costă nimic (deoarece altfel sunt impozitate!).

Și, în general, le plătesc sub forma unui „voucher”, așa că el primește miza. Ca ceea ce nu este un gest complet „gratuit” pentru ei (uneori).

Ex: Carrefour, Auchan, Leclerc etc ... care, datorită vitezei mari la stațiile lor, au un munte de certificate de vândut; și care o fac sub formă de vouchere într-unul dintre hiper ...

Unele organizații sunt doar „comercianți”: cumpără și vând aceste certificate, cu o marjă de trecere. În acest sens, ar putea fi spam!

Ai Grijă:

1) nu faceți nimic înainte de a negocia cu organizația care plătește „prima” (acest lucru nu se poate face a posteriori)!

2) atunci când achiziționați de la furnizorul său, asigurați-vă că comanda sau acceptarea ofertelor sunt marcate, că furnizorul se angajează să furnizeze celebrul certificat, pe care va trebui să-l negociem pentru comanda de cumpărare [unele furnizorii scupuloși nu le spun niciodată clienților nimic despre asta și încasează prima pentru ei! Deci nu mai pot furniza certificatul necesar !!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973




de Christophe » 28/08/14, 19:13

Cu excepția faptului că persoana în cauză a postat același mesaj de 4 ori, cuvânt cu cuvânt, postat aici sau acolo în câteva săptămâni ... am lăsat 2 ...

Dacă vor să facă un schimb de linkuri, nu vă faceți griji ... lăsați-mă să mă contacteze ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685




de Did67 » 28/08/14, 19:58

Ah!!

BINE. Scuzele mele atunci ....
0 x
leatitia07
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 26/05/14, 17:10

Simulați suma premium




de leatitia07 » 10/09/14, 17:02

Persoană fizică sau companie, dacă intenționați să lucrați la sediul dvs., puteți face o simulare gratuită și rapidă pe xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx pentru a obține valoarea bonusului ecologic pe care îl veți primi.

[Cred că promovarea unui anumit site se numește publicitate. Acest mesaj nu conține nicio informație nouă și singurul său scop este să le repună în poziția corectă ... Dacă nu ajungem la un acord amiabil, este ușor pentru noi să blocăm totul. Sincer, chiar ne iei pentru idioți ??? Nu te face mai înalt. Și sper că toți cititorii vor aprecia starea ta de spirit!

Știu, de asemenea, dacă nu, le reamintesc, că aceste certificate sunt o afacere. Ca orice „produs”, este vândut și cumpărat, cu o marjă!

Did67, în numele moderației]
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Renovarea, construcția și lucrările de construcție: ajutor, sfaturi și metode ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 40