Părinții noi: lucruri 20 care trebuie evitate cu copilul :)

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974

Părinții noi: lucruri 20 care trebuie evitate cu copilul :)




de Christophe » 03/02/15, 22:56

Un pic de umor parental:

Imagine
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 03/02/15, 23:38

Miroase a experiență trăită! Câți ani are copilul tău acum?

La rândul meu, când vizitez o tânără care a născut recent, îi fac un cadou, un cadou foarte frumos ....



care nu mă costă nimic ...



dar care îi va salva mai multe contracarări mai târziu!


Acest dar este un cuvânt magic,



un cuvânt minuscul de trei litere,




pe care trebuie să știi să îl folosești cu înțelepciune,




dar fără slăbiciune!



Acest mic cuvânt magic este:



NU !
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79126
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 04/02/15, 10:34

elefantul a scris:Miroase a experiență trăită! Câți ani are copilul tău acum?


El își continuă cei 5 ani ... 5 ani pe care nu i-am văzut să treacă ... 5 ani, inclusiv 4 ani de bucătărie, depresie, probleme de tot felul după separare ...

Altfel este minunat în toate punctele (la 3 ani mi-a spus despre amoniac în pipi ... wooow!) ...

Abia aștept următoarea (tot trebuie să o găsim pe mama lol)!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6459
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610




de Macro » 23/02/15, 11:59

Copiii noștri au acum 18 și 15 ani ... Și vă pot garanta ... că nu trebuie să relaxăm vigilența ... Nu nu mai este util, lovitura în inimă ... n „util doar pentru cel care îl dă, chiar dacă nu se mai relaxează, este totuși un pic de exercițiu fizic ... : Mrgreen: Gata cu scutecele, gata cu udarea patului, gata cu sticla ... Prezervative, beri, manipulate cu gloate ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 23/02/15, 12:40

A mea are 26 și respectiv 27,5 ....

A mers.
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
Macro
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6459
Înregistrare: 04/12/08, 14:34
x 1610




de Macro » 23/02/15, 13:25

Nu am prea multe de care să mă plâng ... Toate acestea sunt aceleași elemente bune (atunci când cunoașteți genitorul, puteți vedea în continuare că omenirea progresează) : Mrgreen:

Și când au o seară de „atelier” în garajul de alături, ei și prietenii lor sunt destul de discreți ... Nu am auzit nimic când s-au culcat noaptea de sâmbătă până duminică ... duminică dimineață am găsit ca pe covorul de la intrarea casei (există doar o pereche a mea: Crocs) ... Toți dormeau într-o singură cameră ... (dimensiunile mici sunt fete) .. Fără miros sau funduri inacceptabile în atelier, am găsit 2 Heineken pline pe pachetul de 10 .. Pe de altă parte, nu mai sunt urme de porc gumă Haribo (sunt dependent de kipics) pe care le au. a înghițit totul ...
Imagine

M-a costat încă 4 baghete la micul dejun ... Mâncă adulți tineri ...
0 x
Singurul lucru care este sigur în viitor. Este probabil că este în concordanță cu previziunile noastre ...
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 23/02/15, 15:35

De fapt, am uitat să spun: NU este atunci când sunt mici.

După aceea, trebuie totuși să explicați de ce (deci aveți un motiv întemeiat) : Mrgreen:
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 183