Din pământ și praf soția mea mă va transforma ...

Organizați și aranja grădina și grădina de legume: ornament, peisaj, grădină sălbatice, materiale, fructe și legume, gradina de legume, ingrasaminte naturale, șoproane, piscine și o piscină naturală. plante și culturi toată durata de viață în grădina dumneavoastră.
GGoutbon
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 8
Înregistrare: 03/06/15, 10:23

Din pământ și praf soția mea mă va transforma ...

de GGoutbon » 04/06/15, 04:05

Bună ziua grădinari și alții ^^
Am o mică problemă care ar putea deveni una mare pentru că aș vrea să renovez hambarul din spatele grădinii mele, dar soția mea nu vrea să continui pentru că este astmatică și se enervează și se plânge praful care vine în casa noastră și despre care spune că se sufocă acum.
Am încercat să găsesc o soluție și să fac un perete mic cu stalpi și prelate din lemn, dar asta nu a ajutat deloc. Pentru moment a trebuit să-mi opresc proiectul, dar aș vrea să termin, dar mai întâi trebuie să găsesc o soluție la această problemă. Are cineva o idee pentru a remedia această problemă? Ce ai face în locul meu?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
antoinet111
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 874
Înregistrare: 19/02/06, 18:17
Locul de amplasare: 29 - Landivisiau
x 1

de antoinet111 » 04/06/15, 07:58

Bună ziua, faceți un extractor de aer să vadă, am luat o ventilație cu o teacă VMC lungă și flexibilă, care permite să limitați mult.
http://www.hellopro.fr/images/produit-2 ... 343913.jpg

un aspirator conectat la burghiu, http://i2.cdscdn.com/pdt2/1/9/2/1/700x7 ... -aspir.jpg

cât mai curând posibil de la sursa bordelului.

și gândiți-vă la cimenturi „fără praf”

chestiune de forum clasic: care este natura operei?

și remarcă clasică a forums nu mai posta o întrebare de 10 ori.

hi
0 x
Vot pentru că scriu un mesaj concret și un sens practic.
Jos cu vorbitorii și beerbătorii!
Raymon
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 901
Înregistrare: 03/12/07, 19:21
Locul de amplasare: vaucluse
x 9

de Raymon » 04/06/15, 08:46

De asemenea, puteți apă cu un jet de apă înainte de a începe să lucrați.
0 x
GGoutbon
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 8
Înregistrare: 03/06/15, 10:23

Ne pare rău pentru subiectul duplicat ...

de GGoutbon » 08/06/15, 02:53

Ah, îmi pare rău că am postat același subiect de două ori pentru că nu credeam că primul meu nu a funcționat, așa că cred că este mai bine să vorbim cu toții în același subiect pentru a nu strica acest lucru forum. Iată legătura celuilalt, astfel încât să vorbim doar într-un singur ^^ " https://www.econologie.com/forums/post286400.html#286400
Pentru a răspunde, vă mulțumesc pentru fotografii, nu știam că există un astfel de dispozitiv. Grădina mea este pe un etaj și, pentru moment, acoperișul mă îngrijorează, așa că aș vrea să refac acoperișul și cadrul.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Grădina: peisagistică, plante, grădină de legume, iazuri și piscine"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 121