HHO ... funcționează sau este o înșelătorie?

ulei vegetal brut, diester, bio-etanol sau alți biocombustibili sau combustibili de origine vegetală ...
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685




de Did67 » 08/06/15, 12:10

Bună remarcă!

„Dublul orb” își propune cu exactitate să obiectiveze un rezultat fără ca șoferul să știe dacă are un kit sau unul (sau dacă un pacient ia un medicament sau un placebo).

S-a arătat de nenumărate ori că este suficient să fii convins că un „gadget” funcționează, să conduci mai atent și să obții rezultatul pe care îl crezi.

Dar nu „înșelăciunea” face asta.

Convingerea este cea care conduce la o conducere mai atentă ...

Creierul uman se pricepe la strategii pentru a se convinge că are dreptate. Și nu sunt doar religii, secte, ...

Cu medicamentele, acest lucru se numește efect placebo! Conform bolii, acest efect este destul de vizibil și măsurabil. Faptul rămâne că nu pilula acționează, ci creierul pacientului!

A existat o mulțime de „economizatori” pentru care vom găsi mărturii convingătoare și convinse (adesea perfect dezinteresate, mai mult!) ... Și care, de asemenea, au trecut rapid în uitare ... Deci invocăm conspirația lobby-urilor (companiilor petroliere. .. industria auto ...). Acesta este ultimul argument care rămâne atunci când nu mai ai nimic altceva ...

După aceea, toată lumea poate crede! Nu este dăunător. Dacă economisește combustibil conducând mai atent, de ce nu ???

Așa cum prefer să mă vindec cu homeopatia, dacă funcționează ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 08/06/15, 13:12

Did67 a spus:

Nu este dăunător. Dacă economisește combustibil conducând mai atent, de ce nu ???


La prețul pentru care se vând aceste lucruri, cu siguranță nu! De asemenea, economia și, mai presus de toate, nu trebuie distrusă! : Evil:
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685




de Did67 » 08/06/15, 14:33

Da, ai dreptate.

Am greșit cuvântul: m-am gândit „dacă economiile - prin efectul placebo - depășesc costul” ...

Dar, având în vedere escrocheriile, ne putem îndoi în mod legitim! Și așa da, ai dreptate ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 08/06/15, 15:01

Mai ales că clienții placebo ar tinde să facă publicitate pentru ceva care nu funcționează, devenind involuntar complici ...

De fapt, cred că efectul placebo nu ar trebui să dureze foarte mult.
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685




de Did67 » 08/06/15, 15:31

elefantul a scris:De fapt, cred că efectul placebo nu ar trebui să dureze foarte mult.


Încă de acord cu tine!
0 x
pbouli
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 13/06/15, 20:34




de pbouli » 13/06/15, 20:49

Am testat HHO fără succes. După 6 luni de testare nereușită, am ajuns să demontez totul. Mașina este o dubă cu motor 205 XUD7. Consum cu sau fără HHO: 5.2 l / 100. Economia, am avut-o înainte adoptând un comportament adaptat. Din păcate, trusa nu a mai făcut nimic.
Eram sceptic, dar voiam să încerc, sunt convins acum de ineficiența procesului. Mi-am relatat experiența mea pe forum de la utilizatorii HHO și am primit un apel de la un furnizor de hardware care nu a apreciat prea mult comentariile mele negative. Cu toate acestea, domnul a fost foarte politicos, dar nu m-a răzgândit. Așa că îmi vând kitul, evident ieftin, deoarece este inutil. Dacă cineva este interesat ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14141
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 13/06/15, 22:42

pbouli a scris:Am testat HHO fără succes. După 6 luni de testare nereușită, am ajuns să demontez totul. Mașina este o dubă cu motor 205 XUD7. Consum cu sau fără HHO: 5.2 l / 100. Economia, am avut-o înainte adoptând un comportament adaptat. Din păcate, trusa nu a mai făcut nimic.
Eram sceptic, dar voiam să încerc, sunt convins acum de ineficiența procesului. Mi-am relatat experiența mea pe forum de la utilizatorii HHO și am primit un apel de la un furnizor de hardware care nu a apreciat prea mult comentariile mele negative. Cu toate acestea, domnul a fost foarte politicos, dar nu m-a răzgândit. Așa că îmi vând kitul, evident ieftin, deoarece este inutil. Dacă cineva este interesat ...


Bună ziua pbouli. Bine ati venit.

Există puține schimbări pe care vă angajăm ca comerciant de covoare .... : Mrgreen:
Puteți împărtăși experiența dvs. HHO, declarațiile de consum / editare etc ... aici pentru a avansa schimblicul.
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16180
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5263




de Remundo » 14/06/15, 08:20

pbouli are o tehnică de marketing excelentă! Este enorm : Cheesy:
0 x
Imagine

Înapoi la "Biocombustibili, biocarburanți, biocombustibili, BtL, combustibili alternativi nefosili ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 157