Bistrons VS éconologie, un troll mai mult ... săturat!

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79125
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 09/05/15, 17:02

1360 a scris:Ceea ce mi se pare regretabil la acest magazin în care sunt atât de multe lucruri care mă interesează este că nu-mi pot deschide un cont, deoarece am domiciliul în Elveția.

Este prea rau.


Am adăugat posibilitatea ca acesta să fie expediat în Elveția acum câteva săptămâni ... dar costurile de expediere sunt mai mari.

Puteți, de asemenea, dacă nu sunteți foarte departe de graniță, să o livrați de la Poste Restante într-o poștă franceză.

1360 a scris:PS: Dacă cererea mea de a-mi schimba porecla este acceptată, voi dona și eu (șantaj?!Imagine )


Ah ah ah : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14138
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839




de Flytox » 09/05/15, 21:22

Christophe a scris:Putem merge cu parapanta pe dunele din apropierea ta? Există duna Pyla în regiunea dvs., dar nu știu câți km se află de acasă ...


Sunt unii care o fac în Bidart (30 km), plaja este foarte scurtă acolo cu niște stânci ...., nu știu subiectul dar pare destul de tehnic. Capbreton este utilizat în mod regulat (25 km) dune și Blockhauss. Duna Pyla este superbă, dar la 160 km. Există „muntele” local, Rhune (aproximativ 900 m) cu un tren mic care urcă în vârf (pentru leneșii mari : Mrgreen: ). Chai nu dacă acceptă manipularea.
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Avatar de l'Utilisateur
1360
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 447
Înregistrare: 26/07/13, 07:30
Locul de amplasare: Elveția
x 36




de 1360 » 10/05/15, 12:03

Christophe a scris:Am adăugat posibilitatea ca acesta să fie expediat în Elveția acum câteva săptămâni ... dar costurile de expediere sunt mai mari.


Bine, multumesc. Voi face un alt tur al magazinului, așa că ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79125
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 29/06/15, 12:26

Un nou atac mic de spammer în această dimineață ... porecle diferite, același IP ... franceză pentru o dată!

Nu am șters subiecte sau membri, ci am interzis, blocat și redenumit ...

Este greu ... nu ar exista o lege anti spam (în sens legal) ??? Asta i-ar calma pe unii ... poate?
0 x
Arnaud M
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 132
Înregistrare: 31/08/05, 18:34
x 2




de Arnaud M » 29/06/15, 20:09

Spre deosebire de dvs., acești oameni sunt plătiți să-și petreacă timpul pe internet tratând mai multe porecle / personalități (sunt necesari schizofrenici). Și sunt mai multe ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79125
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10974




de Christophe » 29/06/15, 20:52

Nu mă îndoiesc că ... internetul este o imagine virtuală a societății reale: totul nu este roz și cinstit, departe de el.

Chiar cred că partea virtuală este cu siguranță mai necinstită decât partea reală, deoarece permite mai multă impunitate în sens larg!

Așa că repet: ce face poliția (cibernetică)?
: Evil:

ps: vrei o copie a scrisorii de la avocatul din sectorul 16 pe care am primit-o la sfârșitul anului 2013?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15995
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5189




de Remundo » 30/06/15, 00:12

Nu cu mult timp în urmă, a trebuit să distrug 3 subiecte de spam, scrise în engleză / germană ... vindeau pantofi Nike Air, cam așa ceva.
0 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685




de Did67 » 30/06/15, 10:38

Christophe a scris:
Chiar cred că partea virtuală este cu siguranță mai necinstită decât partea reală, deoarece permite mai multă impunitate în sens larg!



Știți părerea mea despre lipsa de reglementare și „libertate” (cei bogați pentru a-i zdrobi pe săraci, idioții pentru a supăra oamenii buni etc.)

Internetul este una dintre cele mai notorii manifestări ale acestui lucru.

Înainte erau „radiouri gratuite”.

Există Africa și deseori absența unui stat (nu ar trebui să se generalizeze, dar Lagos nu este rău!) ...

Deci da, să nu mai visăm la internet. Este tărâmul impunității. negaționismul freacă umerii cu pedofilia. Unde este civilizația în toate acestea, atât de reală libertate ???
0 x

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 296