Aici este un mecanism pentru a produce o mișcare autonomă

Inovații, idei sau brevete pentru dezvoltare durabilă. Scăderea consumului de energie, reducerea poluării, îmbunătățirea randamentelor sau proceselor ... Mituri sau realitate despre invențiile din trecut sau viitor: invențiile lui Tesla, Newman, Perendev, Galey, Bearden, fuziunea la rece ...
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79332
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11046




de Christophe » 06/07/15, 23:17

Deci du-te să putrezești altul forum !

Și învață să scrii și mai ales să respecți dacă vrei ca oamenii să te ia în serios!
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16133
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5245




de Remundo » 07/07/15, 07:54

Domnule Fredenergie,

succesul personal te onorează, dar nu ortografia și stilul tău, totuși, subiectul nu este acolo.

O multitudine de „inventatori” caută mișcarea perpetuă și alte mecanisme supraunitare.

Printre toate aceste cercetări, există și cei care încearcă roți dezechilibrate (ca ale tale), folosind diverse tehnici.

Cu toate acestea, niciun experiment de fizică nu a arătat vreodată că forța gravitațională oferă un câștig de energie pe o traiectorie închisă unui obiect. De acolo, orice roată dezechilibrată fără o sursă internă sau externă de energie și oricare ar fi articulațiile / mobilitățile sale interne, își poate conserva cel mai bine energia și, în realitate, fricțiunea sa internă sau externă (cu aer prin de exemplu) încetiniți-l iremediabil, până când se oprește complet.

Dacă vă construiți roata, veți putea vedea acest fenomen numai dacă nu găsim o modalitate de a împărți maselor voastre energie pentru a urca periodic.

Cordial!
0 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
Gaston
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1910
Înregistrare: 04/10/10, 11:37
x 88




de Gaston » 07/07/15, 10:03

fredenergie71 a scris:mai bine îmi explici de ce nu funcționează
Asta am încercat să fac, dar nici măcar nu ați făcut efortul să citiți conținutul răspunsului meu.

Da, așezat vertical, sistemul dvs. va începe să se miște, dar se va opri orizontal, deoarece este poziția sa de echilibru STABIL.
0 x
fredenergie71
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 19
Înregistrare: 06/07/15, 10:26




de fredenergie71 » 07/07/15, 10:56

Gaston scria:
fredenergie71 a scris:mai bine îmi explici de ce nu funcționează
Asta am încercat să fac, dar nici măcar nu ați făcut efortul să citiți conținutul răspunsului meu.

Da, așezat vertical, sistemul dvs. va începe să se miște, dar se va opri orizontal, deoarece este poziția sa de echilibru STABIL.
salut gaston și tuturor, doar mă recitesc puțin și cred că mi-am suflat cu adevărat cablul aseară cu cuvinte jignitoare, așa că îmi pare rău, am mers prea departe, așa că vă fac pe toți, dar îmi pare rău și mai ales d-lui Christophe ( nimeni nu este perfect =, sper că nu mă veți considera mai riguros rău și bineînțeles față de Ahmed și de ceilalți, altfel să răspund la M.gaston scuze pentru întârziere, așa că nu sunt de acord cu părerea dvs. pentru sistemul meu , deoarece veți avea mai multă greutate cu unul exterminat decât celălalt, cu sistemul meu și, chiar orizontal, deci nu va rămâne niciodată orizontal, ci își va continua drumul în jos și va fi încă în puțul orizontal, apa se găsește în partea de jos și urcă din nou, astfel încât două greutăți deasupra vârfului axei împotriva unuia din partea de jos, deci pentru mine există o diferență mare între greutatea totală dintre partea de sus și cea de jos și, prin urmare, de fiecare dată când apa urcă, tubul se va înclina în jos, tubul va fi foarte important. pentru a fi blocat de un mecanism mecanic cu două funcții, una care se va bloca și cealaltă o va elibera la o anumită presiune de forță, tubul nu va fi într-adevăr menținut de mecanism la verticala perfectă, dar un ușor decalaj vă mulțumesc, aici sunt citirile dacă vă poate ajuta puțin, vă mulțumesc și mă scuzați din nou pentru ieri a + http://rcdnm.discutforum.com/t2783-la-reprise-du-sujet
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12308
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2970




de Ahmed » 07/07/15, 12:37

În ceea ce mă privește și, deși nu este direct implicat, izbucnirea de ieri este uitată ... 8)

Adăugați „complicații” pentru a permite dezechilibrul: energia necesară pentru a le mișca ar absorbi ceea ce (ipoteza!) Ar rezulta din acest dezechilibru.
În realitate, eroarea ta provine din faptul că nimic nu este calculat, dar este baza fizicii: „se pare că”, dar după calcul totul se va echilibra în mod necesar.
Fizica nu este intuitivă, departe de ea!

Vă voi oferi un exemplu de conservare a energiei: influența lunii provoacă mareele și o ușoară ridicare a scoarței terestre care cauzează frecare disipând energia și încetinind viteza de rotație a Pământului; pentru ca legea să fie verificată este, prin urmare, necesar ca viteza lunii să crească ușor (și, prin urmare, că, de altfel, se îndepărtează de câțiva cm / an). Bunul simț sugerează că cele două stele încetinesc ...

Acest exemplu ilustrează, de asemenea, că mișcarea perpetuă nu poate furniza energie cu impunitate și că energia poate fi transformată și nu creată ...
O forță precum gravitația nu este energie și, prin urmare, nu poate constitui o sursă; Desigur, exemplul barajelor hidraulice pare să contrazică această afirmație: este doar un raționament trunchiat care provoacă această iluzie, deoarece sursa de energie este într-adevăr cea a soarelui care, evaporând apa, o ridică în prealabil ...
Așa cum este iluzoriu și din același motiv, faptul că oprirea disipării unui maxim de energie ne-ar face să ne întoarcem mai sigur „la epoca peșterilor și a lumânării (sic!)”, În timp ce reversul este mult mai plauzibil și mai discutabil .
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
moinsdewatt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5111
Înregistrare: 28/09/09, 17:35
Locul de amplasare: Isere
x 554




de moinsdewatt » 07/07/15, 15:03

Un alt fir de gunoi.
0 x
fredenergie71
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 19
Înregistrare: 06/07/15, 10:26




de fredenergie71 » 07/07/15, 15:07

,,,
Dernière édition alin fredenergie71 07 / 07 / 15, 15: 37, editate 2 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Gaston
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1910
Înregistrare: 04/10/10, 11:37
x 88




de Gaston » 07/07/15, 15:20

Întrucât nu vă vom putea convinge nici prin simple explicații, nici prin calcule teoretice, rămâne doar pentru mine să vă doresc mult noroc în realizarea sistemelor voastre.

Cu toate acestea, două sfaturi:
- nu petreceți prea mult timp și resurse
- nu dați vina pe calitatea realizării dacă nu funcționează așa cum ați dori.
0 x
fredenergie71
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 19
Înregistrare: 06/07/15, 10:26




de fredenergie71 » 07/07/15, 18:12

salut da multumesc gaston si ahmed imi pare rau pentru intarziere multumesc ca mi-ai mai acordat putin timp, pentru a raspunde exemplului tau ahmed, daca exista o actiune a naturii exista neaparat o reactie, asa ca da dupa o actiune exista intotdeauna o reactie prin energia naturii sau a naturii, și sistemul meu, folosește acest principiu natural simplu, care trebuie să profite de imponderabilitate pe o distanță pe care am definit-o pentru a activa greutățile din tub și astfel a ridica un fluid de greutate totală care va fi mai mic decât greutatea totală care exercită acest transfer atunci când tubul este doar vertical, prin urmare = o energie potențială a greutăților dintr-un vector natural pentru efectul greutăților asupra greutății, deci suntem de acord cu o energie potențială ,,,, deci exploatabilă care face nu vin de la zero și, prin urmare, pentru mine, dacă greutatea din tubul superior este mai mare decât greutatea grăsimii inferioare are apă în plus față de partea superioară, trebuie să treacă, oricum am planificat deja să fac un prim pro scrieți și astfel înțelegeți și înțelegeți diferiții parametri care interacționează între ei, așa că la sfârșitul săptămânii viitoare vin cu raportul meu, vă mulțumesc 8) 8) 8) Profit de această ocazie pentru a vă oferi un alt sistem prostesc, întrebarea putem folosi acest mecanism pentru că singurul consum de energie așteptat va fi unul sau două mici motoare atașate la cablu pentru a da slăbiciune cablului stâng și, de asemenea, cel drept, astfel încât greutatea poate determina la un moment dat apăsați rezervorul din stânga odată pe sol și astfel ridicați apa din rezervorul din dreapta, invers, bineînțeles că nu am specificat supapele de reținere supapele de retur ale apei ect ..ect. ... doar ideea cu ea, putem produce mai mult decât ceea ce consumă mulțumiri http://www.hostingpics.net/viewer.php?id=496270001.jpg
Dernière édition alin fredenergie71 07 / 07 / 15, 18: 57, editate 2 ori.
0 x
moinsdewatt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5111
Înregistrare: 28/09/09, 17:35
Locul de amplasare: Isere
x 554




de moinsdewatt » 07/07/15, 18:30

Minunat curs de punctuație. :şoc:
0 x

Reveniți la „Inovații, invenții, brevete și idei pentru dezvoltare durabilă”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 97