Aici este un mecanism pentru a produce o mișcare autonomă

Inovații, idei sau brevete pentru dezvoltare durabilă. Scăderea consumului de energie, reducerea poluării, îmbunătățirea randamentelor sau proceselor ... Mituri sau realitate despre invențiile din trecut sau viitor: invențiile lui Tesla, Newman, Perendev, Galey, Bearden, fuziunea la rece ...
fredenergie71
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 19
Înregistrare: 06/07/15, 10:26




de fredenergie71 » 07/07/15, 18:53

a scris:Minunat curs de punctuație. :şoc:
știu că fac greșeli acum, nu sunt aici pentru ea, de ce încerci să mă strici mai mult, mergi pe drumul tău și taci, ai tăi vor b ..... ea îți va schimba ideile și vei face mai puțin rahat pe ceilalti !!!!!!!!!!!
Dernière édition alin fredenergie71 07 / 07 / 15, 19: 10, editate 1 ori.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15992
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5188




de Remundo » 07/07/15, 19:03

Lui Lessdewatt nu-i plac Plusdefôtes? : Mrgreen:
0 x
Imagine
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12298
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2963




de Ahmed » 07/07/15, 19:25

Dacă cea mai mică înțepătură provoacă astfel de insulte în schimb, este pentru că nu doriți să dialogați, pentru că altfel trebuie să acceptați să vă confruntați cu aspectul, nu întotdeauna îngăduitor, al celorlalți și totuși să vă păstrați calmul (sfârșitul parantezei) .

Vorbiți despre o acțiune / reacție: singura acțiune se întâmplă atunci când vă inițializați sistemul punându-l în poziția diagramei și reacția este o coborâre „anume” a maselor și o creștere „sigură” a apei pentru ajunge la un punct de echilibru, pe care îl vei verifica singur dacă faci un prototip ...
În ceea ce privește gravitația, fiind o forță, nu poate furniza nicio energie sistemului; se comportă ca un izvor, care nu restabilește niciodată ceea ce a primit inițial.

Profit de această ocazie pentru a face câteva comentarii asupra titlului: nu vorbiți despre energie, ci despre mișcare și nimic nu este mai banal decât observarea „mișcărilor autonome”: noi înșine, pe această planetă, noi ne mișcăm constant cu câteva sute de km / h urmând rotația pământului, ca să nu mai vorbim de viteza de mișcare în jurul soarelui ...
Mișcarea perpetuă este o realitate foarte obișnuită, este chiar generalitate, dar mișcarea perpetuă nu creează energie: este mulțumită să o păstreze sau să o transmită dacă altceva interferează; acestea sunt singurele două posibilități.
Energia „liberă”, care ar fi venit din nimic, doar un truc presupus să învingă legile fizice este doar expresia unui fantasm al timpului nostru „înalt” cu energie și panicat de idee lipsă și care prosperă datorită neînțelegerii fizicii elementare și a vitrinei oferite de net.
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
fredenergie71
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 19
Înregistrare: 06/07/15, 10:26




de fredenergie71 » 07/07/15, 21:48

interpretarea ta ahmed spune că trebuie să susțin TOTUL de la ceilalți pentru a face schimb, și ei bine spun NU și niciodată da către SA (educație proastă a unora, aș ști să spun nu și mai ales îndrăznesc când simt că devine un abuz ,, doar să-l sortezi și astfel să-i pui cealaltă față este indelicare atunci când devine insistent și, prin urmare, este mutat într-adevăr din loc, deoarece subiectul și multe altele, așa că pentru mine fiecare are crucea lui, eu o port pe a mea și celălalt al lor, dar dacă există unul, vă rog, puteți face un efort, vă rog, vă mulțumesc, sau nu vreau să vă fac rău, dar !!!!!!, noapte bună și ne vedem mâine și vă mulțumesc ahmed
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15992
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5188




de Remundo » 07/07/15, 22:17

ar trebui să i se sublinieze lui Fred că Lessdewatt este complet epidermic în privința subiecților superunității / mișcării perpetue.

Și poate fi și tachinare ...

Acolo, dacă nu Fred, înțelegeți că niciun argument „tehnic” al stilului de lucru-lucru nu va apăsa pe ceva frumos, atunci va merge în sus, apoi va coborî, apoi va începe din nou, nu valorează nimic din punct de vedere științific.

Nicio energie nu poate fi extrasă dintr-un set de mase care descrie traiectorii ciclice și închise într-un câmp gravitațional. acest lucru este demonstrat perfect de matematică, cu un pic de calcul diferențial, deoarece este dată expresia câmpului gravitațional.

După cum îți spuneam, trebuie să găsești o modalitate de a comunica maselor tale energia externă, poți să sufli asupra lor, să le atragi cu un magnet, să creezi o depresiune deasupra lor sau orice altceva. .
0 x
Imagine
fredenergie71
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 19
Înregistrare: 06/07/15, 10:26




de fredenergie71 » 07/07/15, 23:03

buna seara remundo, spui ca nu putem extrage nicio energie dintr-un set de mase (FALS !!!) care descriu traiectorii ciclice si blocate (FALS !!) ...... frumosul tau anunt de la tine? ,, , bun dac !!, spune-mi unde începe și se termină spațiul apoi închide sau nu spațiul, inter acționează în mai multe spațiu timp sau nu !!!, ce știai ??? ai spus din nou, dacă se întâmplă demonstrează perfect prin matematică, așa cum ai spus tu !!! ai spus și cu certitudinea ta .... Așa cum ți-am spus !!!), trebuie să găsești o modalitate de a comunica maselor tale energia externă, poți să sufli asupra ei (așa că ești prea amuzant !!!) , atrageți-i cu un magnet, creați o depresiune deasupra lor sau orice altceva ... așa că spun pentru mine greutatea poate fi considerată un magnet nici mai mult, nici mai puțin, și pentru matematica le astept cu multumire pentru efort, cred ca si tu iti pare rau Lessdewatt !!!, proverb universal, certitudine certitudine cand ma tine nu ma supara !!!!!! !!!!!!
0 x
fredenergie71
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 19
Înregistrare: 06/07/15, 10:26




de fredenergie71 » 07/07/15, 23:56

subiect închis până mă întorc cu prototipul meu, proverbul Hemingway și Galia Mitterrand și eu ect ...., așa că, băieți, mă întorc sau nu !!!!!: lol: : Lol: : Lol: : Lol:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 15992
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5188




de Remundo » 08/07/15, 00:01

oh, nicio problemă, Fred, sau ceva ironic despre tine.

cale ciclic și închis : orice buclă traversată de mai multe ori

Totul este aici: https://fr.wikipedia.org/wiki/Force_conservative
O consecință imediată a acestei proprietăți este că, în cazul unei traiectorii închise (dacă particula revine la poziția sa inițială), lucrarea unei forțe conservatoare este zero.


da da, fa un prototip, vei vedea. : Idee:
0 x
Imagine
fredenergie71
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 19
Înregistrare: 06/07/15, 10:26




de fredenergie71 » 08/07/15, 00:07

Remundo a scris:oh nici o problemă, Fred,

Totul este aici: https://fr.wikipedia.org/wiki/Force_conservative

da da, fa un prototip, vei vedea. : Idee:
da pupici tuturor și vă vedem într-o săptămână oricum nu am știut niciodată, să vă spun tuturor, îmi place și vă voi vedea : Lol: : Lol: : Lol: : Lol: : Lol: : Lol: : Lol: : Lol: : Lol: : Lol: : Lol:
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12298
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2963




de Ahmed » 08/07/15, 12:23

Siguranță, certitudine când mă ține, nu mă lasă pe mine !!!!!!!!!!!!

Ingeniozitatea este cu siguranță mai răspândită decât luciditatea! :P
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.

Reveniți la „Inovații, invenții, brevete și idei pentru dezvoltare durabilă”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 110