Contor electric obligatoriu?

Petrol, gaz, cărbune, nucleare (PWR, EPR, fuziune la cald, ITER), centrale termice pe gaz și cărbune, cogenerare, tri-generare. Peakoil, epuizare, economie, tehnologii și strategii geopolitice. Prețuri, poluare, costuri economice și sociale ...
Avatar de l'Utilisateur
iepure
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 823
Înregistrare: 22/07/05, 23:50
x 2

Contor electric obligatoriu?




de iepure » 19/09/15, 14:19

Voila, tocmai mi-am primit factura lunară de energie electrică și pilula este amară;
De asemenea, m-am întrebat dacă contorul electric este obligatoriu în Belgia. Am o dorință furioasă de a-mi produce singur electricitatea.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 19/09/15, 14:52

Vrei să spui conexiune / abonament la rețea?

Deloc ! Știu despre o spălătorie auto în care au calculat că un generator diesel le-ar costa mai puțin decât cei 20.000 de euro pe care Electrabel le cerea să aducă o linie.
Și întrucât nu este o mașină, puteți merge roșu, care este în prezent mai mic de 60 de cenți pe litru.

Ești încă cu titularul sau ai mers deja la inamic? (Lampiris, Muminus, Eon etc.)
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
iepure
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 823
Înregistrare: 22/07/05, 23:50
x 2




de iepure » 19/09/15, 15:11

Sunt la Lampiris, dar nu Lampiris este scump.

transportul, taxele, cecurile verzi pe care le plătim într-un fel sau altul etc.
sincer, începe să se îmbete. cu cât consumăm mai puțin cu atât plătim mai mult. cauta logica.

Și acolo aș vrea să creez o afacere mică (șomaj și criză obligatorie) care va consuma puțină energie electrică și multă căldură. d sau întrebarea.
Nu vreau să instalez un contor pentru această afacere, aș prefera să produc electricitate și căldură pentru mine.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Energiile fosile: petrol, gaz, cărbune și electricitate nucleară (fisiune și fuziune)”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 185