Volkswagen TDI EA189 poluare înșelătoare (scaun, audi ...)

Transport și noi de transport: energia, poluarea, motor, concept, vehicule hibride, prototipuri, controlul poluării, reglementările privind emisiile, taxa. nu moduri de transport individuale: transport, organizare, carsharing sau carpooling. Transportul fără sau cu mai puțin ulei.
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3




de Alain G » 04/11/15, 06:24

Volkswagen bun trișează și este vina americană rea ...

Nu îți vine în minte că producătorii tăi au pierdut vânzări către VW și, prin urmare, propriile locuri de muncă s-au pierdut, teoria conspirației reapare din nou și din nou pentru toate și nimic în acest caz. -Aici VW a înșelat și a intrat în buzunarele lor în mod ilegal, deși își plătesc frauda, ​​nu foarte ecologice ca comentarii în favoarea VW, în cartea mea, dacă înșală în avantajul lor acum că plătesc, vânzările sunt nici măcar nu a scăzut în America, dar a crescut ușor când a scăzut de ceva timp ... reducerile au ajutat însă foarte mult ...
0 x
Dacă faceți un pas înapoi, uneori puteți consolida prietenia.
Critica este un lucru bun dacă se adaugă unor complimente.
Alain
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 04/11/15, 06:41

Alain G a scris:
Obamot a scris:
Remundo a scris:există încă ipocrizie în toate acestea ...

Cu siguranță, VW a înșelat, dar ceea ce trebuie în schimb este enorm pentru un pic de NOx aici și acolo ...

Și mulți oportuniști au ideea de a veni să „se ajute de fiară”.

Păcat, totuși, VW este un producător auto foarte bun.

Nu mai bine! "ipocrizie"este doar prenumele ... adaug un strat:

Porsche suspendă vânzările în Statele Unite
https://www.bluewin.ch/fr/infos/economi ... -caye.html

Acolo devine cu adevărat foarte foarte grav și disproporţionat! (Cum am spus mai sus.)

Pe scurt, America care vrea să-și arate atotputernicia europeanilor, sub fals pretext ecologic !! Pentru fapte pe care probabil le cunoștea de aproape 2 ani !! Întrucât raportorii au menționat acest lucru la Bruxelles. Oportunitatea îl face pe hoț ...

Am spus-o și o voi repeta, vina directorilor / managerilor (oricât de necinstiți ar fi) nu justifică posibilitatea de a scoate oamenii din muncă, darămite de falimentarea unei companii. Dacă guvernele au închis ochii, este din cauza defectelor unui sistem clientelist în care puterea lobby-ului are prioritate asupra drepturilor popoarelor. Sau democrația este confiscată în beneficiul lumii afacerilor. Nu are nimic de-a face cu penalizarea unei companii, absolut nimic! Compania face tot ce poate în propriul mediu și cămașă de forță.

America arată aici o iresponsabilitate politică totală! (Și, în general, la nivel internațional, destul de iresponsabil!)

Este sistemul - mă refer la actualul model teoretic - care merge prost și care se află la capătul frânghiei sale, încâlcit în contradicțiile sale geo-economice și geostrategice ... Și asta va da o „gură de aer poluat”. .. către industria automobilelor americane (deoarece vânzările se vor referi cu siguranță acolo dintr-un reflex naționalist!)

O să ne aducă și mai aproape de Rusia, ar putea fi și ar fi atât de rău ...? (Ca atare.)

Volkswagen bun trișează și este vina americană rea ...

Nu vi se pare că producătorii dvs. au pierdut vânzările către VW și, prin urmare, s-au pierdut propriile locuri de muncă, teoria conspirației reapare iar și iar pentru tot și pentru nimic, în acest caz VW a înșelat și a intrat ilegal în buzunarele lor, deși își plătesc frauda, ​​nu foarte verde ca comentarii în favoarea VW, în cartea mea dacă înșală în avantajul lor acum, că plătesc, vânzările nici măcar nu au scăzut în America, dar au crescut ușor când a scăzut de ceva timp ... reducerile au ajutat însă foarte mult ...

Nu, fapte și analize geopolitice: nu are nimic de-a face cu aceasta.
[Moderație Flytox]
Dernière édition alin Obamot 04 / 11 / 15, 07: 06, editate 2 ori.
0 x
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3




de Alain G » 04/11/15, 06:56

[Flytox moderat]
0 x
Dacă faceți un pas înapoi, uneori puteți consolida prietenia.

Critica este un lucru bun dacă se adaugă unor complimente.

Alain
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3




de Alain G » 04/11/15, 07:01

[Flytox moderat]
0 x
Dacă faceți un pas înapoi, uneori puteți consolida prietenia.

Critica este un lucru bun dacă se adaugă unor complimente.

Alain
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28725
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5538




de Obamot » 04/11/15, 07:02

Ei bine, deoarece nu ați răspuns nici la partea de jos, nici la notele de subsol, am fost bine inspirat să mă opresc aici! Și mă opresc definitiv aici.

Cu respect pentru Canada care îmi place foarte mult (la fel ca America care mi-a plăcut ... la un moment dat.)

[Flytox moderat]
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16160
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5259




de Remundo » 04/11/15, 17:05

să folosim unghiul lui Obamot,

aspectul geostrategic este destul de relevant.

acum putem vedea mai bine valul de maree, montat în mai multe etape, al serviciilor și intereselor americane pentru a scufunda VW (și, prin aceeași, pentru a destabiliza Europa prin Germania), precum și pentru motoarele diesel.

Dacă există ceva pe care Statele Unite nu îl bagă în seamă, acesta este poluarea transporturilor.

Pe de altă parte, ei pot manipula legislația pe cont propriu și pot deveni formidabili ecologiști ai circumstanțelor.

Am văzut deja același lucru și în sectorul bancar, unde brusc autoritățile yankee au fost confiscate cu febră morală pentru a extorca miliarde de euro de „amenzi” de la băncile europene (inclusiv Deutsche Bank ...) care ar fi avut a fost foarte necinstit ...

Pentru a câștiga înălțime din nefericitul NOx și gCO2 / km al mașinii dvs. private, vă sugerez să vizionați acest videoclip
Vânzarea lui Alstom, povestea unui război economic
Documentar Stratpol

care relatează preluarea Alstom de un război economic nemilos american ... printre aliații săi militari. : Roll:

A medita.
0 x
Imagine
Avatar de l'Utilisateur
Gaston
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1910
Înregistrare: 04/10/10, 11:37
x 88




de Gaston » 04/11/15, 17:14

Remundo a scris:Vânzarea lui Alstom, povestea unui război economic
Documentar Stratpol

care relatează preluarea Alstom de un război economic nemilos american ... printre aliații săi militari. : Roll:

A medita.
Există, de asemenea preluarea lui Gemplus este timpul să recuperăm brevetele companiei ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Remundo
moderator
moderator
posturi: 16160
Înregistrare: 15/10/07, 16:05
Locul de amplasare: Clermont Ferrand
x 5259




de Remundo » 04/11/15, 17:24

într-adevăr Gaston ...
În august 2002, în timp ce planurile sociale s-au succedat și un război între acționarii istorici și TPG a avut loc de câteva luni, Consiliul de administrație internațional Gemplus îl numește pe Alex J. Mandl (ro), directorul In-Q-Tel, fondul de capital de risc creat de CIA, confirmând dorința agenției americane de a controla criptologia (brevete, transfer de tehnologie) implementată în cardurile inteligente7.

Războiul economic american este subteran și eficient. În mare parte susținute de agențiile lor de informații.

Rapoartele media sunt de obicei doar vârful aisbergului.

Și când înțeleptul arată spre Lună, prostul se uită la degetul arătător ... Proverb chinezesc. :P
0 x
Imagine
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3




de Alain G » 04/11/15, 17:49

Remundo a scris:să folosim unghiul lui Obamot,

aspectul geostrategic este destul de relevant.

acum putem vedea mai bine valul de maree, montat în mai multe etape, al serviciilor și intereselor americane pentru a scufunda VW (și, prin aceeași, pentru a destabiliza Europa prin Germania), precum și pentru motoarele diesel.

Dacă există ceva pe care Statele Unite nu îl bagă în seamă, acesta este poluarea transporturilor.

Pe de altă parte, ei pot manipula legislația pe cont propriu și pot deveni formidabili ecologiști ai circumstanțelor.

Am văzut deja același lucru și în sectorul bancar, unde brusc autoritățile yankee au fost confiscate cu febră morală pentru a extorca miliarde de euro de „amenzi” de la băncile europene (inclusiv Deutsche Bank ...) care ar fi avut a fost foarte necinstit ...

Pentru a câștiga înălțime din nefericitul NOx și gCO2 / km al mașinii dvs. private, vă sugerez să vizionați acest videoclip
Vânzarea lui Alstom, povestea unui război economic
Documentar Stratpol

care relatează preluarea Alstom de un război economic nemilos american ... printre aliații săi militari. : Roll:

A medita.



Permiteți-mi să râd puțin, tratați SUA ca un poluator, dar când stabilesc standarde pentru îmbunătățirea poluării, strigați o conspirație împotriva Europei, este Econologia încă o forum ecologie sau site-ul a fost înlocuit de un site conspirativ?

Americanii sunt mari consumatori de ulei cu motoare diesel și sunt, de asemenea, producători foarte mari de motoare diesel legate de utilaje de transport și utilitare și totuși acești producători americani au fost nevoiți să respecte aceste noi reguli, de ce ar dori să se împuște piciorul ca un conspirator pe care îl știi bine se distrează făcându-și logo-ul aici ...

Pentru cei care pot citi acest lucru în engleză, veți înțelege efectele nocive pe care le aduce poluarea cu motorină și urgența de a corecta această problemă ...

http://www.ucsusa.org/clean_vehicles/wh ... jovHW76i_w
0 x
Dacă faceți un pas înapoi, uneori puteți consolida prietenia.

Critica este un lucru bun dacă se adaugă unor complimente.

Alain
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3




de Alain G » 04/11/15, 18:10

Remundo, încă mi-am luat probleme să vă urmăresc linkul video și Alstrom, care este vândut americanilor, este în opinia mea un lucru bun pentru dvs. într-un anumit sens, deoarece centralele nucleare nu mai sunt relevante și aceste turbine fabricate de nu vor mai vinde, energiile alternative și mai curate sunt acum norma, când cu conspirația asupra proceselor americanilor împotriva companiilor despre care vorbim în acest videoclip bine după cercetare, nu găsesc absolut nimic care să susțină aceste afirmații. .
0 x
Dacă faceți un pas înapoi, uneori puteți consolida prietenia.

Critica este un lucru bun dacă se adaugă unor complimente.

Alain

Înapoi la "Transport nou: inovații, motoare, poluare, tehnologii, politici, organizare ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 172