Despre vizualizarea ultimelor 150 de mesaje active

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Despre vizualizarea ultimelor 150 de mesaje active




de Christophe » 15/02/16, 17:27

Pe vechi forum a existat o pagină cu 150 de postări active. Pentru moment, această pagină nu este disponibilă pe cea nouă.

Ultimele mesaje enumerate sunt limitate la 2 * 15 mesaje (1 la 15 în mod implicit la recepție și pentru a vedea de la 15 până la 30, faceți clic pe micul 2 din colțul din dreapta sus al casetei ultimelor mesaje. Tocmai am activat această funcție.)

Cu toate acestea, deoarece mulți dintre voi utilizați ultima pagină de 150 de mesaje, mă întreb despre posibilitatea de a pune una similară pe cea nouă. forum.

Din păcate, pentru moment, am găsit doar o soluție care ar putea afișa ultimele 30 pe o pagină (care este aceeași cu ceea ce este deja în loc) ... dar nu am terminat căutarea .. În ultimă instanță, voi folosi fluxuri RSS, dar acestea sunt ascunse (în sensul cache-ului computerului, deci nu 100% în timp real)

Iată-l: 30 de mesaje ar fi suficiente pentru dvs. sau doriți mai multe? (Mereu am crezut că 150 sunt cam mult, dar să fim nebuni lol)!

Mulțumesc că mi-ai dat părerea!
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12308
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2970

Re: Despre vizualizarea ultimelor 150 de mesaje active




de Ahmed » 15/02/16, 18:02

15 mesaje accesibile imediat, este bine. Este confortabil din punct de vedere al vizibilității, mai ales că opțiunea pentru a doua pagină care aduce acest număr la 30 nu penalizează posibilitatea unei consultări mai ample.
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Despre vizualizarea ultimelor 150 de mesaje active




de Christophe » 15/02/16, 18:55

Mulțumesc, există o mică eroare de legătură atunci când treceți de la pagina 2 la pagina 1 (ultimul link mesaj HS ...)
Prin urmare, dezactivez pagina 2 până când am rezolvat ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Despre vizualizarea ultimelor 150 de mesaje active




de Christophe » 19/02/16, 15:06

Evident, această pagină de 150 de mesaje a fost mai importantă decât mi-am imaginat pentru mulți obișnuiți. Vă rog să-mi dați un feedback pentru a vedea dacă trebuie să-l readuc.
1 x
moinsdewatt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5111
Înregistrare: 28/09/09, 17:35
Locul de amplasare: Isere
x 554

Re: Despre vizualizarea ultimelor 150 de mesaje active




de moinsdewatt » 20/02/16, 13:24

numărul actual de mesaje recente este foarte mic .........
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Despre vizualizarea ultimelor 150 de mesaje active




de Christophe » 20/02/16, 13:33

Ok, mă voi gândi la o soluție ... Văd că participarea bătrânilor nu este puternică în acest moment ... :(
În ciuda tuturor caracteristicilor noi ale noului forum..
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Despre vizualizarea ultimelor 150 de mesaje active




de Christophe » 23/02/16, 15:02

Îmbunătățesc bara de navigare din partea de sus a forums: Am adăugat un link „necitit” care indică, pentru membri, toate subiectele în care există mesaje noi pe care nu le-ați citit încă.

Există o pictogramă frumoasă „triunghi de exclamație” pentru ao face mai vizibilă.

Cu această funcție, nu știu dacă mai este nevoie de o pagină din ultimele 150 de postări. Ce crezi, te rog?

În plus, pot adăuga în continuare 1 (a se vedea 2 max) link-uri în această bară de navigare: ce ați dori ca funcție?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Flytox
moderator
moderator
posturi: 14141
Înregistrare: 13/02/07, 22:38
Locul de amplasare: Bayonne
x 839

Re: Despre vizualizarea ultimelor 150 de mesaje active




de Flytox » 23/02/16, 23:12

Christophe a scris:Îmbunătățesc bara de navigare din partea de sus a forums: Am adăugat un link „necitit” care indică, pentru membri, toate subiectele în care există mesaje noi pe care nu le-ați citit încă.

Există o pictogramă frumoasă „triunghi de exclamație” pentru ao face mai vizibilă.

Cu această funcție, nu știu dacă mai este nevoie de o pagină din ultimele 150 de postări. Ce crezi, te rog?

În plus, pot adăuga în continuare 1 (a se vedea 2 max) link-uri în această bară de navigare: ce ați dori ca funcție?


Mare mare mai bine această comandă „necitită”. 8)
Voi vedea dacă este folosit o vreme înlocuiește ultimele 150 de titluri fără regrete.
0 x
Motivul este nebunia celor mai puternici. Motivul celui mai puțin puternic este nebunia.
[Eugene Ionesco]
http://www.editions-harmattan.fr/index. ... te&no=4132
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79360
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Despre vizualizarea ultimelor 150 de mesaje active




de Christophe » 23/02/16, 23:18

În opinia mea, da, doar dezavantaj, este limitat la membrii înregistrați și conectați ... Vizitatorii cer să vadă ultimele X mesaje? Nu știu ... și dacă da: înregistrează-te ...
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 287