Popcorn în aer de la 4 telefoane mobile - poluare prin EM

echipamente electronice și de calculator hi-tech și Internet. O mai bună utilizare a energiei electrice, de ajutor cu munca și caietul de sarcini, selectarea echipamentelor. Prezentari program și planuri. Valuri și poluarea electromagnetică.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79422
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11084

Re: Popcorn cu 4 unde GSM mobile - poluare prin EM




de Christophe » 24/05/16, 21:04

Oameni frumoși da!

Numai: nu sunt profesori și funcționari publici, deci funcționari publici! Nu vor risca să supere ordinea stabilită mergând prea departe împotriva sistemului ... cariera lor valorează mult mai mult decât atât ...

Nu știu ce este riscul și nu vor să-l știe! Prea periculos pentru ei ...
De asemenea, ei nu vor avea niciodată finanțare pentru studii de telefonie care ar dovedi riscurile. Nu eu o spun, ci unii oameni de știință care au analizat subiectul ...

Un studiu care dovedește inofensivitatea valurilor este finanțat de operatori și validat de guvern și mass-media, toate celelalte nu ... puțin nebune, totuși nu?

Îmi pare rău, dar acest lucru îmi confirmă gândul ... dar, totuși, retrag denumirea de sectă ... (deși ... :D :D)
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13738
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1528
A lua legatura cu:

Re: Popcorn cu 4 unde GSM mobile - poluare prin EM




de izentrop » 24/05/16, 23:15

Christophe a scris: Nu eu o spun, ci niște oameni de știință
A le cita i-ar pune în pericol, cred : Mrgreen:

Iată știrile: http://www.futura-sciences.com/magazine ... ger-62755/
Oficialii probabil :o
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79422
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11084

Re: Popcorn cu 4 unde GSM mobile - poluare prin EM




de Christophe » 24/05/16, 23:18

izentrop a scris:
Christophe a scris: Nu eu o spun, ci niște oameni de știință
A le cita i-ar pune în pericol, cred : Mrgreen:


Îmi pare rău, nu mai amintesc ... Am auzit asta de mai multe ori în diferite rapoarte pe această temă ... începeți să vă uitați la toți cobaiii ... doar pentru cultura dvs., nu vă voi forța să fiți de acord cu ... și căutați pe youtube și dailymotion sunt destul de mulți alții ...

Dar acum, există exagerări în ambele direcții ... exact ca în veșnica dezbatere nucleară ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79422
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11084

Re: Popcorn cu 4 unde GSM mobile - poluare prin EM




de Christophe » 24/05/16, 23:23

izentrop a scris:Iată știrile: http://www.futura-sciences.com/magazine ... ger-62755/
Oficialii probabil :o


Cu asta sunt de acord !!

(...)

Cu toate acestea, influența undelor electromagnetice asupra sănătății rămâne un subiect controversat, unde este necesară prudență.

(...)

Acest studiu are încă limitări, deoarece nu a inclus cei mai tineri, sub 20 de ani.

În plus, cercetătorii nu au analizat utilizarea telefonului mobil la persoanele cu cancer cerebral. Cu toate acestea, în 2014, un studiu francez a arătat că persoanele cu tumori cerebrale folosesc telefonul mobil mai frecvent: cercetătorii au descoperit că, din aproximativ 900 de ore de apeluri efectuate cu un telefon mobil, riscul de cancer al creierul a fost dublat cel puțin. Această durată corespunde a 30 de minute de telefon mobil pe zi timp de cinci ani.

La rândul său, ANSES, agenția națională pentru siguranța alimentară, a mediului și a sănătății muncii, sugerează luarea măsurilor de precauție cu ajutorul undelor electromagnetice. Într-un raport din 2013, ea explică faptul că efectele asupra sănătății nu sunt dovedite, dar riscul creșterii tumorilor cerebrale este posibil. IARC (Agenția Internațională pentru Cercetarea Cancerului, organism al OMS) clasifică radiofrecvențele drept „posibili agenți cancerigeni”. În aceste condiții, ANSES recomandă celor care își folosesc foarte mult telefoanele mobile să folosească kitul hands-free; de asemenea, ea recomandă limitarea utilizării de către copii.


Deci suntem de acord, nu-i așa?

Deci, puteți împacheta pseudo-știință (doar numele este disprețuitor) și carnea lor care a ajuns cu siguranță la capul lor! : Cheesy:

O legătură bună: https://www.anses.fr/fr/content/radiofr ... -sans-fils (vedeți că nu toți oficialii sunt incompetenți ...)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Obamot
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 28737
Înregistrare: 22/08/09, 22:38
Locul de amplasare: regio genevesis
x 5541

Re: Popcorn cu 4 unde GSM mobile - poluare prin EM




de Obamot » 25/05/16, 05:21

izentrop a scris:acum dacă sunt oaia neagră a forum, yaka spune-o și eu fac voi mai plictisit.

De ce numai "maintenant"?
► Afișați textul
Așteptați puțin mai mult, veți vedea când cupa este plină!
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13738
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1528
A lua legatura cu:

Re: Popcorn cu 4 unde GSM mobile - poluare prin EM




de izentrop » 25/05/16, 06:30

Articolele Futura sunt adesea reflectarea presei și dezbaterea ne luminează puțin mai mult. În acest caz, există câțiva paranoși care nu ajută. Trebuie să-i păstrăm pe cei mai credibili.

Rămân convins că studiul „interfon” este părtinitor și acestea sunt cele mai serioase: http://www.sciencesetavenir.fr/sante/ca ... ulpes.html

Trebuie să o ținem bine. ;)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
simplino
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 143
Înregistrare: 22/11/15, 18:28

Re: Popcorn cu 4 unde GSM mobile - poluare prin EM




de simplino » 27/05/16, 18:45

izentrop a scris:Articolele Futura sunt adesea reflectarea presei și dezbaterea ne luminează puțin mai mult. În acest caz, există câțiva paranoși care nu ajută. Trebuie să-i păstrăm pe cei mai credibili.

Rămân convins că studiul „interfon” este părtinitor și acestea sunt cele mai serioase:
http://www.sciencesetavenir.fr/sante/ca ... ulpes.html

Trebuie să o ținem bine. ;)

Nu, deoarece specifică „frecvența utilizării telefonului mobil de către indivizi nu este studiată, la fel ca și cazurile de cancer cerebral la persoanele cu vârsta sub 20 de ani. Și, desigur, aceasta este doar o observație retrospectivă "[/ size] [/ b] și, prin urmare[dimensiunea = 130] studiul nu dovedește nimic, deoarece cancerele nu sunt singurele riscuri, hipersensibilitatea de tip alergic și incubația lentă de zeci de ani, înainte de cancer și multe alte boli, ca și în cazul azbestului sau radiațiile de la Cernobîl și din alte părți cu efecte nedetectabile asupra întregii Europe cu acest tip de studiu.

Azbestul și pericolele acestuia ar fi anulate dacă fibrele de azbest nu ar fi găsite în cancerele pulmonare specifice azbestului.
Interzicerea azbestului cu câteva fibre pe litru este un caz pur al „câtorva paranoși care nu aduc nimic, trebuie să-i păstrăm pe cei mai credibili” care merg personal a priori, chiar și cei plătiți pe bloguri, și ca exemplu, student, [b] Am petrecut ore în amfiteatrele azbestului Jussieu fără să am cancer după ce „trebuie să te ții drept” și să te izolezi de azbest atât de practic și atât de ieftin
. !!

O mulțime de pericole, otrăvuri cu doze mici, pesticide, erbicide și OMG-uri, Roundup, perturbatori endocrini, radiații radioactive, unde GSM, aditivi chimici și coloranți, aspartam, droguri, sunt nedetectabile cu acest tip de studiu, atâta timp cât doza și timpul nu sunt luate în considerare cu mare atenție !!
Statisticile sunt suficient de complexe pentru a ne permite să negăm ceea ce este evident amestecând totul !!

Dovada este că standardele GSM de nivel maxim sunt stabilite chiar la limita încălzirii semnificative devenind periculoase, cu febră indusă și uitând de toate celelalte posibilități mult mai complexe, pe care ființele vii le-au folosit în toate celelalte fenomene fizice ale naturii, pentru detectări ultra-sensibile până la limita posibilului în fizică și pe care refuzăm să le vedem pentru undele GSM și antenele de releu, în timp ce numeroase studii, suprimate sistematic de lobby-uri, arată efecte foarte deranjante la niveluri foarte scăzute și foarte complexe dată fiind imensitatea frecvențelor și a posibilelor structuri pulsate ale valurilor, cu efecte de tot felul, chiar și alergii similare cu cele ale junk food-ului, cu inflamații, care pe termen lung vor crea boli cu certitudine după ce au otrăvit viața pacienților !!

Există o listă imensă de studii științifice pe acest subiect care va umple acest blog dacă le postez !!

Moderație: dimensiune moderată a textului, primul avertisment ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
simplino
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 143
Înregistrare: 22/11/15, 18:28

Re: Popcorn cu 4 unde GSM mobile - poluare prin EM




de simplino » 28/05/16, 15:24

Site-ul este ilizibil pe un laptop mic, literele sunt prea mici și prea multe spații goale și inutile interzice scrisorile de dimensiune lizibilă (oricum este permisă în editor) va scufunda site-ul !!
M-am săturat să-mi sting ochii și să nu găsesc ce a fost publicat (Firefox)
De asemenea, prea multe link-uri de spionaj care încetinesc prea mult mai ales dacă serverele de clicuri sunt saturate, până la a face imposibilă orice scriere !!


în caz contrar:

Pe lângă nefericiții alergici la valurile care ne inundă peste tot, consultați publicațiile recente din laboratorul Belpomme !!

http://www.robindestoits.org/Le-Pr-Belp ... a2367.html

Citiți cu atenție articolul complet:

https://www.emfanalysis.com/wp-content/ ... y-2015.pdf

http://ekladata.com/6HxqPPaOxDMXquEeJzP ... ubliee.pdf

În caz contrar, o armată de informații pe care să le citiți:
http://www.robindestoits.org/Recapitual ... a1520.html

Cancere bine ascunse, dar reale cu decese:

http://lesmoutonsenrages.fr/2016/05/28/ ... ent-467631

http://www.santemagazine.fr/actualite-p ... 73407.html


Un lucru este sigur: numărul de alergii la valuri va crește ca și pentru alte alergii la murdăria chimică de pretutindeni !!

Raz bolul de a-mi stinge ochii și interdicția de a scrie scrisori de dimensiuni mari !!

Ramas bun !!!

:(

!!
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79422
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11084

Re: Popcorn cu 4 unde GSM mobile - poluare prin EM




de Christophe » 28/05/16, 16:07

Măriți afișajul de pe browserul dvs. !! Dacă aveți o problemă de lizibilitate (sunteți singurul care face această remarcă), depinde de TINE să vă adaptați la site, nu la site, să vă adaptați la TINE ...
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13738
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1528
A lua legatura cu:

Re: Popcorn cu 4 unde GSM mobile - poluare prin EM




de izentrop » 28/05/16, 16:43

În toate browserele de internet, pentru a mări puteți utiliza combinația de taste Ctrl și +

Toate link-urile citate: Robin des toits și companie sunt demagogie. sperie oamenii cu lucruri nefondate.
0 x

Înapoi la «Electricitate, electronică și calculatoare: Hi-Tech, internet, DIY, iluminat, materiale și știri»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 162