Aviz cu privire la kiturile HHO (motor îmbogățit cu apă și hidrogen)

Sfaturi, sfaturi și sfaturi pentru a reduce consumul, procese sau invenții ca motoare neconvenționale: motorul Stirling, de exemplu. Brevet de invenție amelioratorii de combustie: injecție a apei, tratare cu plasmă, ionizării de combustibil sau oxidant.
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 28/04/13, 17:53

Laser, m-am dus să vă văd profilul: cele 3 mesaje ale dvs. există încă, dar uneori se întâmplă să pierdem unele, pur și simplu pentru că nu găsim subiectul potrivit.

Pentru a rezuma: bine echipat, ați încercat să fabricați mai mulți electrolizori, fără succes.
Nu ne surprinde.

Experiența dvs. este binevenită pe tema „electroliză îmbunătățită”:

https://www.econologie.com/forums/electrolys ... t1228.html

îl puteți citi, există doar 257 de pagini

Vă mulțumim că ați fost mai clare în explicații.
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
cu laser
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 5
Înregistrare: 27/01/13, 16:34




de cu laser » 28/04/13, 18:15

Totul a început într-o duminică ca asta, ploioasă înfiptă în casă pentru a naviga, am dat peste câteva videoclipuri de instalare hho pentom ETC asta forum citit integral, iau jocurile, având unele posibilități tehnice decid să produc o primă (specific că a durat de la 6 eu până la 1 an) pentru a descoperi posibilele „secrete” pe care le contactez și întâlnesc un vânzător din departamentul de 39, luis cumpără două generatoare pe care le montez pe celălalt pentru a le desface.
Mai fac încă cinci (mai avansat, dintre care unul îl dau vânzătorului care confirmă că este mai bun al său)
Instalez pe două mașini (307d și super 5ess) fac teste la pompă (overflow) nimic, contactez din nou vânzătorul și cumpăr „un cip electronic” instalat pe 307, o grămadă de rezultate, le deconectez pe toate cu excepția cipului, este cipul care joacă.
Am contactat din nou vânzătorul și l-am informat și jumătate de cuvânt mi-a explicat că implicația psihologică ar putea da un rezultat ,,,,,
rezumat rapid
Am vrut să intru în pantom, dar se face mai frig, dacă vă aflați în Lyon, unul dintre vehicule este încă instalat
0 x
cu laser
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 5
Înregistrare: 27/01/13, 16:34




de cu laser » 28/04/13, 18:20

că ale mele sunt mai bune (realizate cu scule industriale)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 28/04/13, 19:32

Pantonul este deosebit de eficient pe motoarele vechi lacome, cred.

Este dificil de îmbunătățit un motor modern, mai ales fără a stăpâni maparea injecției.
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
david97240
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 21
Înregistrare: 13/09/10, 00:56




de david97240 » 27/12/13, 14:10

Salut tuturor, unde sunt omul hho?
0 x
david97240
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 21
Înregistrare: 13/09/10, 00:56




de david97240 » 27/12/13, 21:31

Profit de această ocazie pentru a spune că în tot acest timp (4 ani) funcționează la fel de bine pentru mine. Economie și motor curat. Hho pe turbo diesel din 1989. La mașinile moderne nu am reușit niciodată și încerc din nou și din nou
0 x
moinsdewatt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5111
Înregistrare: 28/09/09, 17:35
Locul de amplasare: Isere
x 554




de moinsdewatt » 28/12/13, 13:12

david97240 a scris:Salut tuturor, unde sunt omul hho?


S-au înecat în hho.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 28/12/13, 14:43

David 97240 a spus:

La mașinile moderne nu am reușit niciodată și încerc din nou și din nou


Am vorbit deja și am vorbit din nou. (în special pe https://www.econologie.com/forums/electrolys ... t1228.html )

Un motor vechi consumă prea mult și acest lucru poate fi „ușor” îmbunătățit.

Într-un motor modern, inginerii au făcut deja multă muncă pentru a consuma mai puțin. (= Injectați mai puțin, doar doza potrivită, în cel mai bun moment, în raport cu alimentarea cu aer)
Injecția unui aditiv deranjează programarea motorului și, prin urmare, este necesar să se lucreze la controlul injecției, la toată reglarea, etc.
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
claude63
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 20/08/16, 15:31

Re: HHO Kit (motor îmbogățit cu apă)




de claude63 » 20/08/16, 15:43

bonjour
Tocmai am asamblat recent un kit hho primele rezultate sunt semnificative Am observat contorul meu de km Vă aș spune mai multe după prima mea umplere și alergarea cu apă de la robinet va pune apa de ploaie ar trebui să aibă o performanță mai bună
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79323
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11042

Re: HHO Kit (motor îmbogățit cu apă)




de Christophe » 16/01/20, 08:59

Kituri HHO ar fi interzise la CT (franceză) din ianuarie 2020: consuma mai putin masina / kit-HHO-and-injectare și a permis-to-side-de-DREAL-t16268.html-apă-
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Motoare speciale, brevete, economie de combustibil"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 142