Ce ar trebui să faci cu Obamot?

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.

Ce soartă ar trebui să ne rezervăm ca vacanță?

Sondajul a expirat pe 27 / 02 / 13, 08: 03

Interdicția
9
43%
2 săptămâni de vacanță
2
10%
Nimic deloc
10
48%
 
Numărul total de voturi: 21
lilian07
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 534
Înregistrare: 15/11/15, 13:36
Locul de amplasare: Folosi
x 56

Re: Ce ar trebui să faci cu Obamot?




de lilian07 » 25/10/16, 13:59

În locație, sarcina pare dificil de realizat. Ar trebui să fie implicați toți părinții mesajelor pentru curățare și pare greu de configurat, deoarece originea mesajelor este foarte variabilă.
Este adevărat că atunci când efectuați o căutare pe un motor de căutare, veți găsi subiectul și acest zgomot de fond care distruge credibilitatea postării.
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79362
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Ce ar trebui să faci cu Obamot?




de Christophe » 25/10/16, 16:17

Did67 a scris:Oameni „strălucitori”, dar uman „de băut”, aceasta nu este o raritate! La orele de liceu, noi îi spunem „slap bangs”!


Și în camera profesorilor, cum se numesc? : Mrgreen: : Mrgreen:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685

Re: Ce ar trebui să faci cu Obamot?




de Did67 » 25/10/16, 16:59

Poate: „Uită-te la el, celălalt de acolo!” ????
0 x
Avatar de l'Utilisateur
1360
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 447
Înregistrare: 26/07/13, 07:30
Locul de amplasare: Elveția
x 36

Re: Ce ar trebui să faci cu Obamot?




de 1360 » 25/10/16, 19:50

Did67 a scris:Ce știu eu este că una sau cealaltă persoană, interesată, a sfârșit părăsind (cred că pot cita 1360 și nu se va supăra dacă aruncă o privire! ).


Bună,

Nu mai particip la asta forum, la fel ca și celelalte obișnuite ale mele, dar este mai mult din lipsă de timp decât din cauza Obamotului ... Din contra, eu sunt întotdeauna discuția dvs. despre grădinărit;)

În ceea ce privește interdicția finală a lui Obamot, sunt mixt ... Dedicarea era necesară, dar Obamot, sunt nedumerit. Ne va aduce înapoi prietenii canadieni și mulți alții, care au părăsit acest lucru forum ? Nu sunt atât de sigur ...

A+
0 x
Dacă doriți prea mult să intrați în mucegai, ajungem să arătăm ca o plăcintă.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79362
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11060

Re: Ce ar trebui să faci cu Obamot?




de Christophe » 26/10/16, 00:12

1360 a scris:Nu sunt atât de sigur ...


Nu sunt sigur, dar internetul este vast ... iar alții ar putea veni fără să fie dezgustat după câteva mesaje ...
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Ce ar trebui să faci cu Obamot?




de Janic » 26/10/16, 09:19

1360 salut
În ceea ce privește interdicția finală a lui Obamot, sunt mixt ... Dedicarea era necesară, dar Obamot, sunt nedumerit. Ne va aduce înapoi prietenii canadieni și mulți alții, care au părăsit acest lucru forum ? Nu sunt atât de sigur ...
In totalitate de acord! Dédé DIN CANADA a fugit din cauza scepticilor „profesioniști” (adesea incompetenți) care nu contestă principiul, dar nici măcar nu se obosesc să-și facă propriile experimente.
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Alain G
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3044
Înregistrare: 03/10/08, 04:24
x 3

Re: Ce ar trebui să faci cu Obamot?




de Alain G » 26/10/16, 11:38

1360 a scris:
Did67 a scris:Ce știu eu este că una sau cealaltă persoană, interesată, a sfârșit părăsind (cred că pot cita 1360 și nu se va supăra dacă aruncă o privire! ).


Bună,

Nu mai particip la asta forum, la fel ca și celelalte obișnuite ale mele, dar este mai mult din lipsă de timp decât din cauza Obamotului ... Din contra, eu sunt întotdeauna discuția dvs. despre grădinărit;)

În ceea ce privește interdicția finală a lui Obamot, sunt mixt ... Dedicarea era necesară, dar Obamot, sunt nedumerit. Ne va aduce înapoi prietenii canadieni și mulți alții, care au părăsit acest lucru forum ? Nu sunt atât de sigur ...

A+


Ei bine, există deja un început, revin să citesc forum de când a plecat când am părăsit complet înainte de a primi vestea ...
0 x
Dacă faceți un pas înapoi, uneori puteți consolida prietenia.
Critica este un lucru bun dacă se adaugă unor complimente.
Alain
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264

Re: Ce ar trebui să faci cu Obamot?




de chatelot16 » 26/10/16, 14:11

dedeleco s-a ridiculizat prin repetițiile sale ... obamotul este mai complicat ... adesea ia aerul vorbirii în numele forum econology! acest lucru este intolerabil și care ar trebui eliminat cu moderație

Uneori îmi scriu ideea puțin personală, dar nu o fac în numele forum și când sunt contrazis nu adaug x mesaj pentru a putrezi un subiect

alungă obamotul? Nu cred că asta este soluția ... este necesar să se modereze! dihor scoate dihorul ca dăunător, obamot sau altul

când moderatorii suprimă un mesaj, nu este o cenzură lamentabilă: cel care a postat un mesaj suprimat poate să transmită un alt mesaj mai bine scris fără ceea ce era nedorit ... sau să facă un alt subiect să scrie acolo ce a fost nedorit pentru subiect sau a fost șters

dacă nu mai pedepsim când este necesar, lăsăm problema să se agraveze până când singura soluție este pedeapsa cu moartea (alungarea)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42

Re: Ce ar trebui să faci cu Obamot?




de Capt_Maloche » 26/10/16, 16:44

Da, dar pentru asta ai nevoie de un pachet de moderatori activi,
este nevoie de timp și energie în detrimentul subiecților activi
1 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^
pedrodelavega
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 3798
Înregistrare: 09/03/13, 21:02
x 1321

Re: Ce ar trebui să faci cu Obamot?




de pedrodelavega » 27/10/16, 21:04

chatelot16 a scris:alungă obamotul? Nu cred că asta este soluția ... este necesar să se modereze! dihor scoate dihorul ca dăunător, obamot sau altul

când moderatorii suprimă un mesaj, nu este o cenzură lamentabilă: cel care a postat un mesaj suprimat poate să transmită un alt mesaj mai bine scris fără ceea ce era nedorit ... sau să facă un alt subiect să scrie acolo ce a fost nedorit pentru subiect sau a fost șters

dacă nu mai pedepsim când este necesar, lăsăm problema să se agraveze până când singura soluție este pedeapsa cu moartea (alungarea)
+1
Cred că, în primul rând, cenzurarea vizibilă și durabilă a atacurilor și insultelor personale este mai eficientă decât interzicerea.
Este nevoie de timp, dar este vital. După dezacorduri, controverse, este puțin obligatoriu pe un forum... altfel este un blog.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 435