Lumea intestinului și peticul vegetal leneș

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
phil53
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1376
Înregistrare: 25/04/08, 10:26
x 202

Lumea intestinului și peticul vegetal leneș




de phil53 » 25/11/16, 15:12

Pentru a nu supraîncărca firul lui Didier atunci când are doar o conexiune îndepărtată, nu atât de mult la nivelul raționamentului din punctul meu de vedere.
Aici îi sfătuiesc pe cei care sunt interesați de funcționarea intestinelor și a mâncării noastre să citească

„Farmecul discret al intestinului”
Relația cu filozofia lui Didier este că, dacă hrănim bine organismele care
trăiește în noi și vom beneficia de ea.
La fel ca Didier care ne sfătuiește să hrănim organismele pământului pe care ni le oferă legume frumoase, autorul ne încurajează să hrănim bacteriile pe care le adăpostim în organele noastre pentru a beneficia de o sănătate mai bună.
În paralel, este o carte pe care o recomand.
Bine scris, amuzant nu pedant, această tânără doctoră știe să-și transmită cunoștințele într-un mod plăcut și de înțeles.
Am învățat o mulțime de lucruri, nimeni nu este perfect, am detectat un loc în care ea se contrazice puțin.
O idee de cadou pentru sfârșitul anului.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685

Re: Lumea intestinului și a grădinii de legume leneșe




de Did67 » 25/11/16, 15:51

philxNUMX a scris:Pentru a nu supraîncărca firul lui Didier atunci când are doar o conexiune îndepărtată, nu atât de mult la nivelul raționamentului din punctul meu de vedere.
Aici îi sfătuiesc pe cei care sunt interesați de funcționarea intestinelor și a mâncării noastre să citească

„Farmecul discret al intestinului”
Relația cu filozofia lui Didier este că, dacă hrănim bine organismele care
trăiește în noi și vom beneficia de ea.
La fel ca Didier care ne sfătuiește să hrănim organismele pământului pe care ni le oferă legume frumoase, autorul ne încurajează să hrănim bacteriile pe care le adăpostim în organele noastre pentru a beneficia de o sănătate mai bună.
În paralel, este o carte pe care o recomand.
Bine scris, amuzant nu pedant, această tânără doctoră știe să-și transmită cunoștințele într-un mod plăcut și de înțeles.
Am învățat o mulțime de lucruri, nimeni nu este perfect, am detectat un loc în care ea se contrazice puțin.
O idee de cadou pentru sfârșitul anului.


Am citit o parte, la întâmplare, într-o seară (cineva i-a împrumutat-o ​​soției mele) ...

Da, drăguț ... Unele pasaje „mai ușoare”, într-adevăr ..

Și un bestseller!
0 x
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Lumea intestinului și a grădinii de legume leneșe




de Janic » 25/11/16, 18:00

da, da! intestinul nostru (de fapt TOATE sistemul digestiv) determină atât bunăstarea corpului, cât și starea noastră de „suflet”.
Obamot ca și alții au încercat să-i educe pe cititorii acestui site cu privire la acest subiect.
În mod clar, nu putem pune orice și oricum în cantitate și mai ales în calitate (mai mult decât organic din Did!), Precum și alimente cu adevărat adaptate la fiziologia noastră și, prin urmare, la funcționarea optimă a organelor noastre.
0 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 216