Cazul Paldeolien: ce ar trebui făcut? Parerile tale?

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79304
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11037

Cazul Paldeolien: ce ar trebui făcut? Parerile tale?

de Christophe » 18/09/06, 12:57

Subiect special, dar care urmărește comportamentul lui Padeolien pe acest subiect: https://www.econologie.com/forums/l-avis-d-u ... t2305.html

Paldeolien a scris:
Christophe a scris:Oprește-ți paranoicul, te rog ! Dacă îți confirm declarațiile pkoi te-aș viza personal? Ma gandeam la forums futura Știința inchizitorului Științei .... de exemplu.


Gata, mergeți, parcă sunt paranoic, nu văd efecte speciale acolo unde sunt doar scântei. Si pkoi vorbesti de futura; „nu este” nu este comparat cu futura.
Încerci să îneci peștele.
Pentru un tip care a lucrat la un motor arăți un pic ca inginerii despre care vorbește NLC, ești sigur că poți ține o șurubelniță?
Mă faci să râd prea mult de fapt.
Continuă să te faci la grătar, crezi că vei reuși să mă ridiculizezi dar apoi te afunzi singur.
Și nu mi-ați răspuns la întrebări. Nu vă dați părerea cu privire la întrebări specifice.
Pe scurt, îl ocolești, așa, e mai bine, și eu sunt un paranoic.
Ți-e milă de mine. Nici nu-ți dai seama? sau nu îți dai seama în mod intenționat ce spui și ce scrii foarte deliberat între rânduri.

Pe scurt, după cum văd că ești în sfârșit foarte foarte sincer, mă rup și de data asta nu mă mai întorc.
Este păcat că am avut ideea să vă trimit planuri și animații ale unei turbine eoliene individuale cu elice contrarotante.
Am, de asemenea, un alt plan cu lamele care se fac automat în funcție de viteza de rotație.

Ei bine, nu vei avea nimic și mă vei vedea mulțumit.
ar fi putut fi frumos pe site-ul tău ...
ar fi putut să te facă credibil ...


În urma acestei reacții vă întreb părerea: ce părere aveți despre starea mentală a acestei persoane? Și rolul lui aici?
El a fost deja interzis pentru jignirile sale grave împotriva membrilor din forum iar după câteva săptămâni se întoarce la acuzație atunci că n-am făcut absolut nimic!

Pur și simplu cred că ori nu știe să citească, ori are probleme în înțelegerea limbii franceze sau este deficient mental ...

Deoarece este o opinie destul de subiectivă, mi-aș fi dorit să am părerea dvs. despre schimburile Padeolien pe acest subiect:
https://www.econologie.com/forums/l-avis-d-u ... 05-10.html

Totul începe cu răspunsul meu la primul său post din partea de sus ... Sincer, sunt sceptic ...

Prin urmare, cer părerea membrilor obișnuiți ai forum și în special moderatori pe această temă înainte de a lua o decizie comună ...
0 x
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2

de Targol » 18/09/06, 13:11

Am răspuns la postarea ofensatoare înainte să o creați pe aceasta.
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7

de elefant » 18/09/06, 13:16

Mă duceam (dar apoi, la minut) să scriu: „Padéolien, începi din nou?)

Mi se par exagerate intervențiile sale, mai ales pe o postare inițiată de unul dintre detractorii noștri. Nu face reclama casei!
Nu era acela pe care l-ai interzis deja în august?
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
Misterloxo
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 480
Înregistrare: 10/02/03, 15:28
x 1

de Misterloxo » 18/09/06, 13:18

Am răspuns și pe cealaltă postare, prea repede ...

8)
0 x
Învățarea neascultării este o călătorie lungă. Este nevoie de o viață pentru a atinge perfecțiunea. Maurice Rajsfus
A gândi este să spui nu. Alain, filosof
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79304
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11037

de Christophe » 18/09/06, 13:19

elefantul a scris:Nu era acela pe care l-ai interzis deja în august?


Atât de precis ... Așa cum am spus mai sus ...

Bine după prima ta reacție, pb nu va veni de la mine atunci ... uf, sunt liniștit : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
NLC
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2751
Înregistrare: 10/11/05, 14:39
Locul de amplasare: Nantes

de NLC » 18/09/06, 14:12

Ei bine, nu am înțeles de unde a venit controversa, așa că am recitit subiectul și chiar nu înțeleg de unde vine conflictul.

„Am văzut altele, nu-i așa”, nu aveau nimic împotriva lui Paldeolien, după părerea mea.
Deci Paldeolien dacă ne citești: recitește bine și calmează-te !!
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79304
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11037

de Christophe » 18/09/06, 14:16

Am avut un mesaj privat uimitor, această persoană este nebună Închid subiectul și îl concediez forum.
0 x
Targol
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1897
Înregistrare: 04/05/06, 16:49
Locul de amplasare: Regiunea Bordeaux
x 2

de Targol » 18/09/06, 14:23

Christophe a scris:Am avut un mesaj privat uimitor, această persoană este nebună Închid subiectul și îl concediez forum.


În caz, își notează IP-ul, dacă el este tărâțele, riscă să revină sub o altă poreclă ...
0 x
„Oricine crede că creșterea exponențială poate continua la nesfârșit într-o lume finită este un prost sau un economist”. KEBoulding
Christine
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 1144
Înregistrare: 09/08/04, 22:53
Locul de amplasare: În Belgia, o dată
x 1

de Christine » 18/09/06, 21:30

Christophe a scris:această persoană este nebună Închid subiectul și îl concediez forum.


In cele din urma !
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79304
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 11037

de Christophe » 18/09/06, 21:42

Targol a scris:În caz, își notează IP-ul, dacă el este tărâțele, riscă să revină sub o altă poreclă ...


Are un IP dinamic ... așa că interzicându-le pe toate risc să penalizez alte persoane ...
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 212