Treehouse - Idee foto

Prezentați-vă proiectele de bricolaj, noile idei tehnice, inovațiile de testat sau munca de auto-construcție. Pentru că a face acest lucru singur este adesea mai economic și poate fi mai eficient.
Avatar de l'Utilisateur
Jardinierbricoleur
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 198
Înregistrare: 31/01/14, 19:15
x 11

Treehouse - Idee foto




de Jardinierbricoleur » 20/10/16, 19:36

Bună ziua prieteni,

Un prieten a construit asta în grădina sa, în mijlocul naturii.

Toate cu vedere la râul somon.

Vezi ---> Casă in copac


Comentariile dumneavoastră ?
0 x
Dany110
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 6
Înregistrare: 14/11/16, 22:44

Re: Treehouse - Idee foto




de Dany110 » 17/11/16, 21:33

hi,
Am câteva fotografii și am impresia că există mai multe cabine. Sunt clădirile dintr-o singură grădină sau sunt deținute de oameni diferiți? Nu prea am înțeles fotografiile. Poți să mă luminezi cu privire la acest subiect, te rog? Aștept cu nerăbdare întoarcerea ta. La revedere.
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Jardinierbricoleur
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 198
Înregistrare: 31/01/14, 19:15
x 11

Re: Treehouse - Idee foto




de Jardinierbricoleur » 24/11/16, 14:53

Grădina include mai multe cabine de la același proprietar.

Există adăpost de grădină și cabină in copaci.
0 x
Liliane14
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 13
Înregistrare: 17/01/17, 05:15
x 1

Re: Treehouse - Idee foto




de Liliane14 » 19/01/17, 14:45

hi,
Subiectul tău m-a atras, pentru că casa din copac este unul dintre visele fetiței mele. Prietenul tău și-a dat seama perfect de al său și recunosc că sunt invidios. Priveliștea trebuie să fie magnifică de sus. Nu mă gândisem să fac una până astăzi. Prin urmare, includ cabina în lista mea de proiecte pentru 2017. :)
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Jardinierbricoleur
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 198
Înregistrare: 31/01/14, 19:15
x 11

Re: Treehouse - Idee foto




de Jardinierbricoleur » 10/03/17, 20:10

Liliane14 a scris:hi,
Subiectul tău m-a atras, pentru că casa din copac este unul dintre visele fetiței mele. Prietenul tău și-a dat seama perfect de al său și recunosc că sunt invidios. Priveliștea trebuie să fie magnifică de sus. Nu mă gândisem să fac una până astăzi. Prin urmare, includ cabina în lista mea de proiecte pentru 2017. :)



Mulțumesc dacă asta poate da idei
0 x
Hannabella
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 9
Înregistrare: 15/01/16, 15:14

Re: Treehouse - Idee foto




de Hannabella » 02/07/17, 18:40

Bună dimineața!

După cum am citit într-un alt comemorativ, este un vis al unei fetițe aceste cabane în copaci! Și sunt sigur că ar face copiii mei fericiți astăzi ... Vă mulțumesc foarte mult pentru această împărtășire, trezește în mine ideea și dorința de a se angaja în acest proiect ... Am cumpărat câteva scânduri frumoase de lemn aici https://gnagnagna, așa că am echipament bun pentru a începe;)
[Moderare Flytox, fără linkuri comerciale]
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Ansambluri tehnice, bricolaj, inovații și autoconstrucție: realizarea unui obiect sau a unei instalații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 100