Buzz pentru econologie? Să căutăm idei ...

Evoluțiile din forums și site-ul. Umor și convivialitate între membrii forum - Tout est anything - Prezentarea de noi membri înregistrați Relaxare, timp liber, timp liber, sport, vacanțe, pasiuni ... Ce faceți cu timpul liber? Forum schimburi de pasiuni, activități, agrement ... creative sau recreative! Publicați-vă anunțurile. Anunțuri, acțiuni cibernetice și petiții, site-uri interesante, calendar, evenimente, târguri, expoziții, inițiative locale, activități de asociație .... Nu vă rugăm să faceți publicitate pur comercială.
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264




de chatelot16 » 20/01/16, 19:45

Flytox a scris:
Did67 a scris:
b) pentru „nu bogați”, există modalitatea de asociere a autoconstruitorilor (precum cea menționată mai sus) și modul de fabricare și vânzare artizanală „la preț echitabil” (viabil din punct de vedere economic, dar fără bilele placate cu aur); Am pe cineva care mă ajută chiar acum să definesc această ultimă posibilitate.

Dar te ascult!

Habar n-am câți oameni ar putea interesa acest lucru!


Ei bine ... chiar și ușor abordat, trebuie să doară ....Imagine


frunza de aur este foarte ușoară ... se poate face delicat
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685




de Did67 » 21/01/16, 11:49

Aurirea, cu frunzele argintii, se face cu pensula, nu ???
0 x
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1687
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 112

Re: Ceva buzz pentru econology? Să căutăm idei ...




de oli 80 » 30/03/16, 19:30

Bună seara, am avut un subiect greșit ultima dată când am postat,
vorbești despre oferirea unui instrument de grădină numit „brazdă netă”
Am văzut un site care permite analizarea și protejarea invențiilor,
aici este http://lafabriqueainnovations.com/

pe acest site vă ajutăm chiar și să găsiți posibile brevete similare sau chiar vechi
pentru a evita conflictele cu autorii lor, vă puteți prezenta proiectele sub formă de schițe

salutări, bună seara
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Did67
moderator
moderator
posturi: 20362
Înregistrare: 20/01/08, 16:34
Locul de amplasare: Alsacia
x 8685

Re: Ceva buzz pentru econology? Să căutăm idei ...




de Did67 » 31/03/16, 11:24

Mărfuri.

Era și deplasat pe celălalt fir.

Citesc.

Ideea este că merg pe un „ritm al pensionarului”: o mulțime de lucruri de făcut, un sentiment de a fi împrăștiat și lucrurile care nu merg cu adevărat înainte.

Atât de multe lucruri „lăsate deoparte”, în toți acești ani când slujba m-a lăsat eliminată; „Voi face imediat ce mă voi retrage!”. Ei bine, ferește-te de bumerang dacă această curbă te așteaptă !!!

„Prototipul” meu încă se confruntă cu câteva mici probleme: o lamă spartă (oțel inoxidabil întărit) de la primele teste la scară largă de acum două săptămâni! Am idei de îmbunătățiri, dar rămâne de implementat, testat, finalizat !!!

Oricum multumesc mult.
0 x
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1687
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 112

Re: Ceva buzz pentru econology? Să căutăm idei ...




de oli 80 » 13/08/17, 22:03

Bună seara, vorbim aici despre grădinărit și diferite metode de grădinărit, dar iată un blog pe care l-am găsit https://www.qrz.com/db/F1RCX
persoana are alte bloguri pe acest site, blog radio, blog de grădină și blog de descoperire din Pas de Calais și iată canalul său de youtube https://www.youtube.com/user/f1rcx

ar trebui să-l invităm pe acest tip pe forum, Am văzut o mulțime de videoclipuri, este foarte interesant, nu știu dacă adresa de e-mail din primul link este încă valabilă pentru a-l contacta, poate este deja pe forum

cordialement
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Întoarceți-vă la „Bistroul: viața site-ului, timp liber și relaxare, umor și convivialitate și Anunțuri”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 212