Motor cu generator de azot lichid

Inovații, idei sau brevete pentru dezvoltare durabilă. Scăderea consumului de energie, reducerea poluării, îmbunătățirea randamentelor sau proceselor ... Mituri sau realitate despre invențiile din trecut sau viitor: invențiile lui Tesla, Newman, Perendev, Galey, Bearden, fuziunea la rece ...
Eric DUPONT
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 751
Înregistrare: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Motorul generatorului de azot lichid




de Eric DUPONT » 18/04/18, 09:30

barda, recunosc că sunt impresionat de prostia raționamentului tău.
1 x
Bardal
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 509
Înregistrare: 01/07/16, 10:41
Locul de amplasare: 56 și 45
x 198

Re: Motorul generatorului de azot lichid




de Bardal » 18/04/18, 11:17

Dacă măcar te-ar putea ajuta să ai puțină plumb în creier...
0 x
Eric DUPONT
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 751
Înregistrare: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Motorul generatorului de azot lichid




de Eric DUPONT » 18/04/18, 12:57

barda, ar fi bine sa nu mai poluezi postarea cu mesajele tale care contin 5% adevar si 95% prostie. Înțeleg că pe futura, moderatorii care știu și mai puțin decât tine, închid sistematic postări.
0 x
Eric DUPONT
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 751
Înregistrare: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Motorul generatorului de azot lichid




de Eric DUPONT » 25/04/18, 05:41

Bun. În afară de barda care joacă prostul. este că toată lumea a înțeles că prin invenția mea putem crea un sistem reversibil de stocare a energiei a cărui eficiență termodinamică teoretică este de 100% și că, prin urmare, este singura modalitate economică de a stoca energia produsă vara pentru iarnă și, de asemenea, singura modalitate de a să conduci câte mașini vrei?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
chatelot16
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6960
Înregistrare: 11/11/07, 17:33
Locul de amplasare: Angouleme
x 264

Re: Motorul generatorului de azot lichid




de chatelot16 » 25/04/18, 08:48

Eric DUPONT a scris:Vă reamintesc pur și simplu că diagrama pe care am prezentat-o ​​descrie doar modul motor și că am scos conductele pentru modul generator pentru ușurință de înțelegere. dar există doar 2 sau 3 țevi care nu sunt afișate. și, prin urmare, mașina mea este complet reversibilă și mai eficientă decât mașina Claude. în plus, acum ar fi bine dacă nu mai vorbiți despre mașina Claude, ci despre mașina lui Eric Dupont, ca fiind mai eficientă : Cheesy:


Vorbesc despre ceea ce știu și ce pot înțelege... nu ești în stare să-ți descrii corect mașina și găsesc absurdități acolo...
0 x
Eric DUPONT
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 751
Înregistrare: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Motorul generatorului de azot lichid




de Eric DUPONT » 25/04/18, 12:27

mașina este descrisă clar aici https://patentscope.wipo.int/search/fr/ ... tedID=true

nu ai descris nicio prostie
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Forhorse
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2485
Înregistrare: 27/10/09, 08:19
Locul de amplasare: Perch Ornais
x 359

Re: Motorul generatorului de azot lichid




de Forhorse » 25/04/18, 22:02

Eric DUPONT a scris: a înțeles toată lumea că prin invenția mea putem crea un sistem reversibil de stocare a energiei a cărui eficiență termodinamică teoretică este de 100%


Ai înțeles că nimănui nu-i pasă de invenția ta fumurie... și că în afară de a stârni vântul și de a suge aerul din noi nu faci mare lucru.
Întoarce-te când ai ceva concret.
0 x
Eric DUPONT
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 751
Înregistrare: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Motorul generatorului de azot lichid




de Eric DUPONT » 26/04/18, 09:13

Lucrezi și pentru energie nucleară?
0 x
Geo Findou
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 31
Înregistrare: 03/04/18, 22:54

Re: Motorul generatorului de azot lichid




de Geo Findou » 04/05/18, 00:01

Eric DUPONT a scris:futura este sponsorizat de EDF.

domnule Dupont.
Futura Sciences este sponsorizat de materia cenușie, gândire, design, idei inovatoare, inteligență sufletească, cultură, deschidere la minte, valori științifice, bazele cercetării noastre și eu pe drum.

Așa că nu fi surprins dacă nu îți găsești locul acolo, ne pare foarte rău pentru tine.
Poate vei avea mai mult noroc la forums de la jeuxvideos.com, colegii tăi te așteaptă cu nerăbdare.

iti dau niste sfaturi:

- Vă invit să faceți o excursie la Castorama la secțiunea de instalații sanitare, pentru a începe să vă familiarizați cu țevi, conducte, sau poate chiar cu piulițe sau șuruburi. Va fi un început grozav.

- Economisiți banii pentru protecția internațională a ceva ce nu va exista niciodată, răsfățați-vă cu o vacanță sau cursuri serale la cea mai apropiată Universitate. Practic, odihnește-te și educă-te, neajunsurile tale uriașe și redundanța comentariilor tale stupide din 2013 obosesc publicul. Ca dovadă, vreau această remarcă care rezumă totul:
Ai înțeles că nimănui nu-i pasă de invenția ta fumurie... și că în afară de a stârni vântul și de a suge aerul din noi nu faci mare lucru.
Întoarce-te când ai ceva concret.


- De asemenea, opriți narcoticele sau alte medicamente psihotrope. Sunteți delirați. Nu ai prieteni sau familie? Obțineți tratament, urmăriți. Gândește-te din nou, de-a lungul anilor starea ta se înrăutățește.

Salutare de la o centrală nucleară.
0 x
Eric DUPONT
Mare econolog
Mare econolog
posturi: 751
Înregistrare: 13/10/07, 23:11
x 40

Re: Motorul generatorului de azot lichid




de Eric DUPONT » 04/05/18, 16:18

Văd că în fața tăcerii mele inteligente, singura armă pe care o ai este provocarea și insulta care să-ți dezvăluie slăbiciunea și lipsa de a putea intra în conversație cu argumente științifice convingătoare.

frumoasa incercare de destabilizare dar care de fapt este a enesima.Deci m-am obisnuit.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Inovații, invenții, brevete și idei pentru dezvoltare durabilă”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 116