Un nou motor 4

Subiecte despre acest lucru forum și econologia în limba engleză vorbind pentru persoanele care nu sunt de înțeles limba franceză.
Avatar de l'Utilisateur
inventator
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 570
Înregistrare: 02/03/05, 11:51
Locul de amplasare: Cracovia, Polonia
x 82

Re: nou motor în 4 timpi




de inventator » 14/04/18, 01:14

Nu vă amintește asta de mecanica desenată de James Watt? Dar este necesar să ne întoarcem cu 250 de ani înapoi ..
Imagine

Schema desenată manual de James Watt explicând descoperirea „mișcării paralele” într-o scrisoare către Sohn: „Ideea a luat naștere în acest mod. La găsirea lanțurilor duble, sau a rafturilor și a sectoarelor, foarte incomod pentru comunicarea mișcării pistonului -tot la mișcarea angulată a fasciculului de lucru, m-am apucat de treabă pentru a încerca dacă nu puteam contesta unele mijloace de a efectua mișcări de aceeași formă care se întorc spre centre și, după ceva timp, mi s-a întâmplat că AB, CD, fiind raze egale care se rotesc pe centrele B și C și conectate între ele printr-o tijă AD, în mișcarea prin arcade de o anumită lungime, variațiile de la linia dreaptă ar fi aproape egale și opuse și că punctul E ar descrie o linie aproape dreaptă, și că, dacă pentru comoditate, raza CD ar fi doar jumătate din AB, prin deplasarea punctului E mai aproape de D, ar avea loc același lucru și din aceasta s-a derivat construcția, numită ulterior mișcarea paralelă. "

Desigur, în loc de funie, puteți folosi orice tip de mecanism de mișcare paralel.

https://en.wikipedia.org/wiki/Parallel_motion

Și, desigur, devine din ce în ce mai mare și mai mare viteză după asta ...

Deci, acest Wats nu mai este rău .. dar acest șir poate avea o astfel de formă de izvoare din banner-ul ceasului .. și atunci este cea mai simplă soluție și garantează revoluții mai mari .. evident că idealul este Peaucellier-Lipkin, dar este și cel mai complicat .. Dar după unele analize, la care brațele se atașează de bara de legătură, adică care poartă forțele principale, restul poate să nu fie necesar să aibă o dimensiune monstruoasă ..
În orice caz, utilizarea unei cruci tradiționale a devenit cu siguranță arhaism ... pentru că odată cu utilizarea oricăreia dintre aceste soluții, forța laterală a mulțimii nu se produce, și nu a fost deplasată mai jos, spre traverse și a fost lichidată deloc ..

De asemenea, din desenul meu puteți vedea că un mod foarte ușor prin care putem face răcirea cu apa pistonului.
Acest lucru ne poate oferi, datorită temperaturii foarte scăzute, o schimbare la eflorescența de teflon și unul ar fi tentat să renunțe complet la ulei.
Și aceasta este o chestiune foarte importantă, care ne permite această construcție, așa că mi se pare că poate puteți face practic această problemă și să încercați niște rulmenți și garnituri de teflon

https://en.wikipedia.org/wiki/Peaucelli ... in_linkage

Imagine

Iată animația LINKAGE-ului PEAUCELLIER-LIPKIN care este descărcat automat

http://kmoddl.library.cornell.edu/tutorials/05/

Poza transversală a motorului cu poziție normală Peaucellier-Lipkin: role:



Andrew :D
1 x
Andrew Feliks
Avatar de l'Utilisateur
inventator
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 570
Înregistrare: 02/03/05, 11:51
Locul de amplasare: Cracovia, Polonia
x 82

Re: nou motor în 4 timpi




de inventator » 14/04/18, 01:15

Imagine


Imagine

Note istorice
Sylvester (Collected Works, Vol. 3, Paper 2) scrie că atunci când i-a arătat lui Kelvin un model, „l-a alăptat ca și cum ar fi fost propriul său copil și când a fost făcută o moțiune pentru alinarea lui, a răspuns„ Nu. ! N-am avut destul de mult - este cel mai frumos lucru pe care l-am văzut vreodată în viața mea ”.




Imagine



Care dintre aceste trei mecanisme să folosească ... și aici amploarea forței laterale a pistonului în punctul C ... așa cum puteți vedea pe 1/3 din cuplul pe care îl atinge ... ÎNTREȚI NU VA FI AICI ...: clap:

http://mechanicalexpressions.com/explor ... orque.html



Andrew :D
1 x
Andrew Feliks
Avatar de l'Utilisateur
inventator
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 570
Înregistrare: 02/03/05, 11:51
Locul de amplasare: Cracovia, Polonia
x 82

Re: nou motor în 4 timpi




de inventator » 14/04/18, 01:16

Ce să folosești?
Aceasta este o întrebare bună ..
Cu o nouă construcție o mulțime de necunoscute ... iată una, dar și o nouă modalitate de a conecta tija de conectare ..
Și nu numai matematica mișcării, dar acum trebuie determinată toată forța ...
Multă muncă, cu siguranță ..

Imagine


Mă întreb unde a murit această forță laterală care acționează în cruce?


Andrew :D
0 x
Andrew Feliks
Avatar de l'Utilisateur
inventator
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 570
Înregistrare: 02/03/05, 11:51
Locul de amplasare: Cracovia, Polonia
x 82

Re: nou motor în 4 timpi




de inventator » 14/04/18, 01:17

Iată câteva alte alternative ..



Și în zilele noastre, cum să proiectați un motor care va economisi 10% din combustibil în motorul navei, deoarece nu există fricțiuni în crucea sa tradițională, atunci puteți vedea și conta cât poate fi ...

https://en.wikipedia.org/wiki/Slow_steaming

Imagine



Imagine



Andrew :D
0 x
Andrew Feliks
Avatar de l'Utilisateur
inventator
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 570
Înregistrare: 02/03/05, 11:51
Locul de amplasare: Cracovia, Polonia
x 82

Re: nou motor în 4 timpi




de inventator » 15/04/18, 01:36

Iată câteva alte alternative ..


O astfel de animație, astfel încât să știm despre ce vorbim ..

Imagine

Ei bine, iată capul transversal, dar se aplică la noul meu 4 timpi ... câștigăm foarte mult ... pentru experiența mea cu acest motor, acum obținem 1 litru de piston principal, aproximativ 300 CP la 5000 rpm.
Desigur, fără NOx, deoarece pistoanele vor fi răcite cu apă ..
Ei bine, asta trebuie să lupți pentru ...

Imagine


Andrew : Cheesy:
1 x
Andrew Feliks
Avatar de l'Utilisateur
inventator
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 570
Înregistrare: 02/03/05, 11:51
Locul de amplasare: Cracovia, Polonia
x 82

Re: nou motor în 4 timpi




de inventator » 18/04/18, 05:24

Cel mai bine este să vedeți într-un astfel de desen .. așa că forța moartă nu poate da decât cuiva pe carcasa într-un singur loc ... doar pivotul este în loc, ceea ce dă o rezistență foarte mică la mișcare pe un plan plat .. un element încărcat cu această forță ..

Imagine


Andrew :D
1 x
Andrew Feliks
Avatar de l'Utilisateur
inventator
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 570
Înregistrare: 02/03/05, 11:51
Locul de amplasare: Cracovia, Polonia
x 82

Re: nou motor în 4 timpi




de inventator » 20/04/18, 11:33

Întotdeauna la fiecare două tije de conectare și două manivele de pe arborele cotit dintr-un motor cu 4 cilindri sunt întotdeauna mai puține. : Cheesy:

Imagine


Andrew :D
1 x
Andrew Feliks
Avatar de l'Utilisateur
inventator
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 570
Înregistrare: 02/03/05, 11:51
Locul de amplasare: Cracovia, Polonia
x 82

Re: nou motor în 4 timpi




de inventator » 22/04/18, 03:02

Amurgul de arbori cotiți lungi ar fi fost gata să fie gata ...?

Imagine


Conectorul dintre brațe, deoarece acestea vor avea diametrul principalelor rulmenți ale arborelui cotit principal, acest lucru ar trebui să fie suficient ...


Andrew : Mrgreen:
1 x
Andrew Feliks
Avatar de l'Utilisateur
inventator
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 570
Înregistrare: 02/03/05, 11:51
Locul de amplasare: Cracovia, Polonia
x 82

Re: nou motor în 4 timpi




de inventator » 22/04/18, 03:02

Peaucellier Due crosshead.

Imagine


Andrew : Cheesy:
1 x
Andrew Feliks
Avatar de l'Utilisateur
inventator
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 570
Înregistrare: 02/03/05, 11:51
Locul de amplasare: Cracovia, Polonia
x 82

Re: nou motor în 4 timpi




de inventator » 29/04/18, 17:21

„Metallica” a cântat la Cracovia pe coperta sa de concert „Dżem”, cu care am lucrat ca designer de sunet în 1984-1987. Aici, de asemenea, „Dżem” din timpul meu de lucru








Andrew :D
0 x
Andrew Feliks

Înapoi la "Econologie forum în engleză »

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 67