Generator On-Cash sau nu?

Energiile regenerabile, cu excepția energiei solare electrice sau termice (a se vedeaforums dedicat mai jos): turbine eoliene, energii marine, hidraulice și hidroelectrice, biomasă, biogaz, energie geotermală profundă etc.
Avatar de l'Utilisateur
Sylvester spiritus
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 85
Înregistrare: 23/09/17, 15:03
x 35

Re: On-Cash Generator sau nu?




de Sylvester spiritus » 17/08/18, 15:47

izentrop a scris:
Sylvestre spiritus a scris:Buna seara Tiwi,
Pur și simplu calculați căderile de presiune din sistemul dvs. și veți vedea unde se află problema.
Da, dar nu că ... O presiune de 1 Bar este echivalentă cu 1 kgf / cm², ceea ce înseamnă că, cu cât umflăm mai mult balonul scufundat, cu atât suprafața în contact cu apa crește și cu atât mai multă forță va fi necesară umfla-l.

Legile termodinamicii sunt crude : Twisted:


In totalitate de acord !
Întrucât eclectronul (mulțumită lui) și dumneavoastră ați menționat deja rolul presiunii, mi s-a părut bine să apelați la disipările de energie prin frecare pentru a-i arăta lui Tiwi cât de „înverșunată” a fost ideea lui. .

Acestea fiind spuse, există multe cazuri în care cei vii sfidează legile fizicii, voi sări peste două:
Primul pentru comentariile tânărului student american:

Al doilea pentru partea senzațională: (călugării Shaolin călătoresc în Franța ...):

Explicația este cunoscută de milenii, dar societățile noastre materialiste nu o pot integra:
„Materia care ne înconjoară și care ne constituie este doar partea vizibilă, tangibilă a fluxurilor de energie care ne animă pe noi, pe noi și pe tot mediul nostru!”

Noțiunea de eter a fost abandonată acum o sută de ani pentru că am crezut într-un eter static, dar revine cu teoria cuantică a câmpului ca superfluid în mișcare:
https://en.wikipedia.org/wiki/Superfluid_vacuum_theory
Este omerta în Franța, dar studiile asupra superfluidelor tind să arate că vârtejurile interacționează cu vidul cuantic.
https://hal.archives-ouvertes.fr/hal-01 ... 2/document
https://api.intechopen.com/chapter/pdf-download/47567

O să mă împrietenesc din nou cu aceste cuvinte ... : Roll:
0 x
„Necunoscătorii cred că știu totul, savantul crede că nu știe nimic ...” Lao Tseu
yves35
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 221
Înregistrare: 27/09/15, 23:22
Locul de amplasare: Rennes
x 60

Re: On-Cash Generator sau nu?




de yves35 » 17/08/18, 19:53

bonjour,

O să mă împrietenesc din nou cu aceste cuvinte ... : Roll:

ai dreptate . În videoclip: „Nimic rău nu i se poate întâmpla unui maestru Shaolin” de la 1.20 vedem un sportiv trăgând o mașină cu gâtul. Fac la fel cu b.te și mi-am făcut o mulțime de prieteni : Mrgreen:

Yves
0 x
ignorat: obamot, janic, guygadebois... aer, aer. Nu suntem (încă) pe Qanon Ben, dacă de fapt
Avatar de l'Utilisateur
Sylvester spiritus
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 85
Înregistrare: 23/09/17, 15:03
x 35

Re: On-Cash Generator sau nu?




de Sylvester spiritus » 17/08/18, 20:47

Cu ceea ce are la gât, dacă încerci să faci la fel cum spui; Mai degrabă cred că prietenii tăi vor fugi îngroziți să-ți vadă apendicele masculin culcat inert pe trotuar. : Mrgreen:
Băieții ăștia sunt cu adevărat ieșiți din comun ...

Bună.
0 x
„Necunoscătorii cred că știu totul, savantul crede că nu știe nimic ...” Lao Tseu
Tiwi
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 10
Înregistrare: 11/08/18, 17:56

Re: On-Cash Generator sau nu?




de Tiwi » 17/08/18, 21:19

Toate acestea sunt în regulă, dar mai sunt încă 1,3 tone de beton care vor căuta să curgă doar după ce electrovalva este deschisă, cred că generează ceva din orice ai spune și poate chiar să fie suficient pentru a depăși toate pierderile pe care le menționați. Cu cât balonul se va scufunda, cu atât forța de greutate a betonului va fi mai importantă în comparație cu forța inversă generată de aer.

Nu este nevoie să umpleți direct balonul cu o supapă de reținere fără un sistem mecanic (un recipient simplu umplut cu aer returnat la ieșirea conductei), prin urmare, suprafața de contact a aerului și apa va rămâne constantă.

Pentru frecare, nu este nevoie de viteză, deoarece sistemul nu consumă nimic odată ce aerul este golit de balon, iar fricțiunea va fi direct proporțională cu această viteză.

Deoarece ecuațiile nu sunt lucrurile mele, voi face mai degrabă un experiment simplu. Dacă sunt bule, este bine, dacă nu, mă înșel.
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12307
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2968

Re: On-Cash Generator sau nu?




de Ahmed » 17/08/18, 22:06

De ce naiba s-ar scufunda balastul dvs. 1,3 T, deoarece este compensat de un balast situat la capătul frânghiei sale? Presupun că al doilea balast este mult mai ușor decât primul și servește doar pentru a strânge frânghia.
Prin urmare, să presupunem că ultimul balast are o greutate neglijabilă: în acest caz, energia potențială a primului balast va face ca balonul să se scufunde ușor atunci când supapa de aer este deschisă, astfel încât presiunea balastului din partea superioară echilibrează cel al balonului inferior, ceea ce se va întâmpla foarte repede din cauza diferenței de presiune din mijloc. De atunci, întregul va rămâne nemișcat pentru eternitate și singura energie care va fi manifestată va fi aceea care va fi necesară pentru ridicarea balastului ... : Roll:
Chiar presupunând (printr-un experiment de gândire) că nu există nicio diferență de presiune la orice adâncime a apei, ar exista un transfer mai mare de aer de la primul balon la al doilea până că se atinge punctul de echilibru al sistemului. Aceasta este ceea ce vedem pe toate dispozitivele bazate pe o oscilație a punctului de echilibru și care caută să exploateze „energia gravitației” *, a cărei înșelăciune este doar o a optsprezecea variantă ...
Energia nu poate fi creată sau distrusă ... : Wink:

* Din păcate pentru toți acești handymen, gravitația nu este o energie, ci o forță, care este destul de diferită și care este suficientă pentru a explica inutilitatea încercărilor lor!
0 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
moinsdewatt
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 5111
Înregistrare: 28/09/09, 17:35
Locul de amplasare: Isere
x 554

Re: On-Cash Generator sau nu?




de moinsdewatt » 18/08/18, 00:01

a scris:Energia gratuită trebuie să fie energia consumată verbal între 2 persoane care nu au același punct de vedere asupra sexului îngerilor.

O altă interpretare?


Încă aștept.
0 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13693
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1516
A lua legatura cu:

Re: On-Cash Generator sau nu?




de izentrop » 18/08/18, 00:43

Sylvestre spiritus a scris:Noțiunea de eter a fost abandonată acum o sută de ani pentru că am crezut într-un eter static, dar revine cu teoria cuantică a câmpului ca superfluid în mișcare
Cu ajutorul numerelor de circ, suntem într-adevăr în mijlocul sexului îngerilor.
0 x
yves35
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 221
Înregistrare: 27/09/15, 23:22
Locul de amplasare: Rennes
x 60

Re: On-Cash Generator sau nu?




de yves35 » 18/08/18, 01:36

Bună seara,

nu astăzi ascundem lucruri. Au reușit chiar să o facă să dispară:


Yves
0 x
ignorat: obamot, janic, guygadebois... aer, aer. Nu suntem (încă) pe Qanon Ben, dacă de fapt
Tiwi
Învăț econologie
Învăț econologie
posturi: 10
Înregistrare: 11/08/18, 17:56

Re: On-Cash Generator sau nu?




de Tiwi » 18/08/18, 11:33

Pentru ca oamenii să nu înțeleagă greșit punctul meu de vedere asupra termodinamicii, mă explic mai bine. Este evident că ecuațiile date sunt corecte, unde nu sunt de acord atunci când spune că excesul de numerar este imposibil.

Un bun exemplu este motorul Steorn, scopul său este de a injecta energie într-un timp foarte scurt pentru a genera energie similară într-un timp mai lung. Aceasta este ceea ce termodinamica nu a luat în considerare, cred.

Lui Yves îi va plăcea:
Nu mă pricep la ecuații, deoarece studiile mele m-au condus mai degrabă la algebra lui bool unde 1 și 1 sunt 3. :-)

Ahmed, iată o posibilă soluție pentru problema dvs. cu cablul:
Imagine
0 x
eclectron
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2922
Înregistrare: 21/06/16, 15:22
x 397

Re: On-Cash Generator sau nu?




de eclectron » 18/08/18, 12:51

a scris:
a scris:Energia gratuită trebuie să fie energia consumată verbal între 2 persoane care nu au același punct de vedere asupra sexului îngerilor.

O altă interpretare?


Încă aștept.


Bine dacă insiști : Lol:
Pomparea printr-un convertor într-o sursă de flux neexploatată, necunoscută sau necunoscută.
Conform acestei definiții, soarele, vântul sunt energii libere.
Poate sunt și alții, într-adevăr necunoscuți?
Atâta timp cât unul nu a găsit și a dovedit, nu poate fi afirmativ, nici într-un fel, nici în celălalt.
Pentru sceptici, în cel mai bun caz putem spune că nu cunoaștem o astfel de sursă și că nu prea mult oferă încredere în existența sa.

Pentru Tiwi, nu există o sursă necunoscută sau nerecunoscută, deoarece el folosește gravitația care nu este o sursă de energie în altă parte, ci un câmp static.
Într-un sistem închis (în buclă), un câmp static ia tot ceea ce a dat.
cu alte cuvinte, munca unei greutăți între 2 altitudini este identică, indiferent de calea luată.
bilanț asigurat: zero.
Aștept șmecheria secolului care să mă contrazică asupra acestui punct : Wink:
0 x
nu contează.
Vom încerca cele 3 postări pe zi max

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Hidraulică, turbine eoliene, energie geotermală, energii marine, biogaz ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 321