Consum uimitor de păcură!

Construirea habitatului natural sau ecologic: planuri, proiectare, sfaturi, expertiză, materiale, geobiologie ... Casă, construcție, încălzire, izolare: tocmai ați primit una sau mai multe citate. Nu pot alege? Precizați problema dvs. aici și vă vom sfătui cu privire la alegerea corectă! Ajutor în citirea DPE sau a diagnosticării energiei de mediu. Ajutor la cumpărarea sau vânzarea de bunuri imobiliare.
Avatar de l'Utilisateur
gegyx
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6979
Înregistrare: 21/01/05, 11:59
x 2904




de gegyx » 06/06/06, 17:47

jean63 a scris:Este o idee grozavă: aici ar trebui să găzduiască persoanele fără adăpost pe timpul iernii: bine amenajate și cu câteva ferestre, poate arăta ca o casă mobilă.
Este deja utilizat de ISP (imigranți fără acte)
: Cheesy:
Unele recipiente miroase a pește?
0 x
Avatar de l'Utilisateur
ZAC
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 1446
Înregistrare: 06/05/05, 20:31
Locul de amplasare: piton st leu
x 2




de ZAC » 06/06/06, 18:35

jean63 a scris:Care este dimensiunea unui recipient pentru frigider exterior / interior?
1000 de euro este prețul de 4? găsești asta în porturi precum Le Havre sau Marsilia?

hi
un picior de 40 este 12x2.40x2.50ext
un picior de 20 este 6x2.40x2.50ext
interiorul te ia cam 20cm. sunt jumbo + high dar nu stiu daca exista frigider?

le puteți găsi oriunde există expeditori (toate orașele importante). Le puteți găsi și în licitații.
1000 € este cameră, dar 6000 € pentru o casă fără apă și este foarte izolată.

nu Nu locuiesc într-un container la întâlnire, dar am participat la dezvoltarea unei case pentru 8 persoane în Bretania; la vremea aceea toți vecinii l-au luat pe tip pentru o barjă. Acum înflorește peste tot : Lol:
Tipul de la acea vreme făcuse asta pentru că nu putea obține autorizația de construire, așa că făcuse un mic sens giratoriu cu grădina din mijloc; orașul l-a supărat 2/3 de ani și timp de 10 ani o lasă în pace : Lol:
@+
0 x
A spus zebră, om liber (rasă în pericol de dispariție)
Nu pentru că sunt proastă că nu încerc să fac lucruri inteligente.
Avatar de l'Utilisateur
jean63
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 2332
Înregistrare: 15/12/05, 08:50
Locul de amplasare: Auvergne
x 4




de jean63 » 06/06/06, 23:33

Tipul de la acea vreme făcuse asta pentru că nu putea obține autorizația de construire, așa că făcuse un mic sens giratoriu cu grădina din mijloc; orașul l-a supărat 2/3 de ani și timp de 10 ani o lasă în pace


Într-adevăr, rulotele de tip „mobil” sau locuințele pentru case mobile nu necesită autorizație de construire: sunt utilizate pe scară largă pe Ile de Ré și în multe locuri de-a lungul coastei. Fără impozite pe proprietate sau impozite pe locuințe, acesta este fundamentul, dar vor aduce o lege care să impoziteze toate acestea.
Un container nu trebuie conceput ca habitat! Problema este că trebuie să ai acces care să permită transportarea unui astfel de cub pe teren cu un camion cu semiremorcă !!

Am participat la dezvoltarea unei case de 8 persoane în Bretania; pe atunci toți vecinii l-au luat pe tip pentru o barjă. Acum înflorește peste tot

Este adevărat că, din punct de vedere estetic, nu ar trebui să fie cel mai bun dintr-un frumos sat breton, dar poți oricând să „îmbraci” exteriorul pentru a le face plăcute de privit.
0 x
Doar când a renunțat la ultimul copac, a contaminat ultimul pârâu, a pescuit ultimul pește pe care omul îl va observa că banii nu sunt comestibili (MOHAWK indian).
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 07/06/06, 19:42

bonjour
în orașe și sate există locuri dedicate acestui tip de casă mobilă. în principiu există un comitet de urbanism și oficialii municipali aleși decid asupra locurilor de grupare a acestor case, acest lucru face ca străzile de acest tip de construcție cu canalizare și toate serviciile celorlalte case, unele nu devin (nu mai sunt mobile) și bine decorat arată ca o căsuță cu iarbă și flori în jur.

André
0 x
meeshell2001
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 22/10/06, 11:20




de meeshell2001 » 22/10/06, 11:44

Buna,

"Am luat parte la amenajarea unei case pentru 8 persoane în Bretania; pe atunci toți vecinii l-au luat pe tip pentru o barjă. Acum înflorește peste tot"


Locuiesc în Bretania și mă interesează locuințele prefabricate / containerizate, unde este satul despre care vorbiți și putem contacta locuitorii acestor case containerizate?


Este adevărat că, din punct de vedere estetic, nu ar trebui să fie cel mai bun dintr-un frumos sat breton, dar poți oricând să „îmbraci” exteriorul pentru a le face plăcute de privit.


Din păcate, stilul caselor bretone construite astăzi este departe de casele tradiționale din piatră (pen-ty).
Acum sunt subdiviziuni de case cu „cușcă de pui” care se întind pe kilometri în mediul rural, cu siguranță drăguțe, dar pe care le ajută să le denatureze. Habitatul containerului - cu condiția să fie gândit - nu poate, în opinia mea, să fie mai rău și, în plus, este detașabil.

Michel
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Capt_Maloche
moderator
moderator
posturi: 4559
Înregistrare: 29/07/06, 11:14
Locul de amplasare: Ile de France
x 42




de Capt_Maloche » 23/10/06, 12:29

EH Jji! Ți-am descoperit postarea puțin târziu

pentru consumul de păcură, începeți prin a privi setarea arzătorului,

Setați temperatura de evacuare a fumului la aproximativ 130 ° C

Personal, când mi-am cumpărat cazarma, cazanul exista și fumul ieșea la 300 ° C !! (arzător suprasolicitat și cazan murdar) Odată ce ajustarea a fost făcută, -30% consum doar la ieșire !!

În caz contrar, cea mai bună izolație este cea care se face din exterior.

hi
0 x
"Consumul este ca o căutare a consolare, o modalitate de a umple un gol existențial în creștere. Cu cheia, o mulțime de frustrare și o mică vină, mărită de conștiința ecologică." (Gérard Mermet)
OUCH, OUILLE, OUI, AAHH! ^ _ ^

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Reveniți la „Imobiliare și construcții ecologice: diagnostice, HQE, HPE, bioclimatism, habitat natural și arhitectură climatică”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 74