Economisiți bani oprind frigiderul la orele de vârf?

echipamente electronice și de calculator hi-tech și Internet. O mai bună utilizare a energiei electrice, de ajutor cu munca și caietul de sarcini, selectarea echipamentelor. Prezentari program și planuri. Valuri și poluarea electromagnetică.
Avatar de l'Utilisateur
renaud67
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 638
Înregistrare: 26/12/05, 11:44
Locul de amplasare: marseille
x 8




de renaud67 » 26/10/06, 09:36

În modul de hibernare, computerul aruncă toată memoria RAM de pe disc: dimensiunea fișierului este cel puțin egală cu dimensiunea memoriei RAM a computerului.
0 x
Absurditățile de ieri sunt adevărurile de astăzi și banalitățile de mâine.
(Alessandro Marandotti)
Rulian
Am postat mesaje 500!
Am postat mesaje 500!
posturi: 686
Înregistrare: 02/02/04, 19:46
Locul de amplasare: Caen




de Rulian » 26/10/06, 11:02

Mulțumesc renaud67 pentru această clarificare, nu știam cum ar putea funcționa.

În caz contrar, un alt posibil truc pentru computer, dar pentru a testa cu un PM230, este să folosiți un utilitar „downcloaking”, care vă permite să limitați frecvența sau chiar tensiunea procesorului. Aceste programe sunt utilizate pe laptopuri pentru a crește durata de viață a bateriei. Există pe Win și Linux (o privire în depozitele Debian sau Ubuntu și hop! Finalizat !!)

Este încă teribil să reușești să reduci acele mașini nenorocite de mașini puternice pe care majoritatea oamenilor le folosesc pentru Office și Internet ...
0 x
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 26/10/06, 17:44

Rulian a spus:

Este totuși îngrozitor să ajungi să limitezi acele nenorocite dispozitive puternice pe care majoritatea oamenilor le folosesc pentru Office și Internet.


1) Este ca mașinile: ai nevoie de 140 CP pentru a merge la birou?
2) Este adevărat, în cele din urmă aș putea aproape să fiu mulțumit de un AT286 la birou, dar există tot audiovizualul
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
elefant
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6646
Înregistrare: 28/07/06, 21:25
Locul de amplasare: Charleroi, centrul lumii ...
x 7




de elefant » 26/10/06, 17:58

Rulian a spus:

Este totuși îngrozitor să ajungi să limitezi acele nenorocite dispozitive puternice pe care majoritatea oamenilor le folosesc pentru Office și Internet.


1) Este ca mașinile: ai nevoie de 140 CP pentru a merge la birou?
2) Este adevărat, în cele din urmă aș putea aproape să fiu mulțumit de un AT286 la birou, dar există tot audiovizualul
0 x
PCQ elefant suprem de onoare éconologue ..... Sunt prea precaut, nu este suficient de bogat și prea leneș pentru a salva într-adevăr CO2! http://www.caroloo.be
Avatar de l'Utilisateur
tăietor de lemne
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 4731
Înregistrare: 07/11/05, 10:45
Locul de amplasare: În munți ... (Trièves)
x 2




de tăietor de lemne » 26/10/06, 19:01

Sughițuri?
0 x
"Sunt un mare brute, dar eu rareori greșesc ..."

Înapoi la «Electricitate, electronică și calculatoare: Hi-Tech, internet, DIY, iluminat, materiale și știri»

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 116