Funcționarea cu ulei intern: posibil?

ulei vegetal brut, diester, bio-etanol sau alți biocombustibili sau combustibili de origine vegetală ...
Andre
Motorul de căutare Pantone
Motorul de căutare Pantone
posturi: 3787
Înregistrare: 17/03/05, 02:35
x 12




de Andre » 06/06/07, 05:00

bonjour

Ulei KLOTZ

Ulei de ricin Racing Bénol (ulei de ricin)

WWW.klotzlube.comm

Se amestecă cu metanol, alcool și nitrometan
este uleiul preferat al celor care concurează la motocross și snowmobile cu patru roți

Destul de scump 10 dolari pentru 16 uncii sau 0,473 litri, dar durează cât compensează ...

André
0 x
Paști
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 30/11/18, 09:02

Re:




de Paști » 30/11/18, 09:06

ex-oceanic a scris:Tehnic, da, este posibil. Din punct de vedere legal, nu pentru că TVA aplicat acestui produs nu corespunde cu cel al motorinei. În caz de îndoială din partea poliției, acestea pot lua combustibil și, dacă este roz, va afecta.
Nu știu dacă peleta ceramică care adsorbe vopseaua roșie de păcură este încă plasată pe pompele de injecție, dar această peletă face posibilă estimarea cantității de combustibil consumată ilegal. În caz contrar, ei folosesc kilometrajul vehiculului și consumul mediu pentru a calcula defectul TVA și pentru a face o captură urâtă + amendă ...
Pe scurt, puneți mai mult petrol decât combustibil ... Este mai ecologic și, în plus, UE îi permite ...


Este amuzant acest zvon, pentru că informațiile au fost refuzate în presă de un inspector fiscal!
De fapt, ei pot impozita doar ceea ce este în rezervor!

Atunci când peleta din pompă, prima dată când am citit așa ceva, este și mai incredibil, deoarece producătorul pompei, în special străin, să-l numim doar pe cel mai faimos: Bosch ar trebui să fie un complice al Administrația fiscală franceză și astfel de metode demne de anchetă, care, cu toate acestea, probabil nu vor surprinde pe nimeni cu privire la administrarea fiscală într-adevăr! Și toate acestea pentru ceva care nu există de când a fost negat de aceeași administrație!
Ei bine, am două pompe în rabe, cred că o să-mi desfac una, pe lângă faptul că am vrut, să verific asta odată pentru totdeauna! din toate acestea este instructiv mecanic, în afară de acest gen de vânătoare de păcăleli!

Și mă întreb dacă toate aceste zvonuri nu sunt declanșate chiar de guvern!
Știrile false sunt și guvernul! și apoi găsesc o grămadă întreagă de oameni care să transmită aceste prostii!
Dernière édition alin Paști 30 / 11 / 18, 09: 35, editate 2 ori.
0 x
Paști
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 2
Înregistrare: 30/11/18, 09:02

Re:




de Paști » 30/11/18, 09:31

Rulian a scris:Sunt de acord cu citro.

Nu văd cum am discuta despre cel mai bun mod de a păcăli administrația dacă aceasta nu are legitimitate ecologică.

Dacă vrei să devii roșu, asta e treaba ta, dar nu asta este deloc scopul forum. Este chiar sincer incompatibil cu ideea care stă la baza discuțiilor noastre.

Vă sugerez să închideți acest fir.


pe de altă parte, citiți pe altul forum pe această temă, că un amestec de ulei de rapiță și combustibil de încălzire pentru sobele de petrol, subiectul inițial, a dat rezultate excelente în ceea ce privește poluarea, autorul postării a testat și a ieșit aproape fără funingine la CT care a surprins controlerul.
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Biocombustibili, biocarburanți, biocombustibili, BtL, combustibili alternativi nefosili ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 123