Curățarea anuală a computerului

Consumul si dieta durabile și responsabile sfaturi de zi cu zi, pentru a reduce consumul de energie și apă, deșeuri ... Mananca: preparate și rețete, găsi hrană, informații sănătoase de conservare locale și de sezon produse alimentare ...
papyann
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 1
Înregistrare: 17/03/16, 16:40

Re: curățarea anuală a computerului




de papyann » 17/03/16, 16:57

bonjour
Am o metodă foarte simplă, ieftin un aspirator, o perie lungă cu peri, 1m de cablu 0.7 aprox un clip aligator
Înconjorez peria la lipirea perilor și la celălalt capăt al sârmei conectez clema de crocodil pe care o conectez la masa generală
a computerului cu cutie metalică sau a oricărei mase identificate ca atare. Las aspirata afara si curat cu pensula
asta este și am făcut asta de vârste fără probleme
iată mica mea participare
0 x
oli 80
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 1687
Înregistrare: 02/01/09, 17:23
Locul de amplasare: moselle 57
x 112

Re: curățarea anuală a computerului




de oli 80 » 17/01/19, 21:47

Bună seara, am găsit doar un videoclip al unui reparator de computer care vorbește despre noul accesoriu pentru aspiratorul momentului


el are un model vechi de aspirator, având în vedere adaptarea accesoriului pe acesta,
ceea ce este plăcut cu acest accesoriu sunt cele două adaptoare furnizate care vă permit să adaptați periile și alte sfaturi de la aspiratoarele vechi la modele mai noi de aspiratoare.

bună seara
1 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79121
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re: curățarea anuală a computerului




de Christophe » 17/01/19, 22:03

Vaca un subiect de 13 ani dezgropat !!

Cred că este un record aici, nu? : Cheesy:
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79121
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10973

Re:




de Christophe » 17/01/19, 22:04

Targol a scris:Când vă spunem că P2P este periculos !!! : Lol: : Lol: : Lol:


Mai există P2P?
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Consumul sustenabil: consum responsabil, alimente, sfaturi și trucuri"

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 122