Econokit, încă un kit de doping de apă în vânzare

Injecția de apă în motoarele termice și celebrul „motor pantone”. Informații generale. Apăsați decupaje și videoclipuri Înțelegere și explicații științifice privind injectarea apei în motoare: idei pentru ansambluri, studii, analize fizico-chimice.
Janic
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 19224
Înregistrare: 29/10/10, 13:27
Locul de amplasare: Burgundia
x 3491

Re: Econokit, încă un kit de dopaj cu apă de vânzare




de Janic » 21/07/18, 18:03

esti pesimist ... e mai mult
https://fr.wikipedia.org/wiki/Effet_placebo

Ai dreptate să subliniezi acest aspect. Într-adevăr, întrebarea a fost văzută și revizuită cu ceva timp în urmă sau a apărut că efectul placebo a fost între 10 și 90% în funcție de studii, indivizi și patologii. Deci individual și nu ca o medie care nu înseamnă nimic.
Dacă pentru cele mai numeroase patologii efectul este 10% (cu pif) și dacă pentru cele mai rare patologii, numărul este 90% (cu pif) care, evident, nu poate da o medie de 50% și, prin urmare, numărul în raport cu numărul total va fi mai aproape de podea decât plafonul și că studiile sunt destul de vagi, ca în cazul vaccinurilor, evident.
Doar o notă: " Placebo acționează nu numai asupra semnelor subiective (durere, anxietate, depresie etc.), Autorul nu a lovit niciodată un ciocan pe degete și nu le-a lipit de o ușă. Nimic subiectiv ce știu! În conformitate cu ceea ce spune el după aceea, ar fi trebuit să scrie semne NON MESURABILE sub acoperirea dispozitivelor care sună, sună, dar nu cu dispozitivul nostru interior care merge mai departe. :strigăt: Deci, nu cu mult timp în urmă, capii noștri de becuri medicale au considerat că un bebeluș nu poate suferi și operațiunile au fost făcute în grabă. Și asta continuă din nou cu vaccinurile.
https://www.agoravox.fr/actualites/sant ... -ne-137003

Dincolo de asta și pentru a reveni la dopajul cu apă, există zeci, chiar sute de experimentatori, inclusiv eu, care au verificat eficacitatea sistemului (ceea ce nu spune că toate sistemele au aceeași rezultate, departe de ea), dar este rău și mai rău decât ignoranța să spui contrariul.
1 x
"Noi facem știința cu fapte, cum ar fi făcând o casă cu pietre: dar o acumulare de fapte nu mai este o știință decât o grămadă de pietre este o casă" Henri Poincaré
Avatar de l'Utilisateur
grinchou
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 12/01/19, 23:25
x 3

Re: Econokit, încă un kit de dopaj cu apă de vânzare




de grinchou » 15/01/19, 20:44

-> Mikelmout:
dacă mai aveți acest kit, aș fi suficient de interesat să îmi fac propria părere despre vechea mea Diesel 307.
Din câte am înțeles, cu acest kit, nu există nicio tăiere în țeava de eșapament, deci este ușor demontabil nu?
În plus, Econokit se află în Saint Aunes (34), nu departe de locul în care locuiesc, așa că va fi mai ușor să obțineți răspunsuri „personal”.
1 x
Avatar de l'Utilisateur
Nikolaj
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 173
Înregistrare: 17/08/17, 18:38
Locul de amplasare: inel 35120 pican
x 14

Re: Econokit, încă un kit de dopaj cu apă de vânzare




de Nikolaj » 23/01/19, 20:33

grinchou a scris:-> Mikelmout:
dacă mai aveți acest kit, aș fi suficient de interesat să îmi fac propria părere despre vechea mea Diesel 307.
Din câte am înțeles, cu acest kit, nu există nicio tăiere în țeava de eșapament, deci este ușor demontabil nu?
În plus, Econokit se află în Saint Aunes (34), nu departe de locul în care locuiesc, așa că va fi mai ușor să obțineți răspunsuri „personal”.

salut, ai cumpărat acest kit? l-ai instalat?
0 x
Un mister este perpetuat doar atunci când există refuzul studierii sale (Georges Charpak?)
Avatar de l'Utilisateur
grinchou
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 12/01/19, 23:25
x 3

Re: Econokit, încă un kit de dopaj cu apă de vânzare




de grinchou » 24/01/19, 13:01

Nu am primit niciun răspuns de la MikelMout, dar aștept un răspuns de la un alt utilizator nemulțumit, apropo.

Prin contra, între timp, am făcut un schimb foarte interesant cu autorul acestui blog
http://leblogdedany8.over-blog.net/2017/09/kit-dopage-eau.html
care a instalat și utilizat cu succes kitul Ecopra.

Apoi a făcut clone simplificate pentru celelalte vehicule și a adăugat doar mai multe informații în articolul său,
urmând întrebările mele de bază (-:

În final, versiunea simplificată pe care o folosește pare foarte simplă de fabricat și instalat.
2 x
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Econokit, încă un kit de dopaj cu apă de vânzare




de izentrop » 22/10/19, 15:58

La banca de testare autoplus, câștigul maxim de combustibil a fost înregistrat cu 0,7%
0 x
Avatar de l'Utilisateur
GuyGadebois
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 6532
Înregistrare: 24/07/19, 17:58
Locul de amplasare: 04
x 982

Re: Econokit, încă un kit de dopaj cu apă de vânzare




de GuyGadebois » 22/10/19, 16:06

izentrop a scris:La banca de testare autoplus, câștigul maxim de combustibil a fost înregistrat cu 0,7%

Fără detalii, nimic. Un alt lucru gol ...
0 x
"Este mai bine să-ți mobilizezi inteligența în rafturi decât să-ți mobilizezi rahatul pe lucruri inteligente. (J.Rouxel)
„Prin definiție, cauza este produsul efectului”. (Tryphion)
„360 / 000 / 0,5 este de 100 de milioane și nu de 72 milioane” (AVC)
Avatar de l'Utilisateur
Nikolaj
Înțeleg econologia
Înțeleg econologia
posturi: 173
Înregistrare: 17/08/17, 18:38
Locul de amplasare: inel 35120 pican
x 14

Re: Econokit, încă un kit de dopaj cu apă de vânzare




de Nikolaj » 23/10/19, 08:01

grinchou a scris:-> Mikelmout:
dacă mai aveți acest kit, aș fi suficient de interesat să îmi fac propria părere despre vechea mea Diesel 307.
Din câte am înțeles, cu acest kit, nu există nicio tăiere în țeava de eșapament, deci este ușor demontabil nu?
În plus, Econokit se află în Saint Aunes (34), nu departe de locul în care locuiesc, așa că va fi mai ușor să obțineți răspunsuri „personal”.

salut, uita-te pe aceasta pagina:
https://www.facebook.com/palahniuk.nikolaj/
probabil că veți găsi acolo sisteme foarte economice și fiabile ...
0 x
Un mister este perpetuat doar atunci când există refuzul studierii sale (Georges Charpak?)
izentrop
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 13644
Înregistrare: 17/03/14, 23:42
Locul de amplasare: Picardie
x 1502
A lua legatura cu:

Re: Econokit, încă un kit de dopaj cu apă de vânzare




de izentrop » 23/10/19, 08:47

nikolaj a scris:Un mister este perpetuat doar atunci când există refuzul studierii sale (Georges Charpak?)
cu totul consuma mai putin masina / a-turbulator-vortex-saver-de-combustibil-cu-t2212-270.html # p352484
0 x
Avatar de l'Utilisateur
grinchou
Descopesc econologia
Descopesc econologia
posturi: 3
Înregistrare: 12/01/19, 23:25
x 3

Re: Econokit, încă un kit de dopaj cu apă de vânzare




de grinchou » 24/10/19, 08:02

De fapt, am văzut acest tip de turbulator vortex pe „LeblogDeDany8” și am cumpărat un „F1Z” pe AliExpress cu mai puțin de 10 €, dar recunosc că nu mi-am luat timp să îl montez pe motorina mea 307.

De fapt, căutam mai degrabă feedback despre doparea apei, cel puțin sistemul dany bine simplificat: rezultate interesante sau coroziune excesivă, etc.

Rețineți că articolul lui Dany evoluează constant, cu siguranță pe măsură ce se pun întrebări.
I-am pus întrebări, au apărut paragrafe.
Re-răsfoind-o mai devreme, încă văd noi detalii care au apărut.
Ei bine, începe să devină un pic dezordonat, dar este totuși interesant.
0 x

Reveniți la „Injectarea apei în motoarele termice: informații și explicații”

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 147