De ce bărbatul vrea o accelerație atât de mare? Vehicule, sport ...

Transport și noi de transport: energia, poluarea, motor, concept, vehicule hibride, prototipuri, controlul poluării, reglementările privind emisiile, taxa. nu moduri de transport individuale: transport, organizare, carsharing sau carpooling. Transportul fără sau cu mai puțin ulei.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79111
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: De ce omul iubește atât de mult accelerația? Vehicule, sport ...




de Christophe » 18/02/19, 13:15

Da, la fel ca celelalte cazuri ale băieților mei: G rămâne doar un potențial de accelerare, iar creierul uman este supus acestui potențial permanent, mi s-a părut util să îl specific, deoarece suntem în fizică psihologia accelerației ...

Exemplu: când stai în picioare, creierul tău știe că brațele tale vor cădea de la sine din cauza G și când îți treci urechea interioară și creierul îți va regla mersul, astfel încât să nu-ți pierzi echilibrul din cauza gravitației. . Exceptând un anumit număr de g în care devine complicat ... (g de alcool acolo!) : Mrgreen:)
0 x
Ahmed
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 12298
Înregistrare: 25/02/08, 18:54
Locul de amplasare: Burgundia
x 2963

Re: De ce omul iubește atât de mult accelerația? Vehicule, sport ...




de Ahmed » 18/02/19, 19:18

Vă mulțumesc pentru aceste detalii (un pic inutile), dar deja am observat! Este astfel încât efectele potențiale să nu apară prea brusc, încât iau toate precauțiile necesare când urc într-un copac (de exemplu). : Mrgreen:
Faptul că brațele cad din mine mai ușor decât se ridică nu reprezintă o accelerație care induce senzații puternice, care a fost, mi se pare, subiectul acestui fir ...
1 x
- Mai presus de toate, nu credeți ce vă spun.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79111
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: De ce omul iubește atât de mult accelerația? Vehicule, sport ...




de Christophe » 18/02/19, 19:23

Ahmed a scris:dar deja observasem!


Pău aici sunt liniștită! : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: De ce omul iubește atât de mult accelerația? Vehicule, sport ...




de Adrien (ex-nico239) » 19/02/19, 15:21

Ar trebui să aflăm care sunt reacțiile fiziologice induse de accelerație.

Accelerația pe 2 roți (sau în disciplinele culisante), cum ar fi frânarea sunt mai multe momente de tensiune decât plăcere, spre deosebire de toate pasajele în care intră în forță centrifugă ...

Ar fi interesant de știut dacă este coroborat de experiență și ce substanță primește creierul în funcție de diferitele faze: forța centrifugă și dopamina aceeași luptă ??? Cine știe?
0 x

 


  • Subiecte similare
    Răspunsuri
    Vizualizări
    Ultimul mesaj

Înapoi la "Transport nou: inovații, motoare, poluare, tehnologii, politici, organizare ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 183