Parbriz înghețat INTERIOR iarna?!? Ce soluție?

Transport și noi de transport: energia, poluarea, motor, concept, vehicule hibride, prototipuri, controlul poluării, reglementările privind emisiile, taxa. nu moduri de transport individuale: transport, organizare, carsharing sau carpooling. Transportul fără sau cu mai puțin ulei.
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Parbriz înghețat INTERIOR iarna?!? Care soluție?




de Christophe » 20/02/19, 10:26

izentrop a scris:Trebuie să instalați ștergătoarele în interior sau să evitați să faceți BBBBRRR! , zgomotul motorului cu gura, pentru că stropeste !!!.

Nu, sunt strâns : Mrgreen: ...


Nu râdeți prea mult, sunt sigur că există unul (sau mai multe) brevete pentru ștergătoarele interne! : Cheesy:
0 x
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Parbriz înghețat INTERIOR iarna?!? Care soluție?




de Adrien (ex-nico239) » 20/02/19, 10:30

Christophe a scris:În ceea ce privește preîncălzirea mașinii, având în vedere cantitatea de gel interior (strat de 2 mm?) Pe care am experimentat-o, „durează 30-45 de minute până la încălzire


:?: :?: :?: oh ce ... ciudat

- 9 în această dimineață și în 10 minute a fost așezat afară și pe o capcană Kangoo ...

Curios pentru că dacă se dezgheață la exterior cu aer fierbinte care este totuși pulsat în interior, ar trebui să se dezghețe cu atât mai mult în interior ...
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Parbriz înghețat INTERIOR iarna?!? Care soluție?




de Christophe » 20/02/19, 10:35

Este o estimare, nu am testat ... inimii mele economiste nu-i place să conducă mașini când staționează! : Mrgreen:

Nu, nu se dezgheață mai bine la exterior ... nu încetinește cel puțin ... trebuie să freci sau să adaugi căldură altfel ...

Este Kangoo-ul tău o esență?
0 x
ambarasa
Bun econolog!
Bun econolog!
posturi: 413
Înregistrare: 11/06/07, 13:04
x 61

Re: Parbriz înghețat INTERIOR iarna?!? Care soluție?




de ambarasa » 20/02/19, 13:20

Fie parbrizul este poros :)
Fie higrometria este cu adevărat mai mare decât în ​​ceilalți ani la nivel local ...

Voi încerca să închid trapa de admisie a aerului exterior (dacă aveți unul :)), când vehiculul este încă fierbinte când ajungeți.
Curățați parbrizul impecabil, îl va face mai hidrofob, altfel există vopsea : Mrgreen:
0 x
Lumea este perfectă!
Avatar de l'Utilisateur
Adrien (ex-nico239)
expert Econologue
expert Econologue
posturi: 9845
Înregistrare: 31/05/17, 15:43
Locul de amplasare: 04
x 2150

Re: Parbriz înghețat INTERIOR iarna?!? Care soluție?




de Adrien (ex-nico239) » 20/02/19, 14:50

Christophe a scris:Este o estimare, nu am testat ... inimii mele economiste nu-i place să conducă mașini când staționează! : Mrgreen:

Nu, nu se dezgheață mai bine la exterior ... nu încetinește cel puțin ... trebuie să freci sau să adaugi căldură altfel ...

Este Kangoo-ul tău o esență?


Ah, da, prefer acest argument. : Mrgreen:

Deci, este ceva în neregulă aici: pe 2 Mercedes și Kangoo, toate diesel, le folosiți pentru aproximativ 10mn / 15mn cu dezghețarea orientată către suflantă completă și este nichel indiferent de acoperire.

Închizi ușile cel puțin ... :D :D :D
0 x
Christophe
moderator
moderator
posturi: 79117
Înregistrare: 10/02/03, 14:06
Locul de amplasare: Planeta cu efect de seră
x 10972

Re: Parbriz înghețat INTERIOR iarna?!? Care soluție?




de Christophe » 20/02/19, 14:54

Ah? Bin nu trebuie să avem același strat ... de îngheț!

Această conversație este complet înghețată! : Cheesy:
1 x

Înapoi la "Transport nou: inovații, motoare, poluare, tehnologii, politici, organizare ..."

Cine este conectat?

Utilizatorii care navighează în acest sens forum : Nici un utilizator înregistrat și oaspeți 141